Druga porażka SPS-u z MDK-iem

SPS Bell 4 CV ponownie przegrał w czterech setach z MKS-em MDK. Mecz rozegrano w sobotnie przedpołudnie w Warszawie.

Wczesna godzina meczu miała negatywny wpływ na postawę garwolińskiego zespołu.

Sobota 10.30 to dla nas trochę za wcześnie. Niektórzy pojechali do Warszawy po nocnej zmianie w pracy. Dla gospodarzy to norma. Zazwyczaj o tej porze mają trening – podkreśla Jakub Sokołowski.

Na początku meczu siatkarze SPS-u sprawiali wrażenie ospałych. W dwóch pierwszych setach rywale szybko im odskakiwali, po czym dowozili przewagę do końca.

W trzeciej partii sytuacja na parkiecie się odwróciła. Garwolinianie wyraźnie wzmocnili zagrywkę i odrzucili rywali od siatki. Wygrywając 25:15 przedłużyli swoje szanse na zwycięstwo. Dobrą grę kontynuowali na początku czwartej odsłony. Gospodarze szybko jednak zapanowali nad sytuacją. Wygrali kilka akcji z rzędu, dzięki czemu uzyskali bezpieczną przewagę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla MKS-u MDK.

Był to słaby mecz w naszym wykonaniu. Z naszej gry byłem zadowolony jedynie w trzecim secie – zaznacza Jakub Sokołowski.

Garwolińskich siatkarzy czeka niemal trzytygodniowa przerwa. Kolejny ligowy mecz rozegrają 6 stycznia w Ciechanowie. Dzień później we własnej hali zmierzą się z GOSiR-em Mrozy.

MKS MDK Warszawa – SPS 4CV Garwolin 3:1

(25:22, 25:22, 15:25, 25:15)

SPS: Grabowski, Skrajny, Rosłaniec, Zawisza, Poreda, Wilki, Ozimek (l) oraz Kisiel, Trzpil, Harazim.