Dwa sparingi Wilgi

Zwycięstwo z Agape Białołęka 3:2 i porażka z Naprzodem Skórzec 3:4 - to bilans meczów kontrolnych rozegranych przez Wilgę w minionym tygodniu.

W meczu ze stołecznym zespołem skutecznością błysnął Paweł Pyra, który skompletował hat-tricka. 22-latek wykorzystał dwa podania Michała Kępki i jedno Patryka Kisiela.

W sobotę w Miętnem Wilga zmierzyła się z ligowym rywalem Naprzodem Skórzec. Garwolinianie bardzo dobrze weszli w to spotkanie, bowiem już w 12. minucie otworzyli wynik. Piotr Talar zagrał w tempo do rozpędzonego Michała Kępki, ten zbiegł do środka i uderzył w długi róg. Dwadzieścia minut później niewiele zabrakło "Kempesowi", by po raz drugi wpisać się na listę strzelców. Piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę.

W końcówce pierwszej połowy zdecydowanie przycisnął zespół ze Skórca. Przyjezdni mieli kilka dogodnych okazji do zdobycia gola, żadnej z nich jednak nie wykorzystali. W 38. minucie nadziali się za to na kontrę Wilgi. Długie podanie z głębi pola dotarło do Kępki, ten wycofał piłkę piętą do Kamila Zawadki, który wykończył całą akcję.

Podopieczni Kamila Weredy byli dużo skuteczniejsi w drugiej połowie. W 51. minucie bramkę kontaktową zdobył Dorian Zając. Siedem minut później do remisu doprowadził Piotr Skóra, który skutecznie wyegzekwował rzut karny podyktowany za faul Patryka Dybcio. Garwolinianie szybko wrócili na prowadzenie. Kamil Zawadka zagrał do Jakuba Szweda, a ten przelobował wychodzącego z bramki Pawła Krawczyka.

Ostatni kwadrans przebiegał pod dyktando gości. W 76 minucie do wyrównania doprowadził Jakub Dołęga, a w 89. bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Dorian Zając.

- Do momentu, kiedy  graliśmy wyjściowym składem wyglądało to nieźle. Prowadziliśmy 2:0 i mogliśmy jeszcze podwyższyć wynik - podkreśla trener Wilgi Sergiusz Wiechowski.

W środę Wilga zagra z Huraganem Wołomin, a w sobotę na zakończenie przygotowań zmierzy się ze Spartą Jazgarzew.

Wilga Garwolin - Naprzód Skórzec 3:4 (2:0)

Bramki: Kępka 12', Kamil Zawadka 38', Szwed 61' - Zając 51', 89', Skóra 58'(k), Dołęga 76'

Wilga: Fic (Baczewski) - Janisiewicz, Głowala, Wiechowski, Karol Zawadka, Talar, Rękawek, Macioszek, Kamil Zawadka, Pyra, Kępka oraz Szwed, Mazek, Dybcio