Zdrowie uniknęło baraży

Drużyna VitaSport Zdrowie Garwolin zapewniła sobie utrzymanie  w Ekstraklasie Piłki Nożnej Plażowej i udział w turnieju finałowym.

Po pierwszym turnieju, który odbył się w Sosnowcu, sytuacja Zdrowia była nieciekawa. Do Gdańska garwolinianie jechali walczyć o uniknięcie gry w barażach o utrzymanie.

Pierwszym rywalem zespołu VitaSport Zdrowie był  brązowy medalista Mistrzostw Polski z 2016 roku - FBS Kolbudy. Przez większą część meczu nasza drużyna prowadziła dwoma bramkami. W trzeciej tercji rywale niespodziewanie doprowadzili do wyrównania. Po chwili jednak garwolinianie ponownie znaleźli się na prowadzeniu. Zwycięstwo Zdrowia w ostatniej minucie meczu przypieczętował Marcin Makulec.

W kolejnym spotkaniu garwolinianie zmierzyli się z Rapidem Lublin. Do 22 minuty wszystko układało się po ich myśli, bowiem prowadzili 4:1. W trzeciej tercji rywale zdołali odrobić starty i ostatecznie po upływie regulaminowego czasu gry na tablicy wyników widniał rezultat 6:6. Rozstrzygnięcia nie przyniosła także dogrywka i zwycięzcę tego pojedynku wyłoniły rzuty karne. Te lepiej wykonywali piłkarze z Garwolina.

Trzy zwycięstwa i dwie porażki

W meczu z BSC AZS SAN Łódź to Zdrowie goniło wynik. W ostatniej akcji meczu do wyrównania mógł doprowadzić bramkarz Marcin Skoczek. Piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę. - Wielka szkoda, bo ten mecz można było wygrać - zaznacza manager Zdrowia Piotr Kapica.

Zacięty pojedynek garwolinianie stoczyli także z Bocą  Gdańsk. Podobnie jak w poprzednim spotkaniu zabrakło im skuteczności i przegrali 2:4.

By awansować  do turnieju finałowego Zdrowie musiało w ostatnim meczu wygrać z Tonio Team Sosnowiec. Po dwóch tercjach było 1:1. Chwilę po przerwie bramkę dla naszego zespołu zdobył Sebastian Papiernik. Dwie minuty przed końcem rywale doprowadzili do wyrównania. Ostatnie słowo należało jednak do piłkarzy z Garwolina. W samej końcówce bramkę dającą awans do turnieju finałowego zdobył Karol Kopeć.

- Pomimo kontuzji, odejścia kilku zawodników do innych klubów oraz budżetu na poziomie 10-krotnie mniejszym od najlepszych, pozostajemy w Ekstraklasie - podkreśla Piotr Kapica.

Turniej finałowy odbędzie się w dniach 27-30 lipca w Kołobrzegu. Wtedy także rozegrane zostaną Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, w których drużyna z Garwolina będzie broniła mistrzowskiego tytułu.

Awans do turnieju finałowego wywalczyli: Dariusz Kasprzak, Paweł Rękawek, Marcin Skoczek, Dominik Pusek, Marcin Makulec, Karol Kopeć, Łukasz Korgul, Mateusz Zieliński, Michał Zieliński, Marcin Skrzyński, Piotr Szostak, Sebastian Papiernik, Damian Matysiak, Damian Papiernik, Wojciech Migas.

WYNIKI

II Turniej Ekstraklasy

(Gdańsk, 14-16 lipca 2017)

Vitasport Zdrowie Garwolin  7:5 FBS Kolbudy

(2:0, 1:1, 4:4)

Bramki: S.Papiernik  3', Makulec  12', 36',  Kasprzak 20',  Michał Zieliński 28', Skrzyński 29', Szostak 34' – Borkowski 13', Łaszczuk 26', 28', 33', Jaruszczak 32'

Vitasport Zdrowie Garwolin  6:6 KP Rapid Lublin 5:4 rz.k.

(0:1, 4:2, 2:3, 0:0 dogr., 5:4 rz.k.)

Bramki: Makulec 13', Mateusz Zieliński 16', 19', 28', Skrzyński 16', Szostak 30' – Chmielnicki 3', Kłyk 22', Fularski 24', 29', Winiarczyk 27', Grzegorczyk 31'

BSC AZS SAN Łódź  4:3 Vitasport Zdrowie Garwolin

(2:0, 2:2, 0:1)

Bramki: Maciąg 4', Wolski 6', Klepczarek 16', 22' – Kasprzak 13', S.Papiernik 13', Makulec 36'

BSC Boca Gdańsk  4:2 Vitasport Zdrowie Garwolin

(1:0, 0:1, 3:1)

Bramki: Borsuk 8', Kreft 26', Kubiak 27', 28' – Mateusz Zieliński 16', S.Papiernik 34'

Tonio Team Sosnowiec  3:4 Vitasport Zdrowie Garwolin

(1:1, 1:1, 1:2)

Bramki: Chłosta 4', Taraszkowski 19', Pałasz 34' – Makulec 7', Mateusz Zieliński 19', Papiernik 27', Kopeć 35'