eGarwolin
Napisal:
Urszula Ruta
Kwiecień 6
2011 on 12:00
Komentarze są wyłączone

Portal eGarwolin.pl nawiązał współpracę z lokalnymi portalami informacyjnymi e-ryki.pl i e-deblin.pl . Współpraca ma na celu jak najszybsze przekazywanie informacji z obszaru szerszego niż tylko powiat danego portalu.

Portale, nowoczesnego miasta Dęblina oraz miasta przyjaznego dla biznesu Ryk zamieszczają na swych stronach, podobnie jak eGarwolin.pl, aktualności i informacje z regionu, darmowe ogłoszenia m.in. o pracy oraz informacje o planowanych imprezach.

Współpraca między portalami będzie polegała na wymianie, dostarczaniu i zamieszczaniu najistotniejszych informacji z sąsiednich sobie powiatów, garwolińskiego i ryckiego.

Napisal:
Urszula Ruta
Styczeń 13
2011 on 16:48
Komentarze są wyłączone

…wydeptane i sprawdzone od lat. Jak by to wyglądało w liczbach u mnie? 15 lat wydeptywania ścieżek w rodzinnej miejscowości nieopodal Garwolina. Kolejne 4 lata to piękne czasy liceum na Długiej. Dalej czas na sprawdzanie ścieżek w Lublinie, który zdążyłam pokochać przez 5 lat studiowania filologii romańskiej w mieście koziołka;)

Powrót na stare śmieci rozpoczął się wraz z wakacjami. Po zasłużonym odpoczynku zaczęłam badanie rynku pracy w naszym powiecie. Okazało się, że nie jest tak różowo. Po kilku miesiącach poszukiwań, setkach wysłanych cv i listów motywacyjnych i myślach o wyjeździe zagranicę, natknęłam się na ciekawe ogłoszenie. Redakcja lokalnego portalu informacyjnego poszukuje stażysty…

wyślij cv i próbkę tekstu… adres redakcja(małpa)egarwolin.pl

Kiedy podejmowałam decyzję o kierunku studiów, filologia zwyciężyła nad dziennikarstwem. Przeczytałam ogłoszenie i pomyślałam, że los daje mi drugą szansę – mogę spróbować czegoś, o czym kiedyś marzyłam. Mail z cv i kawałkiem tekstu, rozmowa telefoniczna z redaktorem naczelnym, spotkanie w redakcji i decyzja Krzysztofa: Zapraszam 1 września.

(ur)

Od 1 września ten podpis pojawia się pod moimi artykułami. Już prawie 5 miesięcy piszę dla Was o sprawach naszego powiatu. 5 miesięcy… Sama nie wiem, kiedy minęły;) Bo tak naprawdę dużo się u nas dzieje! Nie tylko w polityce, ale także w sporcie i kulturze. Gdy zaczynałam staż w eGarwolin, nie pomyślałabym, że dzieje się aż tyle. Duży wpływ na to miała pewnie moja dość długa nieobecność w rodzinnych stronach. Dzięki temu jednak potrafię spojrzeć na powiat z dystansem, który (nie ukrywam) ułatwia mi obiektywne traktowanie danego tematu.

5 miesięcy pracy sprawiło, że bardzo zżyłam się nie tylko z redakcją eGarwolin, którą, swoją drogą, tworzą niesamowici, pełni zapału i niezwykle otwarci młodzi ludzie, ale również z Wami, drodzy Czytelnicy. Każdego dnia staram się przekazywać Wam informacje, które dotyczą nas wszystkich, piszę o tym, co Was cieszy i martwi. Cały czas się uczę… Uczę się praw rządzących bardzo ciekawym, ale nie łatwym zawodem reporterki, poznaję świat lokalnej polityki, sportu i kultury. Dla Was i siebie samej…

cdn.

Urszula Ruta

Styczeń 12
2011 on 18:15
Komentarze są wyłączone

Niestety ze względów technicznych musieliśmy wyłączyć na jakiś czas forum.

Postaramy się uporać z tym problemem jak najszybciej,

Za wszelkie niedogodności przepraszamy.

Styczeń 12
2011 on 11:34
Komentarze są wyłączone

W styczniu uruchomiliśmy rozbudowany serwis o naszym portalu. Możecie go znaleźć w głównym menu pod nazwą „O Nas”, a także w stopce na samym dole strony.

W serwisie można znaleźć wiadomości dotyczące portalu; między innymi statystyki, formy reklamy, ofertę patronatu medialnego, kontakt do naszej redakcji oraz kilka innych informacji, które, mam nadzieję, okażą się przydatne.

Jeżeli stwierdzą Państwo, że nowemu działowi czegoś jeszcze brakuje, proszę pisać na nasz adres mailowy.

Krzysztof Kot

Redaktor Naczelny

eGarwolin.pl

Styczeń 1
2011 on 22:12
Komentarze są wyłączone

Na początku należą się Wam przeprosiny. Założyliśmy bloga, obiecaliśmy pisać, a od pół roku nie opublikowaliśmy ani jednego wpisu.  A dużo się w naszej redakcji pozmieniało, nawet bardzo dużo. Mamy nową stażystkę, nasza działalność troszeczkę się rozszerzyła na okoliczne miasta, miejmy nadzieję że powoli będzie się rozrastać na kolejne. O tym wszystkim i o innych rzeczach już nie długo na naszym blogu.

Wszystkiego najlepszego w nowym już 2011 roku.

Maj 12
2010 on 08:52
Komentarze są wyłączone

Miło jest nam poinformować naszych Czytelników, że po wielu trudach udało się nam postawić kolejny krok do przodu i doprowadzić do otwarcia redakcji portalu eGarwolin.pl.

Pierwsze spotkanie członków i współpracowników redakcji portalu w nowej siedzibie odbyło się 29 kwietnia. Od 1 maja redakcja pracuje pełną parą.

W naszej redakcji codziennie ktoś dyżuruje. Można przyjść i porozmawiać o sprawach, które was dręczą lub o sprawach, o których moglibyśmy napisać.

To właśnie tutaj spływają maile od was, tu rozwiązujemy problemy, opracowujemy teksty i informacje, które później zamieszczane są w portalu.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej redakcji. Adres: ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 5 (budynek OSP Garwolin).

Redaktor Naczelny

Krzysztof Kot


Kwiecień 12
2010 on 17:50

W sobotę 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem w Rosji zginął prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką i całą polską delegacją udającą się do Katynia. W katastrofie zginęła również załoga samolotu rządowego TU-154. W sumie 96 osób.

Wiadomość o śmierci prezydenta usłyszałem w drodze do Żelechowa. Jechałem tam, aby przygotować dla naszych Czytelników relację z rajdu, w którym brał udział Krzysztof Hołowczyc z zespołem ORLEN TEAM. Kiedy dojechałem na miejsce, większość zebranych osób stała przy samochodach, słuchając najnowszych informacji płynących z radia. Rajd został odwołany.

Kiedy wróciłem do Garwolina (jeszcze przed ogłoszeniem żałoby), flagi narodowe z czarnym kirem już były wywieszone na budynkach. Siadłem do komputera i natychmiast odszukałem zdjęcia z wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który odwiedził ziemię garwolińską 27 maja 2009 roku. Dodaliśmy informację o katastrofie.

A dziś… żałoba narodowa, która potrwa do soboty. Radio i telewizja bez reklam, bo trudno sobie wyobrazić, żeby ktoś chciał zarabiać na takiej tragedii. Na naszym portalu również wyłączyliśmy reklamy i zmieniliśmy kolorystykę na żałobną.

Sobotnia tragedia pokazała, że my Polacy potrafimy być solidarni w trudnych chwilach. Każdy z nas czuje jakąś pustkę. Oglądając w telewizji programy poświęcone ofiarom katastrofy czy czytając specjalne wydania gazet przedstawiające sylwetki tragicznie zmarłych osobistości życia publicznego, trudno powstrzymać łzy.

Cały świat jest teraz z nami. Żałobę narodową wprowadzono w Rosji, Brazylii, na Litwie, Ukrainie i Malediwach. Flagi na masztach instytucji UE opuszczone są do połowy. Rosyjskie media łączą się w bólu z cierpiącymi Polakami, władze Rosji wyciągają do nas pomocną dłoń. Spontaniczny uścisk Władimira Putina z premierem Donaldem Tuskiem na miejscu tragedii w Smoleńsku był dla nas Polaków niezwykle ważnym wyrazem współczucia.

Pozostaje nam modlić się za zmarłych, za ich rodziny i za przyszłość naszego narodu.

Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy…”

Dziś byłem umówiony na spotkanie ze starostą Grzegorzem Woźniakiem. Rozmawialiśmy o wydarzeniach, które miały miejsce w weekend. Wspólnie z wicestarostą Markiem Chciałowskim złożyliśmy wpisy w księdze kondolencyjnej wystawionej w budynku starostwa przy ulicy Staszica 15, w pokoju nr 4.

Mój wpis był spontaniczny. Nie myślałem, że dziś go złożę. Kiedy jednak znalazłem się w pokoju, w którym wyłożono księgę, kiedy spojrzałem na wielkie zdjęcie naszego prezydenta i poczułem zapach leżących przy nim kwiatów, wiedziałem że muszę to zrobić.

„… tylko tyle, reszta pozostaje w sercu” - taki wpis pozostawiłem w księdze.

To ja składający wpis w księdze kondolencyjnej


Starosta Powiatu Garwolińskiego Grzegorz Woźniak składa wpis w księdze kondolencyjnej

Wicestarosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski składa wpis w księdze kondolencyjnejMarzec 4
2010 on 22:50
Komentarze są wyłączone

Nawiązaliśmy współpracę z bezpłatnym Miesięcznikiem Informacyjno-Reklamowym „Reklamówka Garwolińska”.

Dla naszych klientów* mamy specjalną promocję. Wykupując reklamę na naszym portalu przysługuje klientowi rabat na reklamę w „Reklamówce Garwolińskiej” w wysokości 10%. Również klienci* „Reklamówki Garwolińskiej” otrzymują dodatkowy 10% rabat na reklamę na portalu eGarwolin.pl

* promocja dotyczy tylko nowych klientów.

Marzec 3
2010 on 21:28
Komentarze są wyłączone

Jak pewnie niektórzy z was zauważyli, po prawej stronie naszego portalu pojawił się link do radiogarwolin.pl Klikając na niego można posłuchać dobrej muzyki.

Z Pawłem, właścicielem radiogarwolin znam się…. nie cały rok. Młody człowiek (tak jak ja ) :) , głowa pełna pomysłów.

W niedalekiej przyszłości jest planowane… dużo jest planowane, ale nie będę teraz zdradzał pomysłów.

Zachęcam do słuchania, również na stronie www.radiogarwolin.pl


Luty 28
2010 on 21:47
Komentarze są wyłączone

Dziś na stronie głównej został zainstalowany nowy dodatek. Postanowiliśmy założyć konto na największym w Polsce systemie mikroblogowym BLIP.

W ten sposób będziemy mogli szybciej dotrzeć z informacją do naszych czytelników. BLIP daje wiele możliwości, które na pewno wykorzystamy.

Jeżeli chcesz nas śledzić i dostawać na gg (GaduGadu) wszystkie wiadomości, które dodajemy do naszego portalu, wystarczy postąpić zgodnie z instrukcją podaną poniżej.

Jeśli postąpisz zgodnie z powyższymi wskazówkami, wszystkie newsy i wiadomości będziesz otrzymywał na GG.

Copyright eGarwolin. All Rights Reserved. | W gr