Hutnik lepszy od Wilgi

W pierwszym meczu kontrolnym Wilga Garwolin przegrała z Hutnikiem Huta Czechy 1:4. Wynik meczu ustalił 70-letni Bogdan Głąbicki.

Do derbowego pojedynku doszło w sobotę w Miętnem. Wilga przystąpiła do tego starcia w mocno odmłodzonym składzie, który opierał się głównie na juniorach. W kadrze, którą dysponował Sergiusz Wiechowski było trzech nowych zawodników: Patryk Kisiel (ostatnio Promnik Łaskarzew), Przemysław Głowala (Amur Wilga) i Damian Papiernik (Znicz Pruszków). Ostatni z nich to młodszy brat występującego w Wildze Sebastiana.

Po wyrównanym początku optyczną przewagę uzyskali zawodnicy z Trąbek. Udokumentowali ją w 18 minucie. Michał Macioszek zagrał do rozpędzonego na prawym skrzydle Łukasza Kowalskiego, a ten wyłożył piłkę jak na tacy Kamilowi Szostakowi. W 40 minucie podopieczni Rafała Głąbickiego zadali drugi cios. Z rzutu wolnego futbolówkę w pole karne posłał Sebastian Grzegorczyk, a głową do siatki skierował ją Mateusz Zawadka. Tuż przed przerwą garwolinianie zdobyli bramkę kontaktową. Piotr Piorun zagrał do wbiegającego w pole karne Pawła Pyry, a ten uderzył tuż przy słupku.

W drugiej połowie nadal na boisku przeważał Hutnik. W 66 minucie nieporozumienie pomiędzy bramkarzem a obrońcą Wilgi wykorzystał Kamil Szostak. W 85 minucie garwolińskiej defensywie przydarzył się kolejny błąd. Piłka wylądowała pod nogami 70-letniego Bogdana Głąbickiego, a ten przelobował Dawida Wasążnika. Tym samym najstarszy czynny zawodnik w kraju, ustalił wynik meczu na 4:1.

- Trzy bramki straciliśmy po własnych błędach.  Dla mnie nie jest żadnym usprawiedliwieniem, że są to juniorzy. Jak jesteś młodszy to powinieneś mieć wiecej sił do biegania, a wcale nie było tego widać -mówi trener Wilgi, Sergiusz Wiechowski.

Wilga Garwolin - Hutnik Huta Czechy 1:4 (1:2)

Bramki: Pyra 45` - Szostak 18`, 66`, M.Zawadka 40`, B.Głąbicki 85`

Wilga: Fic (Wasążnik) - Dybcio, Wiechowski, Głowala, Janisiewicz, Kisiel, Macioszek, Sobieszek, D.Papiernik, Pyra, Piorun oraz Rękawek, Rodak, Mazek

Hutnik: P.Kardyka - Trzmiel, R.Głąbicki, Wilczek, A.Wardak, Ł.Kowalski, M.Zawadka, Macioszek, Grzegorczyk, Gawinek, Szostak oraz J.Kowalski, Sibilski, Rękawek, M.Jedynak, B.Głąbicki, Sęk, T.Zawadka