Porażka Wilgi w Radomiu

Wilga Garwolin przegrała na wyjeździe z aspirującą do awansu Bronią Radom 0:3. Wynik nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku.

Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy, którzy już w 7 minucie otworzyli wynik. W zamieszaniu, które powstało po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłka trafiła pod nogi Wojciecha Kupca, a ten pokonał Daniela Fica. Osiemnaście minut później ten sam zawodnik po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Tym razem najwyżej wyskoczył do dośrodkowania z rzutu rożnego.

Z upływem czasu to garwolinianie przejęli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami.  W 30 minucie mieli znakomitą okazję do zmniejszenia strat. Zahaczany w polu karnym Kamil Zawadka, mógł upaść bądź podać do ustawionego przed bramką Sergiusza Wiechowskiego, ten zdecydował się jednak na strzał z ostrego kąta. Z jego obroną problemów nie miał Paweł Młodziński.

Tuż przed przerwą ponownie zaatakowali gospodarze. Po jednym z ich strzałów, piłka trafiła w poprzeczkę.

W niedzielę u siebie ze Zniczem II Pruszków

W drugiej połowie dużo więcej pracy miał golkiper  Broni. Na jego bramkę strzelali kolejno: Arkadiusz Zalewski, Kamil Zawadka i Robert Kwiatkowski. W 60 minucie sędzia podyktował rzut karny dla Wilgi po zagraniu ręką przez miejscowego defensora. Wykonywania jedenastki podjął się Zalewski. Jego intencje odczytał Młodziński i obronił strzał. Chwilę potem po mocnym wyrzucie z autu piłka trafiła pod nogi Sergiusza Wiechowskiego, ten jednak spudłował. Jeszcze lepszą okazję zmarnował Kamil Zawadka, któremu futbolówkę jak na tacy wyłożył Zalewski.

Niewykorzystane okazje zemściły się w samej końcówce. W 90 minucie wynik spotkania na 3:0 ustalił Dominik Leśniewski.

W najbliższą niedzielę Wilga podejmie u siebie sąsiada z ligowej tabeli Znicz II Pruszków. Mecz zaplanowano na godzinę 16:00.

Broń Radom – Wilga Garwolin 3:0 (2:0)

Bramki: Kupiec 7, 25', Leśniewski 90'

Wilga: Fic, Kwiatkowski, Karol Zawadka, Korgul, Gac (80` Baczewski), Pyra (73` Migas), Rękawek (67` R.Macioszek), Wiechowski, Zalewski, Kamil Zawadka, Kępka

(ŁS, foto: bronradom.pl) 2017-05-24 07:49:43

To konto jest zablokowane. Nie możesz więcej komentować.

Akceptuję ciasteczka znajdujące się w tej stronie.