:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C bezchmurnie

87 tys. 500 zł uzbierane dla Kasi Książek dzięki ludziom dobrej woli

Po raz kolejny społeczeństwo udowodniło, że ma dobre serce i chęć niesienia pomocy innym. Dzięki zorganizowanemu Festynowi Charytatywnemu i licytacji cennych przedmiotów udało się zebrać kwotę 87 tys. 500 zł, która przeznaczona zostanie na rehabilitację i zakup endoprotezy dla Kasi Książek.

 

Festyn Charytatywny zorganizowany został dla Kasi Książek, która w wyniku nieszczęśliwego wypadku straciła nogę. Do nieszczęśliwego wypadku doszło w kwietniu tego roku w miejscowości Budel (gm. Łaskarzew). Mężczyzna kierujący ciągnikiem siodłowym volvo z naczepą najechał na przechodzącą przed pojazdem żonę. 35-letnia Katarzyna Książek straciła lewą nogę. Kobieta została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala, gdzie walczyła o życie. Rodzina Kasi zaczęła działać natychmiast. Dla poszkodowanej zorganizowała zbiórkę krwi oraz nawiązała współpracę z Fundacją Avalon, aby móc zbierać środki na zakup endoprotezy.

 

Bawili się i pomagali

Festyn charytatywny, który odbył się w niedzielę 26 czerwca przy Zespole Szkół w Izdebnie zorganizowany został przez Fundację Ale Jestem oraz gminę Łaskarzew. Tego dnia od godziny 13.00 uczestników festynu czekało wiele atrakcji, wśród których były między innymi: przedstawienie kabaretowe, występy artystyczne, koncert Moniki Szostak, a także Orkiestry Dętej OSP, parada motocykli, rodzinne rozgrywki sportowe, wspólny taniec Zumba, zabawa fantowa, wyprzedaż garażowa, kiermasz książek, przejażdżki kucykiem, dmuchańce, malowanie twarzy, kolorowanie i zaplatanie warkoczyków. O doskonałą zabawę uczestników festynu zadba zespół Ates. Na wszystkich czekały przysmaki z kuchni polowej i grilla oraz ciasto, kawa, herbata i lody.


Zacięta licytacja w szczytnym celu

Podczas Festynu Charytatywnego udało się zebrać niebagatelną sumę 87 tys. 500 zł. Spośród licznych przedmiotów przekazanych na licytację największym zainteresowaniem cieszyła się koszulka reprezentacji Polski z autografem Roberta Lewandowskiego, która poszła za 2 tys. 700 zł oraz voucher na obsługę muzyczną przyjęcia przez zespół Ates, który wylicytowany został za 1 tys. 900 zł. Równie duże zainteresowanie wzbudził weekend w hotelu Aldian W Szczyrku, który wylicytowany został za kwotę 1 tys. zł, piłka z autografem Lewego, która poszła za 800 zł oraz koszulka z podpisami piłkarzy Legii, którą sprzedano za 700 zł. Publiczność walczyła również m.in.: długopis i pióro wicemarszałek senatu Marii Koc (300 zł), ręcznie robione serwety (400 zł), nawigacja samochodowa (200 zł), wykrywacz metali (250 zł), portfel Ochnik (350 zł), filiżanka od premier Beaty Szydło (130 zł), filiżanka od prezydenta Andrzeja Dudy (200 zł), koszulka z autografem Kamila Bednarka (210 zł), moneta od papieża ofiarowana przez podsekretarza stanu Pawła Majewskiego (520 zł), obiad dla czterech osób w restauracji Maranello (500 zł), miś (510 zł), wino mamrot (150 zł), poroże jelenia od Koła Łowieckiego Wilga (250 zł), kolacja w restauracji Jakubowa Izba (2 x 200 zł), słuchawki (150 zł), ponton (150 zł), kurtka Orlen (200 zł), wycieczki do Nałęczowa (łączna kwota 770 zł), torty z piekarni Żabczyńscy (łączna kwota 300 zł), lalki ręcznie robione (łączna kwota 300 zł), radio (130 zł), karafka (260 zł), wejściówki do Farmy Iluzji (łączna kwota 410 zł), sesja zdjęciowa – Agnieszka Flont (300 zł) i wiele innych. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup endoprotezy i rehabilitację poszkodowanej w wypadku Kasi.

 

(dw, fot. KK, Ale Jestem) 2016-06-29 14:00:00

87 tys. 500 zł uzbierane dla Kasi Książek dzięki ludziom dobrej woli komentarze opinie

  • Piotr - niezalogowany 2016-06-29 19:21:17

    Super bylo.....

  • uczestniczka Zośka - niezalogowany 2016-06-29 12:49:36

    Ogromny szacunek dla organizatorów i uczestników. Wszyscy pomogliście. Agnieszka i Filip pierwsza klasa na scenie. Brawa dla wszystkich mieszkańców gminy Łaskarzew i okolic.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl