:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -1°C pochmurno z przejaśnieniami

79. rocznica wybuchu II wojny światowej w Garwolinie

Kiedy: 2018-09-01 , godzina: 09:00 | Gdzie: Cmentarz Wojskowy w Garwolinie

W Garwolinie, rocznica wybuchu wojny światowej Garwolinie - zdjęcie, fotografia

Starosta garwoliński Marek Chciałowski zaprasza na obchody 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich na Cmentarz Wojenny, aby oddać hołd ofiarom II Wojny Światowej  – zaprasza starosta – Jest to miejsce szczególne, które nam, pokoleniu, które nie pamięta wojny, pokazuje skalę ofiar. Powiat Garwoliński mocno ucierpiał podczas wojny. Tych miejsc symbolicznych jest wiele. Pamiętajmy o nich, zapalmy znicze, przynieśmy wiązanki kwiatów, zmówmy modlitwę za poległych. Niech ten czas skłania nas do refleksji – zróbmy wszystko, aby na naszej ziemi nie było więcej działań wojennych. – dodaje Marek Chciałowski.

Uroczystości rozpoczną się na Cmentarzu Wojskowym w Garwolinie o godzinie 9.00.

(garwolin-starostwo.pl, oprac. MB)
 


79. rocznica wybuchu II wojny światowej w Garwolinie komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-08-31 13:57:50

    Co z tego że kolejna rocznica skoro na zachodzie uczy się fałszywej historii o polskich obozach o jakiś nazistach lub faszystach a nikt niemuwi wprost że to nie zadni faszysci tylko germani zwykli Niemcy nie zadni naziści kogo to obchodzi że popierali nazizm i faszystuw to Niemcy rozpetali wojnę i oni mordowali wszystkich na masowa skalę a dziś jeśli chodzi o reparacje wojenne to muwia że to przedawniony temat Francji i brytyjczykom musieli zapłacić oni sobie nie pozwolili żeby miliardy wydawać na obronę kraju i żeby nikt zato po wojnie nie zapłacił,kto mieczem wojuje niech potem pokrywa za to koszty.

  • Gość - niezalogowany 2018-08-31 17:56:40

    Popisujesz się znajomością historii i czego uczą za granicą a w Polsce nie nauczyłeś się wymiany ó na o, a tego uczą od 2 kl szk podst i takie byki ortograficzne robisz.Wstyd.

  • Gość - niezalogowany 2018-08-31 19:35:57

    Sory ortografia to moja najslabsza strona a byki to moja specjalność nigdy nie byłem asem z ortografii.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl