:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C pochmurno z przejaśnieniami

10 rocznica nadania imienia w Szkole Podstawowej w Starym Goniwilku

29 maja obchodzono 10 rocznicę nadania imienia ks. Jana Twardowskiego Szkole Podstawowej w Starym Goniwilku. Mottem uroczystości były słowa patrona: „Być patronem szkoły, to być jej opiekuńczym duchem…”

Obchody rozpoczęła msza święta w kaplicy w Starym Goniwilku odprawiona przez żelechowskiego proboszcza ks. prałata Eugeniusza Filipiuka.
Następnie uczestnicy uroczystości udali się do szkoły, gdzie wprowadzono sztandar, odśpiewano hymn państwowy oraz powitano gości.
Na zaproszenie dyrektor Marianny Kowalczyk na rocznicę przybyli poseł Stanisława Prządka, proboszcz Eugeniusz Filipiuk, burmistrz Żelechowa Mirosława Miszkurka wraz z pracownikami Urzędu Miasta, radny powiatu garwolińskiego Krystian Kania, radni miejscy z absolwentem szkoły Andrzejem Domaszczyńskim, dzielnicowy Andrzej Mróz, dyrektorzy placówek oświatowych, prezes ZNP, dyrektor MGOK, emerytowani nauczyciele oraz rodzice na czele z przewodniczącą Rady Rodziców Beatą Białach.
Dyrektor szkoły przedstawiła rys historyczny szkoły i przypomniała uzasadnienie wyboru księdza Jana Twardowskiego na jej patrona. Dzięki prezentacji multimedialnej uczestnicy obchodów mogli się cofnąć o 10 lat - do roku 2008, kiedy nadawano imię szkole oraz wręczano sztandar.
Marianna Kowalczyk zaprezentowała też obecne dokonania szkoły, działalność dydaktyczną i wychowawczą, realizację programów rządowych i wspieranych przez Unię Europejską.
Głos zabrała też współgospodarz spotkania burmistrz Żelechowa Mirosława Miszkurka, która gratulowała szkole wyboru patrona i życzyła postępowania zgodnie z wartościami, którymi żył ks. Twardowski. Burmistrz przekazała też tomiki z poezją patrona.

Głos zabrali też pozostali goście, gratulując wyboru patrona i życząc dalszych sukcesów dydaktycznych i wychowawczych a także przekazali książki do szkolnej biblioteki.
Do dyrektor Marianny Kowalczyk specjalny list skierowała wicemarszałek Senatu RP Maria Koc,która gratulując szkole jubileuszu napisała, iż Patron szkoły „to ze wszech miar godny wzór do naśladowania”.

(zelechow.pl, oprac. MB)

10 rocznica nadania imienia w Szkole Podstawowej w Starym Goniwilku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl