Pierwsze zwycięstwo piłkarek w II lidze

W pierwszym meczu na własnym stadionie piłkarki Wilgi Garwolin pokonały Akademię 2012 Suwałki 4:2.

Garwolinianki już w 6. minucie otworzyły wynik. Piłkę z narożnika w pole karne posłała Izabela Matysek, a głową do siatki skierowała ją Emilia Jarzyna. 18-letnia napastniczka po raz drugi wpisała się na listę strzelców w 15. minucie. Tym razem skutecznie wyegzekwowała rzut karny, podyktowany za zagranie piłki ręką. W 22. minucie było już 3:0. Prostopadłe podanie z głębi pola dotarło do Kamili Dróżdż, a ta pewnie wykorzystała sytuację sam na sam.

Wysokie prowadzenie spowodowało rozluźnienie w szeregach Wilgi, które skrzętnie wykorzystały rywalki. W odstępie zaledwie trzech minut, piłkarki z Suwałk dwukrotnie pokonały Paulę Żach.

W drugiej połowie garwolinianki skupiły się na obronie jednobramkowego prowadzenia. Kilka razy zakotłowało się w ich polu karnym, ale udało im się wyjść z tych sytuacji obronną ręką. W 87. minucie gospodynie wyprowadziły skuteczną kontrę. Wynik spotkania na 4:2 ustaliła Kinga Zackiewicz.

Po tych dwóch meczach widzimy, jak szybka, a zarazem siłowa jest gra w II lidze. Potrzebujemy trochę czasu, by się do tego przyzwyczaić. Dziewczęta po raz kolejny zaprezentowały wielkie zaangażowanie i wolę walki – mówi nam trener Robert Rokicki.

W najbliższą sobotę garwolinianki zmierzą się na wyjeździe z Piastovią Piastów.

Wilga Garwolin - Akademia Suwałki 4:2 (3:2)

Bramki: Jarzyna 6`, 15` (k), Dróżdż 22`, Zackiewicz 87` - Bieryło 40`, Korejwo 43`

Wilga: P.Żach - Ducka, A.Żach, Dymowska, Nowak (53` Kalińska), Rutkowska (30` Zackiewicz), Kobus, Matysek (53` Rędaszka), Ragus, Jarzyna, Dróżdż (70` Mroczek)

Wyniki i tabelę można znaleźć klikając tutaj.