80. Rocznica Obrony Łaskarzewa i Piknik Militarny


Portal eGarwolin.pl
12/09/2019

W Powiecie #Łaskarzew Łaskarzew Miasto
  • 17WRZ

    Kiedy: , godzina: 17:00
    Gdzie: Łaskarzew

Już we wtorek 17 września i w sobotę 21 września 2019 roku odbędą się obchody 80. Rocznicy Obrony Łaskarzewa. Obchody będą połączone z Piknikiem Militarnym, który odbędzie się w Parku Alejki.

Miasto Łaskarzew, Dom Pracy Twórczej "Bajka" i biblioteka w Łaskarzewie serdecznie zapraszają do udziału w obchodach 80. rocznicy obrony Łaskarzewa. Obchody są podzielone na dwa dni: wtorek 17 września i w sobotę 21 września. 

Uroczystości we wtorek 17 września rozpoczną się od mszy świętej odprawionej o godzinie 17.00 w kościele parafialnym w intencji poległych w obronie miasta i ojczyzny. Po mszy uczestnicy uroczystości przemaszerują przed pomnik Obrońców Łaskarzewa. Tutaj zostanie odegrany hymn państwowy oraz nastąpi złożenie wieńców. Około godziny 19.00 wszyscy przemaszerują do remizy OSP, gdzie uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Łaskarzewie wystąpią z częścią artystyczną. W programie wydarzenia zaplanowana jest także prezentacja publikacji "Album mojego dziadka" oraz dyskusja na temat wojennej historii Łaskarzewa. 

W sobotę 21 września organizatorzy zapraszają na Piknik Militarny, który rozpocznie się o godzinie 16:00 w Parku Alejki. W programie wydarzenia  Inscenizacja historyczna "Obrona Łaskarzewa" (godz. 18.00) i koncert pieśni patriotycznej (około godz. 19.00). Około godziny 19:00 rozpocznie się zbiórka i wymarsz uczestników Rajdu "Pójdę w Nocy Mrok". 

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2019".

Kliknij tutaj i dołącz do facebookowego wydarzenia. 

oprac. ur

 

 
80. Rocznica Obrony Łaskarzewa i Piknik Militarny - komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.


zaloguj się
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


Ostanio w W Powiecie


TOP 5

Ogłoszenia

wróć

pełna wersja portalu