eGarwolin
Napisal:
Urszula Ruta
Styczeń 13
2011 on 16:48
Komentarze są wyłączone

…wydeptane i sprawdzone od lat. Jak by to wyglądało w liczbach u mnie? 15 lat wydeptywania ścieżek w rodzinnej miejscowości nieopodal Garwolina. Kolejne 4 lata to piękne czasy liceum na Długiej. Dalej czas na sprawdzanie ścieżek w Lublinie, który zdążyłam pokochać przez 5 lat studiowania filologii romańskiej w mieście koziołka;)

Powrót na stare śmieci rozpoczął się wraz z wakacjami. Po zasłużonym odpoczynku zaczęłam badanie rynku pracy w naszym powiecie. Okazało się, że nie jest tak różowo. Po kilku miesiącach poszukiwań, setkach wysłanych cv i listów motywacyjnych i myślach o wyjeździe zagranicę, natknęłam się na ciekawe ogłoszenie. Redakcja lokalnego portalu informacyjnego poszukuje stażysty…

wyślij cv i próbkę tekstu… adres redakcja(małpa)egarwolin.pl

Kiedy podejmowałam decyzję o kierunku studiów, filologia zwyciężyła nad dziennikarstwem. Przeczytałam ogłoszenie i pomyślałam, że los daje mi drugą szansę – mogę spróbować czegoś, o czym kiedyś marzyłam. Mail z cv i kawałkiem tekstu, rozmowa telefoniczna z redaktorem naczelnym, spotkanie w redakcji i decyzja Krzysztofa: Zapraszam 1 września.

(ur)

Od 1 września ten podpis pojawia się pod moimi artykułami. Już prawie 5 miesięcy piszę dla Was o sprawach naszego powiatu. 5 miesięcy… Sama nie wiem, kiedy minęły;) Bo tak naprawdę dużo się u nas dzieje! Nie tylko w polityce, ale także w sporcie i kulturze. Gdy zaczynałam staż w eGarwolin, nie pomyślałabym, że dzieje się aż tyle. Duży wpływ na to miała pewnie moja dość długa nieobecność w rodzinnych stronach. Dzięki temu jednak potrafię spojrzeć na powiat z dystansem, który (nie ukrywam) ułatwia mi obiektywne traktowanie danego tematu.

5 miesięcy pracy sprawiło, że bardzo zżyłam się nie tylko z redakcją eGarwolin, którą, swoją drogą, tworzą niesamowici, pełni zapału i niezwykle otwarci młodzi ludzie, ale również z Wami, drodzy Czytelnicy. Każdego dnia staram się przekazywać Wam informacje, które dotyczą nas wszystkich, piszę o tym, co Was cieszy i martwi. Cały czas się uczę… Uczę się praw rządzących bardzo ciekawym, ale nie łatwym zawodem reporterki, poznaję świat lokalnej polityki, sportu i kultury. Dla Was i siebie samej…

cdn.

Urszula Ruta

Copyright eGarwolin. All Rights Reserved. | W gr