Promnik przegrał pierwszy mecz barażowy
wtorek, 28 czerwca 2016 08:44

W pierwszym meczu barażowym o awans do IV ligi, Promnik Łaskarzew przegrał na wyjeździe z Pogonią II Siedlce 1:3.

Po emocjonującej walce do ostatniej kolejki, Promnik zapewnił sobie udział w barażach o IV ligę. By świętować awans do wyższej klasy rozgrywkowej, łaskarzewianie muszą wyjść zwycięsko z dwumeczu z wicemistrzem siedleckiej ligi okręgowej Pogonią II. W pierwszym spotkaniu barażowym rozegranym w Siedlcach górą byli rywale.

Gospodarze zdecydowanie lepiej weszli w mecz. Podopieczni Marcina Tomaszewskiego narzucili przeciwnikom swój styl gry. W 24. minucie wynik otworzył Krystian Zbieć, który po podaniu ze środka pola, znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Goście doszli do głosu dopiero po pół godzinie gry. W 32. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, przed szansą na zdobycie gola stanął Kacper Kozikowski. Pomocnik Promnika skiksował będąc pięć metrów przed bramką. Chwilę później bliski doprowadzenia do wyrównania z rzutu wolnego był Piotr Szczypek.

W 40. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie. Podanie od Bartosza Kaczmarka, na gola zamienił Krystian Zbieć.

Rewanż w środę w Łaskarzewie

Łaskarzewianie znakomicie rozpoczęli drugą połowę. Dwie minuty po wznowieniu gry, bramkę kontaktową zdobył Patryk Kisiel. 19-latek wykorzystał dokładne podanie, które otrzymał z prawego skrzydła od Filipa Trzpila. Chwilę później zawodnik wypożyczony z Mazura Karczew, do asysty mógł dorzucić gola. Po jego uderzeniu, golkiper Pogoni z problemami przerzucił futbolówkę nad poprzeczką.

W 60. minucie po raz trzeci w tym spotkaniu, sposób na pokonanie Tomasza Manickiego znalazł Krystian Zbieć. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, choć obie drużyny stworzyły sobie dogodne sytuacje strzeleckie.

Bramka strzelona na wyjeździe daje nam nadzieje. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, by na własnym stadionie odrobić straty i awansować do IV ligi – mówi trener Promnika Andrzej Sieradzki.

Mecz rewanżowy odbędzie się w najbliższą środę o godzinie 18.00 w Łaskarzewie.

Pogoń II Siedlce – Promnik Łaskarzew 3:1 (2:0)