Remis zamiast zwycięstwa

Do 88. minuty Wilga Garwolin prowadziła ze Zniczem II Pruszków 2:0, ostatecznie drużyny podzieliły się jednak punktami

W pierwszej połowie niewiele działo się pod obiema bramkami. Częściej do sytuacji strzeleckich dochodzili piłkarze z Garwolina, ale ich próby były niecelne bądź blokowali je obrońcy. Dużo ciekawiej było po zmianie stron. W 61 minucie w słupek trafił Robert Kwiatkowski. Chwilę potem poprzeczkę ostemplował Piotr Talar.
Ofensywna taktyka przyniosła wreszcie oczekiwany skutek. W 68 minucie Michał Kępka zagrał z rzutu rożnego na krótki słupek, a Piotr Talar efektownym szczupakiem pokonał Dominika Kalinowskiego. Pięć minut później było już 2:0. Sergiusz Wiechowski wycofał piłkę spod linii końcowej do Kępki. Napastnik Wilgi w nią nie trafił, ta szczęśliwie dotarła do Kamila Zawadki, który huknął jak z armaty. W 81 minucie garwolinianie zdobyli trzecią bramkę. Po zagraniu Karola Zawadki, piłkę głową do siatki skierował Wiechowski. Gol nie został jednak uznany. Zdaniem sędziego kapitan Wilgi dośrodkowywał już zza linii końcowej.
Pierwszy celny strzał goście oddali dopiero w 88 minucie i od razu zakończył się on golem. Cezary Majchrzak zagrał do wbiegającego w pole karne Damiana Papiernika, a ten pokonał Daniela Fica. Podopieczni Grzegorza Szoki poszli za ciosem. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry piłkę w pole karne posłał Adrian Grabowski. Nieporozumienie pomiędzy bramkarzem a obrońcą Wilgi wykorzystał Karol Borowiec. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2.
- W naszą grę wkradła się nonszalancja i ten wynik jest tego konsekwencją. Przeciwnik pokazał nam, że trzeba i warto grać do końca - przyznaje Sergiusz Wiechowski.

Dziś Wilga zmierzy się na wyjeździe z KS Konstancin. Mecz zaplanowano na godzinę 18:00.

Wilga Garwolin - Znicz II Pruszkow 2:2 (0:0)