Nie zwalniają tempa

Piłkarki Wilgi Garwolin pokonały u siebie DAF Płońsk 3:0. Jest to ich ósme ligowe zwycięstwo z rzędu.

Podopieczne Roberta Rokickiego od początku ruszyły do ataku. Ofensywna taktyka przyniosła oczekiwany skutek. W 8 minucie wynik otworzyła Eliza Ragus, która otrzymała podanie od Emilii Jarzyny. Tuż przed przerwą zawodniczki zamieniły się rolami. Tym razem to Ragus asystowała, a do siatki trafiła Jarzyna. Chwilę wcześniej sytuacji sam na sam z bramkarką nie wykorzystała Kamila Dróżdż.

W drugiej połowie garwolinianki dostosowały się poziomem gry do rywalek.  Gospodynie zamiast spokojnie rozgrywać swoje akcje, próbowały jednym długim podaniem przedostać się pod pole karne. W 65 minucie udało im sie podwyższyć prowadzenie. Emilia Jarzyna zagrała w "uliczkę" do Dominiki Mroczek, a ta posłała piłkę obok wybiegającej z bramki  Darii Kępczyńskiej. W doliczonym czasie gry zwycięstwo Wilgi mogła przypieczętować Kinga Zackiewicz, ale spudłowała w podobnej sytuacji.

- Dziewczęta podeszły do meczu zbyt rozluźnione. Nie jestem zadowolony z tego co pokazały w drugiej połowie. Więcej było kopaniny niż gry piłką - ocenia Robert Rokicki.

Przed piłkarkami z Garwolina niezwykle ważne spotkanie. W sobotę udadzą się do Huty Mińskiej, gdzie zmierzą się z tamtejszym Tygrysem. Ten mecz prawdopodobnie zadecyduje o tym kto awansuje do II ligi.

Wilga Garwolin - DAF Płońsk 3:0 (2:0)

Bramki: Ragus 8`, Jarzyna 40`, Mroczek 65`

Wilga: P.Żach - Frączyk, A.Żach. Zawada, Nowak (74` Barbarczyk), Zackiewicz, Ragus, Jarzyna, Rędaszka (72` Jedynak), Łączyńska (41` Mroczek), Drożdż (59` Matysek)