Wrócili z bagażem siedmiu bramek

W ostatnim wyjazdowym meczu w tym sezonie Wilga Garwolin uległa Energii Kozienice 2:7.

Do Kozienic Wilga udała się w zaledwie dwunastoosobowym składzie. W kadrze zabrakło między innymi: Daniela Fica, Arkadiusza Zalewskiego (obaj sprawy osobiste), Piotra Talara (kontuzja) oraz pauzującego za kartki Michała Kępki.

Gospodarze znakomicie weszli w mecz. Już w 3 minucie wynik otworzył Daniel Ciupiński, który skutecznie wykończył dośrodkowanie  Eugeniusza Kołodziejczyka. W 26 minucie do wyrównania doprowadził Wojciech Migas. 17-latek zbiegł ze skrzydła i uderzył w krótki róg. Piłka skozłowała przed bramkarzem i po jego rękach wpadła do siatki.

W końcówce pierwszej połowy gospodarze zdobyli trzy bramki. W 35 minucie po raz drugi do siatki trafił Ciupiński, a za niecenzuralne słowa wypowiedziane w kierunku sędziego z boiska wyleciał Szymon Rękawek. Trzy minuty później wynik podwyższył Łukasz Szary. Tuż przed zejściem do szatni jedenastkę skutecznie wyegzekwował Eugeniusz Kołodziejczyk. Nieprzepisowo we własnym polu karnym interweniował Robert Kwiatkowski.

W 62 minucie straty zmniejszył Paweł Pyra. 21-latek popisał się pięknym strzałem z ostrego kąta. To było wszystko na co w tym meczu stać było zawodników z Garwolina. W ostatnim kwadransie gospodarze zdobyli trzy bramki i ostatecznie wygrali 7:2.

- Wygrali w pełni zasłużenie. Bramki traciliśmy głównie po własnych błędach. Ten mecz trochę popsuł nasz wizerunek. Nie wiem czy nie lepiej byłoby, gdybyśmy oddali go walkowerem - mówi Sergiusz Wiechowski.

W sobotę w ostatnim meczu sezonu Wilga podejmie u siebie KS Raszyn. Pierwszy gwizdek sędziego rozbrzmi o 17:00.

Skrót meczu:

Energia Kozienice - Wilga Garwolin 7:2 (4:1)

Bramki: Ciupiński 3`, 35`, 81`, Szary 39`, Kołodziejczyk 45`(k), 78`, Zawadzki 88` - Migas 26`, Pyra 62`

Czerwona kartka: 36` Szymon Rękawek (Wilga)

Wilga: Wasążnik  - Janisiewicz, Korgul, Karol Zawadka, Kwiatkowski, Migas, R.Macioszek (70` Zabiegałowski), Wiechowski, Rękawek, Pyra, Kamil Zawadka