Dzień Pamięci Ofiar Totalitaryzmu w Lisich Jamach

Wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk oraz Gminne Centrum Animacji Kultury w Sulbinach zapraszają do wspólnego uczczenia Dnia Pamięci Ofiar Totalitaryzmu. Uroczystości odbędą się w czwartek 14 września na terenie kaźni "Lisie Jamy".

 

Uroczystości związane z Dniem Pamięci Ofiar Totalitaryzmu odbędą się w czwartek 14 września w "Lisich Jamach". Na godzinę 11.45 zaplanowano rozpoczęcie uroczystości i powitanie gości.

W południe rozpocznie się msza święta w intencji poległych na terenie kaźni "Lisie Jamy". O godzinie 13.00 odbędzie się apel ku czci poległych. Następnie, delegacje złożą wieńce.

Uroczystości uświetni program artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Michałówce.



(ur) 2017-09-12 14:32:04


 

Komentarze  

 
+2 #10 egon 2017-09-14 10:39
Niech krytykanci wójta czy stowarzyszeń sami zorganizują .Przecież tak im zależy na pamięci . Właśnie widać jak . Można wiele zarzucać jak choćby to że się wycofali , JAKBY IM ZALEŻAŁO to by trwali . Jednak krytykanci robią dokładnie to samo a nawet nic nie robią . Proste ,kto chce ten będzie jak i ci którym zależy .
Cytować
 
 
-1 #9 Renia 2017-09-13 19:19
Popieram "AGATE" Wiadomo ze to Stowarzyszenia działały by było wojsko, orkiestra woiskowa, przedstawiciele Rabina Polski,wojewody ,Marszałka mazowieckiego. Rodziny pomordowanych z całej Polski skoły(nie podległe starostwu).Niestety zabrakło tez Akowskiego sztandaru pomimo ze tam spoczywają tez Akowcy.Nie było również włodarzy starostwa.Teraz pewne robia swiętko dla siebie i miejscowych celebrytów, czyżby juz zaczęła sie kampania wyborcza czy nieudacznictwo?
Cytować
 
 
+3 #8 SALAMANDRA 2017-09-13 13:36
DOSC "UBOGA" TEGOROCZNA UROCZYSTOSC NA"LISICH JAMACH"WÓJTA NAWET NIE STAĆ NA PLAKATY INFORMUJĄCE,ŻEN ADA! BY NIE POWIEDZIEĆ "DZIADOSTWO"bEZ STOWARZYSZEN PANIE WÓJCIE GMINY GAROLIN ZWIŃ PAN SWOJE SZTANDARY NIE RÓB PAN OBCIACHU NA TAK WIELKIM MIEJSCU MORDU PRZEZ NAJEŻCE NIEMIECKIEGO,NA PLAKACH ,ŻYDACH CZY JEŃCACH RADZIECKICH.
Cytować
 
 
+3 #7 uzurpator 2017-09-13 10:42
Cytuję utd:
Co za stowarzyszenia - w stowarzyszeniu powinno być 15 osób. Niby wielkie stowarzyszenia a na ich imprezie raptem po 1-2 osoby! To gdzie jest reszta - sami soliści działają? Czy z nimi nikt nie może??! Takie pokolenie dziadów-samolubów. On i tylko on a jak się nie podoba to błoto, szambo i inne obelgi.

Stowarzyszenie Jurka Winka jest zupełnie inne, jak myślisz? To zdrowa i porządna organizacja działającą w szczytnym celu. A to że wójt gminy przypiął sobie jej zasługi to już inna sprawa. Zresztą wójt lubi podpinać się pod sukcesy innych. Sam bez polotu. Rzeczywiście jego autorstwa jest wybór wykonawcy do remontu szkoły w Rudzie, co się wlekło to latami. Czemu się tym nie chwali, tylko uzurpuje sobie prawo do cudzych osiagnięć. Jest to mi nie w SMAK.
Cytować
 
 
0 #6 utd 2017-09-13 08:36
Co za stowarzyszenia - w stowarzyszeniu powinno być 15 osób. Niby wielkie stowarzyszenia a na ich imprezie raptem po 1-2 osoby! To gdzie jest reszta - sami soliści działają? Czy z nimi nikt nie może??! Takie pokolenie dziadów-samolubów. On i tylko on a jak się nie podoba to błoto, szambo i inne obelgi.
Cytować
 
 
+6 #5 Realista 2017-09-13 07:45
Znowu mieszanie pojęć. To nie jest apel poległych. Może być apel pomordowanych.
Cytować
 
 
0 #4 Git 2017-09-12 23:02
Cytuję AGATA:
TYLKO ZE POMNIKA NIE MA ZOSTAŁ ROZEBRANY, DZIS PRZEJEŻDŻAŁAM TAM TEDY STAN OPŁAKANY.STOWARZYSZENIA SIE WYCOFAŁY,PONIEW AZ W ROKU POPRZEDNIMMNIKT NAWET NIE POWIEDZIAŁ DZIEKUJE TYM STOWARZYSZENIOM , ZASŁUGI SOBIE PRZYWŁASZCZYLI NIEROBY Z PIS I WŁODARZE, KTÓRZY DO PRZYSŁOWIOWYCH MEDALI JUZ "KLATY"WYPINALI.TERAZ BEZ STOWARZYSZEN TO JUZ WIADOMO KASZANA.WŁODARZE TO MOGA ALE KROWY DOIC A NIE ORGANIZOWAĆ UROCZYSTOŚCI CO WIDAC GDZIE TO ROBIĄ , BO LICZA NA GŁOSY W NADCHODZĄCYCH WYBORACH. I TU MOZE BYC ROZCZAROWANIE

A co to za stowarzyszenie tak się upominają o podziękowania te Winka i Mączki. Śmichu warte.
Cytować
 
 
+2 #3 obserwator 2017-09-12 20:12
Czy będzie apel smoleński ? Bo jeżeli tak to be ze mnie. Nie mieszajmy rocznic.
Cytować
 
 
+2 #2 KONSTANCJA 2017-09-12 19:58
Cytuję AGATA:
TYLKO ZE POMNIKA NIE MA ZOSTAŁ ROZEBRANY, DZIS PRZEJEŻDŻAŁAM TAM TEDY STAN OPŁAKANY.STOWARZYSZENIA SIE WYCOFAŁY,PONIEW AZ W ROKU POPRZEDNIMMNIKT NAWET NIE POWIEDZIAŁ DZIEKUJE TYM STOWARZYSZENIOM , ZASŁUGI SOBIE PRZYWŁASZCZYLI NIEROBY Z PIS I WŁODARZE, KTÓRZY DO PRZYSŁOWIOWYCH MEDALI JUZ "KLATY"WYPINALI.TERAZ BEZ STOWARZYSZEN TO JUZ WIADOMO KASZANA.WŁODARZE TO MOGA ALE KROWY DOIC A NIE ORGANIZOWAĆ UROCZYSTOŚCI CO WIDAC GDZIE TO ROBIĄ , BO LICZA NA GŁOSY W NADCHODZĄCYCH WYBORACH. I TU MOZE BYC ROZCZAROWANIE


POPIERAM CIĘ AGATO!!!!!
MASZ ŚWIĘTĄ RACJĘ. TO STOWARZYSZENIE KOLEGI JERZEGO WINKA BYŁO POMYSŁODAWCĄ I ORGANIZATOREM TEJ UBIEGŁOROCZNEJ UROCZYSTOŚCI, A WÓJT SOBIE PRZYPIĄŁ ZASŁUGI
Cytować
 
 
+3 #1 AGATA 2017-09-12 17:23
TYLKO ZE POMNIKA NIE MA ZOSTAŁ ROZEBRANY, DZIS PRZEJEŻDŻAŁAM TAM TEDY STAN OPŁAKANY.STOWARZYSZENIA SIE WYCOFAŁY,PONIEW AZ W ROKU POPRZEDNIMMNIKT NAWET NIE POWIEDZIAŁ DZIEKUJE TYM STOWARZYSZENIOM , ZASŁUGI SOBIE PRZYWŁASZCZYLI NIEROBY Z PIS I WŁODARZE, KTÓRZY DO PRZYSŁOWIOWYCH MEDALI JUZ "KLATY"WYPINALI.TERAZ BEZ STOWARZYSZEN TO JUZ WIADOMO KASZANA.WŁODARZE TO MOGA ALE KROWY DOIC A NIE ORGANIZOWAĆ UROCZYSTOŚCI CO WIDAC GDZIE TO ROBIĄ , BO LICZA NA GŁOSY W NADCHODZĄCYCH WYBORACH. I TU MOZE BYC ROZCZAROWANIE
Cytować