:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C bezchmurnie

Absolwent obronił tytuł mistrza GLSP

Absolwent Budel wygrał piątą edycję Gończyckiej Ligi Szóstek Piłkarskich, tym samym obronił mistrzowski tytuł wywalczony na jesieni. Drugie miejsce zajął Pro Form, a trzecie PBS Invest. Rozgrywki podsumowano na uroczystej gali, która odbyła się w Jakubowej Izbie.

Walka o mistrzowski tytuł toczyła się do samego końca. Przed ostatnią kolejką szansę na wyprzedzenie Absolwenta miał jeszcze Pro Form.  Zawodnicy z gminy Łaskarzew szybko rozwiali nadzieję rywali. W meczu otwierającym jedenastą kolejkę rozbili Arkę Garwolin 15:2, tym samym przypieczętowali zdobycie mistrzowskiego tytułu. Na trzecim miejscu podobnie jak jesienią zameldował się PBS Invest, który uzyskał lepszy bilans bramkowy od Królewskiego Teamu. Dopiero piąte miejsce zajął Selmar Polska, który przez długi czas znajdował się na szczycie tabeli.

Na kolejnych lokatach uplasowały się: Cel Helenów, Auto-Szczęch Team, Sobolevia, Arka Garwolin, Wiktor, Kosbud Lucky Players i Dream Team.

Wszystkie drużyny, które wzięły udział w lidze otrzymały pamiątkowe puchary. Do najlepszej trójki oprócz okazałych trofeów i medali trafiły vouchery pieniężne.

 

Przemysław Galbarczyk najlepszym zawodnikiem ligi

Organizatorzy przygotowali mnóstwo nagród indywidualnych. Królem strzelców podobnie jak na jesieni został Marcin Jarzyna z Absolwenta Budel, który zdobył 42 bramki. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajął Albert Wiśnioch (PBS Invest) - 31 goli.

Najlepszym asystentem ligi został Przemysław Galbarczyk z Pro Formu z 36 ostatnimi podaniami. Do tego dorzucił 30 bramek i w konsekwencji zgarnął także tytuł MVP Sezonu Wiosna 2018. Drugim zawodnikiem, który najczęściej asystował przy trafieniach swoich kolegów był Tomasz Jarzyna z Absolwenta - 25 asyst.

Statuetkę dla najlepszego bramkarza ligi zgarnął Grzegorz Bieńko z PBS Invest, który w dziesięciu kolejkach puścił tylko 37 goli. Wyróżniono także golkipera Selmaru Polska Huberta Krzyśpiaka.

Organizatorzy nagrodzili również: Mateusza Kowalskiego (Absolwent Budel), Karola Wałachowskiego (Królewski Team) - wyróżniający się zawodnicy, Kacpra Koźlaka (Królewski Team) - najlepszy zawodnik U18, Dawida Trzaskowskiego (Arka Garwolin) - czarny koń, Bartosza Zackiewicza (Selmar Polska) - kręgosłup drużyny, Wojciecha Migasa (Auto-Szczęch) - odkrycie ligi i Mariusza Białapko (PBS Invest)  - odkrycie ligi.

 

Zebrali 3640 złotych

Podczas gali finałowej oprócz świętowania był moment na pomoc bliźnieniu. Uczestnicy wzięli udział w zbiórko-licytacji, z której dochód poznaczono na rzecz Kubusia Paciorka, synka jednego z zawodników, który urodził się w 22 tygodniu ciąży. Zdiagnozowano u niego przepuklinę oponowo-rdzeniową.

- Piłkarze, kierownicy drużyn oraz zaproszeni goście nie szczędzili grosza na pomoc Kubusiowi. Z aukcji udało się uzbierać pokaźną kwotę 3640 zł. Największym powodzeniem cieszyła się koszulka reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego z autografem. 1500 zł za nią ofiarował Marcin Szczech. Trykot Legii Warszawa wylicytował jego brat - Jacek Szczech, który przeznaczył na ten cel 400 zł - mówi organizator Adam Białapko.

(ŁS/ foto: glsp.futbolowo.pl)


Absolwent obronił tytuł mistrza GLSP komentarze opinie

  • gość 2018-07-11 14:14:40

    Świetna organizacja zarówno rozgrywek GLSP jak i uroczystej Gali, która odbyła się według mnie i kolegów w najlepszym miejscu do spotkań w naszym Powiecie - Jakubowa Izba (zawsze pyszne jedzonko :)). Ogromne brawa dla organizatorów - widać zaangażowanie i pasję. A pomysł z licytacjami i pomocy innym jest nadzwyczajnie wart, bardzo dużego podziwu i szacunku. Jeszcze raz serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodników i do zobaczenia w następnym sezonie! #ostatnibędąpierwszymi

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl