Cztery starty – cztery medale!

W sobotę 11 lutego w Stoczku Łukowskim odbyły się XVII Ogólnopolskie Biegi Uliczne p.n. „Grzmią pod Stoczkiem Armaty”, w których wystartowali również biegacze Wilgi Garwolin.

Duży mróz i silny wschodni wiatr nie był sprzymierzeńcem w uzyskaniu dobrych czasów.

W biegu głównym na dystansie 10 km, który ukończyło 107 uczestników, II miejsce w kategorii open kobiet wywalczyła Emilia Mazek z czasem 43 minuty i 14 sekund, a wśród mężczyzn III miejsce zdobył Robert Świecak – 35 minut i 40 sek.

W biegu młodzieżowym na 800m gimnazjalistów, złoty medal wywalczył, po imponującym finiszu, Jakub Zadrożny z Gimnazjum Powiatowego w Garwolinie, a na dystansie 1600m szkół ponadgimnazjalnych, równych sobie nie miał uczeń ZSP nr 2 w Garwolinie Adrian Gasek, który wbiegł na metę z prawie 200 metrową przewagą nad pozostałymi biegaczami.