Garwolin: Pod nastolatką załamał się lód. Z wody wyciągnął ją świadek zdarzenia

We wtorek, w Garwolinie, pod 14-letnią dziewczyną, która jeździła na łyżwach na zbiorniku retencyjnym przy amfiteatrze, załamał się lód. Nastolatka została wyciągnięta z wody przez świadka zdarzenia. Na miejscu natychmiast pojawiły się dwa zastępy PSP w Garwolinie. Strażacy udzielili pomocy wychłodzonej 14-latce, a po przybyciu karetki przekazali ją załodze pogotowia ratunkowego.

 

Przed godziną 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu w Garwolinie, gdzie pod 14-letnią dziewczyną, która jeździła na łyżwach na zbiorniku retencyjnym przy amfiteatrze załamał się lód. Została ona wyciągnięta z wody przez świadka zdarzenia i w chwili przybycia na miejsce zastępów straży znajdowała się
na brzegu. Z uwagi na brak zespołu pogotowia ratunkowego, strażacy przenieśli poszkodowaną do samochodu gaśniczego, w celu zabezpieczenia przed dalszym wychłodzeniem oraz podali jej tlen. Następnie ratownicy kontrolowali funkcje życiowe nastolatki do czasu przybycia pogotowia – informuje kpt. Tomasz Biernacki, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie.

W akcji trwającej ponad pół godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP.


Pamiętajmy! Nie wchodźmy na lód, jeśli nie jesteśmy pewni, że jest bardzo gruby i wytrzymały.

Przeczytaj: Bezpieczne przebywanie na lodzie. Co zrobić, jeśli pod kimś załamie się lód?


Pierwsza wzmianka o tym zdarzeniu zawierała informację od osób postronnych o załamaniu lodu na rzece. Przepraszamy za błąd.

(ur) 2017-02-14 19:59:25

Aktualizacja: 2017-02-15 08:42:56

 

Komentarze  

 
0 #30 Adam 2017-02-19 09:20
Cytuję bedok:
Cytuję Ratownik 7:
Cytuję egon:
Ratownik zapomina że za swoją pracę dostaje pieniądze .Tak więc nie stwarzaj fikcji jaki to jesteś szlachetny .


Ale nie każdy lubi całe życie pracować za ''darmo'' 1870 zł to jest śmiech na sali.


Widać że wybrałeś ten zawód tylko dla pieniędzy wiec kiepski ratownik z ciebie jest.Ratownik z powołania będzie pracował i za podstawę bo wie że ludzkie życie jest BEZCENNE...

Proszę się nie mądrzyć i nie obrażać ludzi. Proszę samemu zając się ratowaniem życia innych , najlepiej w formie wolontariatu, Przemądrzały Kmiotku... Pozdrawiam serdecznie
Cytować
 
 
0 #29 Nomik 2017-02-17 21:36
Cytuję konio:
Niestety to zdarzenie nie wszystkim przemawia do rozumu. Dzisiaj widziałem jakiegoś dziadka siedzącego na taborecie nad przeręblą kilkanaście metrów przed młynem.

A lod juz niezle stopiony
Cytować
 
 
+1 #28 konio 2017-02-17 17:42
Niestety to zdarzenie nie wszystkim przemawia do rozumu. Dzisiaj widziałem jakiegoś dziadka siedzącego na taborecie nad przeręblą kilkanaście metrów przed młynem.
Cytować
 
 
+2 #27 Lidka 2017-02-15 23:30
Cytuję romek:
Cytuję Obazek:
Moze jednak uscislic,ze dziewczyne uratowal Marcin T,ktory ma uprawnienia ratownika,jest masazysta i pracuje w jednym z zakladow leczniczych w Garwolinie.

Maciek S wyciągnął z wody a pomagał tzn. zadzwonił do straży i wspierał dziewczynę Marcin


Czlowieku, o o ty sie spierasz ?Dziewczyna dokladnie napisala ze obaj ja uratowali ale wy wiecie lepiej. Zamiast sie cieszyc ze dziewczynie nic nie jest probujecie sie wybic na sensacji, umniejszajac udzial innych i w ogole istote sytuacji. Ratownicy medyczni codziennie ratuja zycie i nie spieraja sie kto zrobil wiecej... zenujaca pycha.
Cytować
 
 
+3 #26 Lidka 2017-02-15 23:25
Cytuję romek:
Cytuję Obazek:
Moze jednak uscislic,ze dziewczyne uratowal Marcin T,ktory ma uprawnienia ratownika,jest masazysta i pracuje w jednym z zakladow leczniczych w Garwolinie.

Maciek S wyciągnął z wody a pomagał tzn. zadzwonił do straży i wspierał dziewczynę Marcin


Ludzie , o co wy sie spieracie ? Dziewczyna dokladnie napisala ze obaj chlopcy ja uratowali. Skonczcie ten temat bo to sie robi zenujace, zamiast cieszyc sie ze nic sie nie stalo, probojecie zaistniec umniejszajac czyjs udzial. Ratownicy medyczni codziennie ratuja czyjes zycie i nie kloca sie miedzy soba kto zrobil wiecej a kto mniej...
Cytować
 
 
-1 #25 romek 2017-02-15 20:40
Cytuję Obazek:
Moze jednak uscislic,ze dziewczyne uratowal Marcin T,ktory ma uprawnienia ratownika,jest masazysta i pracuje w jednym z zakladow leczniczych w Garwolinie.

Maciek S wyciągnął z wody a pomagał tzn. zadzwonił do straży i wspierał dziewczynę Marcin
Cytować
 
 
+2 #24 Woda 2017-02-15 19:52
A GDZIE GARWOLIN MA ZBIORNIK RETENCYJNY? PISMAKI WIECEJ WIADOMOSCI JAK SIE COS PISZE!!!!.ZBIORNIK MA BYC ALE W NIECIEPLINIE JUZ BUDUJA GO OD 12 LAT
Cytować
 
 
+4 #23 obrazek2 2017-02-15 19:01
Maciek wskoczył pierwszy i wyciągnął dziewczyne z wody a za nim polecaił Marcin żeby mu pomóc. Po wciągnięciu dziewczyny na ląd przyjechała straż pożarna a następnie pogotowie
Cytować
 
 
+8 #22 WIDZISZ? REAGUJ! 2017-02-15 18:52
Dziewczynke uratowal Fryzjer Maciek (Maciej Sobiech) w dalszych czynnosciach pomogl kolega Marcin (Marcin Targonski). Nie ma nam za co dziekowac, kazdy znajdujac sie na naszym miejscu zrobilby dokladnie to samo. Ps. nastepnym razem na lyzwy nie wybieraj sie sama ;) i glowa do gory kolezanko!POZDR AWIAMY:)
Cytować
 
 
+7 #21 obrazek2 2017-02-15 18:17