Ukrainiec wygrał 7. edycję biegu Avon kontra przemoc

Zwycięzcą siódmej edycji biegu „Avon kontra przemoc – biegnij w Garwolinie” został Ukrainiec Sergii Okseniuk. Wśród pań najszybsza okazała się reprezentantka Mołdawii Lilia Fiskovicz.

Pogoda w tym roku nie była sprzymierzeńcem biegaczy. Żar lejący się z nieba i temperatura ponad 30 stopni, nie pomagały w uzyskiwaniu bardzo dobrych wyników.

W tych warunkach najlepiej poradził sobie Sergii Okseniuk. Ukrainiec pokonał 10 kilometrów w 30 minut i 49 sekund. – Czas dla mnie nie ma różnicy. Najważniejsze było pierwsze miejsce – powiedział na mecie zwycięzca. Przez połowę dystansu towarzyszył mu Abderrahim Elasri. Marokańczyk nie wytrzymał szybszego tempa, które w drugiej części narzucił rywal. Ostatecznie stracił do niego 33 sekundy.

Historyczne osiągnięcie Głowali

Jako trzeci z dystansem uporał się Robert Głowala (31:59). Reprezentant Wilgi Garwolin jest pierwszym zawodnikiem z powiatu garwolińskiego, który uplasował się na podium biegu głównego. – Zawsze w tym biegu ciężko było znaleźć się w szóstce. W tym roku rywale nie byli jednak aż tak silni – podkreślał Robert. Czwarte miejsce zajął Marcin Gałązka z Victusa Rębków (32:06).

Najszybszą kobietą była Mołdawianka Lilia Fiskovicz (35:13). Kolejnymi zawodniczkami, które pojawiły się na mecie były Katerina Karmanenko (Ukraina; 35:42) i Olesia Smovgenko (Mołdawia; 37:43).

Na szóstym miejscu sklasyfikowana została najszybsza mieszkanka powiatu garwolińskiego Emilia Mazek. Zawodniczka Wilgi uzyskała czas 42:48. – Chciałam pobiec w okolicach 41 minut. Niestety nie wyszło, bo pogoda na to nie pozwoliła – podkreśla Emilia.

Bartosz Przybysz wygrał bieg rodzinny

Na starcie Biegu Rodzinnego stanęło ponad 300 zawodników. Dwukilometrową trasę, prowadzącą po ulicach Garwolina, najszybciej pokonał Bartosz Przybysz z Wilgi (4:49). Najlepszą kobietą była jego klubowa koleżanka Katarzyna Szczegot (5:57).

Szczegółowe wyniki znaleźć można klikając TUTAJ.