:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  3°C pochmurno z przejaśnieniami

100 lat Władysławy Świątek

Władysława Świątek – mieszkanka miejscowości Iwowe, obchodziła wczoraj swoje 100-lecie urodzin. Uroczystość odbyła się w budynku świetlicy wiejskiej w Iwowem, gdzie została odprawiona msza święta w intencji jubilatki.

 

Władysława Świątek urodziła się 22 maja 1914 roku we wsi Iwowe. Jest najmłodszą z pięciorga dzieci rodziców Ignacego i Józefy z domu Osiak. Miała trzy siostry i jednego brata, którzy już nie żyją. Ukończyła czteroklasową szkołę podstawową w Iwowem. W 1934 roku wyszła za mąż za Stanisława, z którym ma czworo dzieci. Władysława Świątek z mężem prowadziła pięciohektarowe gospodarstwo rolne. Mąż zmarł w 1985 roku, przeżywszy 83 lata. Jubilatka mieszka w Iwowem z synem Mieczysławem oraz jego żoną Krystyną i cieszy się dobrym zdrowiem.

 

Wczorajsza uroczystość urodzinowa rozpoczęła się od mszy świętej, którą sprawował proboszcz parafii Latowicz ks. dr Ryszard Mierzejewski. Na jubileusz przybyła licznie zgromadzona rodzina oraz wójt gminy Borowie Wiesław Gąska, przewodnicząca rady gminy Alicja Szaniawska, sekretarz Gminy Marta Serzysko, przewodnicząca rady powiatu garwolińskiego Urszula Zadrożna, sekretarz powiatu Jerzy Piesio i przedstawiciel KRUS Beata Dąbrowska.

 

Wójt gminy Wiesław Gąska i przewodnicząca rady gminy Alicja Szaniawska wręczyli jubilatce bukiet 100 róż, list gratulacyjny, kosz słodyczy oraz odpis aktu urodzenia z 1914 roku, który został sporządzony w języku rosyjskim. Przewodnicząca rady powiatu Urszula Zadrożna odczytała list gratulacyjny i przekazała życzenia od starosty garwolińskiego Marka Chciałowskiego. Przedstawicielka KRUS Beata Dąbrowska przekazała list gratulacyjny wraz z zawiadomieniem o przyznaniu comiesięcznego dodatkowego świadczenia emerytalnego.

 

UG Borowie

(oprac. EB) 2014-05-23 10:22:19


100 lat Władysławy Świątek komentarze opinie

  • uczestnik - niezalogowany 2014-05-25 06:54:44

    200 lat dla naszej Władysławy.Tak przygotowanej uroczystości to tylko pozazdrościć.

  • kokomo - niezalogowany 2014-05-23 16:48:24

    Zdrowia życze i 200 lat. Widać, że Pani pracowała ciężko w swoim zyciu.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl