Kompletnie pijany kierowca zatrzymany dzięki reakcji świadków!

Kierowca tico jechał od prawej do lewej. Jadąca za nim 23-latka, podejrzewając, że kierowca jest pod wpływem alkoholu, zadzwoniła na policję i jechała za nim od Niecieplina, aż do Wilchty, gdzie kierujący wjechał do rowu. Wytoczył się z auta, po czym chciał jechać dalej. Na szczęście został powstrzymany przez świadków zdarzenia, którzy zabrali mu kluczyki. Mężczyzna miał ponad 3 promile!

 

To cud, że nikomu nic się nie stało. Gdyby z naprzeciwka jechał jakiś tir czy inny pojazd, albo gdyby na drodze tego kierowcy pojawił się pieszy, mogłoby się to skończyć tragicznie – mówi Iza, która wczoraj od Niecieplina (gm. Garwolin) jechała za osobowym tico. Gdy zauważyła, że pojazd stale zmienia pasy i jedzie od prawej do lewej, zaczęła podejrzewać, że kierujący jest pod wpływem alkoholu. Szybko zadzwoniła na policję, podała numer rejestracyjny pojazdu oraz jego markę i postanowiła jechać dalej za oddalającym się kierowcą.

 

Pojazd nagle skręcił w prawo w Dudkę. Pojechałam za nim. Cały czas myślałam, jak zrobić, żeby zajechać mu drogę. Nie miałam takiej możliwości, bo samochód cały czas zmieniał pasy. Działałam pod wpływem chwili. Dopiero później, po wszystkim, pomyślałam, że gdyby doszło do wypadku, mogłabym być poszkodowana. Wtedy wiedziałam, że muszę jechać dalej za nim, żeby poinformować policję o zmianie jego położenia. Po przejechaniu około 1,5 km, tico zjechało do rowu. Zatrzymałam się i podbiegłam do pojazdu. Mężczyzna dosłownie się z niego wytoczył. Zapytałam czy coś mu się stało. Chciałam go opatrzeć. Powiedziałam, że jest pijany. Krzyknął, że nie. Chciał jechać dalej. Chwilę później na miejscu pojawili się dwaj młodzi mężczyźni. Jednego z nich poprosiłam, żeby wyciągnął z pojazdu kluczyki, które zabrałam. Na drodze zatrzymały się inne pojazdy. Kierowca cieżarówki zaproponował pomoc przy wyciągnięciu auta z rowu. Gdy zorientował się, że kierowca jest pijany, postanowiliśmy czekać na policję, która została wcześniej wezwana. Gdy na miejsce przyjechali policjanci, pijany kierowca powiedział im, że zgubił kluczyki. Jeden z mudnurowych odpowiedział, że teraz długo mu nie będą potrzebne – relacjonuje Iza.

 

Zgłoszenie o zdarzeniu w Wilchcie otrzymaliśmy o godzinie 22.45. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 56-letni kierowca osobowego Daewoo Tico zjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna, który spowodował kolizję miał blisko 3,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymano mu prawo jazdy – informuje asp. szt. Marek Kapusta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

 

Jeśli podejrzewacie, że kierowca pojazdu lub pieszy, którego napotykacie na swojej drodze może być pod wpływem alkoholu, reagujcie! Zgłoście to na policję! Dzięki szybkiej reakcji, zwiększa się szansa uniknięcia wypadku!

 

Czytaj także: Śmiertelny wypadek w Łaskarzewie: Potrącony pieszy miał 3,66 promila

 

(ur) 2017-10-13 13:27:22

Fot. Poglądowe: arch. eG

 

Komentarze  

 
0 #10 3b1t 2017-10-15 23:52
Cytuję Eryq:
no proszę, pani iza donosicielka i policyjna konfidentka. mam nadzieję, że zostanie oskarżona o zabór kluczyków i nielegalne zatrzymanie kierowcy tico.


Wiedza w rejonie jak zwykle na poziomie :D Jest coś takiego jak obywatelskie ujęcie i zgodnie z art. 243 kpk miała do tego prawo. Ignorantia iuris nocet
Cytować
 
 
+2 #9 konio 2017-10-14 18:46
Postawa kobiety jak najbardziej godna pochwały.Czym się może skończyć nie zabranie kluczyków pijanemu osobnikowi to niedawno mogliśmy przeczytać na tym i innych lokalnych portalach. Chociaż jeśli by się okazało że za kierownicą siedział ktoś z kasty albo miejscowej sitwy to kobieta może mieć trochę nieprzyjemności .
Cytować
 
 
+13 #8 Michael 2017-10-13 17:30
Cytuję Eryq:
no proszę, pani iza donosicielka i policyjna konfidentka. mam nadzieję, że zostanie oskarżona o zabór kluczyków i nielegalne zatrzymanie kierowcy tico.

Kolego chętnie bym się z tobą spotkał live i ci przetłumaczył co tak naprawdę się stało a Izie gratuluję super postawy
Cytować
 
 
+13 #7 asd 2017-10-13 17:27
Gratuluję odwagi i postawy w takiej sytuacji!
Cytować
 
 
+11 #6 lakiernica 2017-10-13 16:29
Cytuję eryq:
Cytuję haha:
Jakby ten kierowca zabił Ci dziecko albo matkę czy kolegę też byś tak napisał??? Głupota ludzi zaczyna mnie przerażać :/ Swoją drogą, facet sam się zatrzymał wjeżdżając do rowu :P a kluczyki? widząc pijanego, który siada za kierownicę masz obowiązek je zabrać bo pozwalając mu na jazdę przyczyniasz się do wypadku który się może wydarzyć

Cytuję Eryq:
no proszę, pani iza donosicielka i policyjna konfidentka. mam nadzieję, że zostanie oskarżona o zabór kluczyków i nielegalne zatrzymanie kierowcy tico.

i co? zabił kogoś. no chyba nie. trzeba było go zatrzymywać? nie sądzę. spokojne dojechałby do domu i krzywda nikomu by się nie stała. A ty "haha: nigdy nie jechałeś po kielichu? odpowiedz sobie na to pytanie


Kolego, prawie 3.5 promila alkoholu to "po kielichu"??? Zresztą, pijesz zapierd.... na piechotę. Obyś nigdy Ty czy Twoi najbliźsi nie zostali ofiarami takich idiotów.
Cytować
 
 
+19 #5 Obywatelska postawa 2017-10-13 16:07
Cytuję Eryq:
no proszę, pani iza donosicielka i policyjna konfidentka. mam nadzieję, że zostanie oskarżona o zabór kluczyków i nielegalne zatrzymanie kierowcy tico.



Szczerze gratuluję postawy. Niech ludzie jeżdżą pijani i zabijają ludzi na poboczach. Niech się Pan cieszy, że nikogo nie zabił. Pozdrawiam
Cytować
 
 
-26 #4 eryq 2017-10-13 16:06
Cytuję haha:
Jakby ten kierowca zabił Ci dziecko albo matkę czy kolegę też byś tak napisał??? Głupota ludzi zaczyna mnie przerażać :/ Swoją drogą, facet sam się zatrzymał wjeżdżając do rowu :P a kluczyki? widząc pijanego, który siada za kierownicę masz obowiązek je zabrać bo pozwalając mu na jazdę przyczyniasz się do wypadku który się może wydarzyć

Cytuję Eryq:
no proszę, pani iza donosicielka i policyjna konfidentka. mam nadzieję, że zostanie oskarżona o zabór kluczyków i nielegalne zatrzymanie kierowcy tico.

i co? zabił kogoś. no chyba nie. trzeba było go zatrzymywać? nie sądzę. spokojne dojechałby do domu i krzywda nikomu by się nie stała. A ty "haha: nigdy nie jechałeś po kielichu? odpowiedz sobie na to pytanie
Cytować
 
 
+5 #3 bach 2017-10-13 16:02
podobną sytuację ja miałem i nie życzę nikomu coś takiego ( policja od posterunku ok.10 km.jechała 40 min., składałem 2 zeznania miałem 2 sprawy w sądzie-nie zakończone)spra wa trwa już ponad rok
Cytować
 
 
+10 #2 haha 2017-10-13 15:50
Jakby ten kierowca zabił Ci dziecko albo matkę czy kolegę też byś tak napisał??? Głupota ludzi zaczyna mnie przerażać :/ Swoją drogą, facet sam się zatrzymał wjeżdżając do rowu :P a kluczyki? widząc pijanego, który siada za kierownicę masz obowiązek je zabrać bo pozwalając mu na jazdę przyczyniasz się do wypadku który się może wydarzyć

Cytuję Eryq:
no proszę, pani iza donosicielka i policyjna konfidentka. mam nadzieję, że zostanie oskarżona o zabór kluczyków i nielegalne zatrzymanie kierowcy tico.
Cytować
 
 
-39 #1 Eryq 2017-10-13 15:26
no proszę, pani iza donosicielka i policyjna konfidentka. mam nadzieję, że zostanie oskarżona o zabór kluczyków i nielegalne zatrzymanie kierowcy tico.
Cytować