:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C pochmurno z przejaśnieniami

10 osób użądlonych przez osy, 2 w szpitalu - Uwaga na groźne owady!

Inne Powiat, osób użądlonych przez szpitalu Uwaga groźne owady! - zdjęcie, fotografia

Wczoraj, w ośrodku na osiedlu Saperów w Wildze, 10 osób zostało użądlonych przez osy. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Do zdarzenia doszło w piątek 20 lipca przed godziną 10.00.

– W Ośrodku Szkoleniowym Wilga na osiedlu Saperów, 10 osób zostało użądlonych przez osy. Były to osoby w wieku od 12 do 15 lat i ich opiekunka w wieku 50 lat. Dwie osoby zostały zabrane przez zespoły pogotowia ratunkowego do szpitala – informuje mł. kpt. Piotr Filipek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie.

Na miejscu zdarzenia działania prowadziły dwa zastępy straży pożarnej – 1 zastęp PSP i 1 zastęp OSP Trzcianka. Strażacy usunęli owady błonkoskrzydłe.

 

W czasie letnim strażacy mają wiele interwencji związanych z usuwaniem gniazd owadów błonkoskrzydłych, w tym os i szerszeni. 

Uwaga! Osy można spotkać niemal wszędzie – m.in. pod ziemią, na drzewach, pod dachami i na strychach domów. Owady te atakują ludzi częściej, niż szerszenie. Użądlenie osy dla osoby uczulonej na jad może skończyć się nawet śmiercią.

 

Gniazdo znajdowało się w ziemi

– Przed godz. 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o gnieździe os i ukąszeniu w Ośrodku w Wildze przy ul. Saperów 1A. Przybyły na miejsce zdarzenia dowódca akcji stwierdził, że gniazdo os znajduje się w ziemi i podczas prowadzonych zajęć na kolonii użądlonych zostało łącznie dziesięć osób. Poszkodowanym osobom kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielał zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na usunięciu gniazda owadów. W akcji trwającej półtorej godziny uczestniczyły jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP – uściśla informacje mł. kpt. Piotr Filipek z KP PSP w Garwolinie.

 

Aktualizacja: 23.07.2018, 11:57

ur

Fot. poglądowe: Wikipedia/Wikimedia

 


10 osób użądlonych przez osy, 2 w szpitalu - Uwaga na groźne owady! komentarze opinie

  • gość 2018-07-21 22:13:58

    zabijac wszystkie osy one sa szkodnikami , nic nie zapylaja tylko zadla

  • gość 2018-07-22 15:35:51

    odnośnie zapylania to proszę się cofnąć do wiedzy z podstawówki i uzupełnić braki - szkodnikiem to jest np stonka

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl