:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C bezchmurnie

Agresywny pies nie został odłowiony. Jest niebezpieczny!

Inne Miejskie, Agresywny został odłowiony niebezpieczny! - zdjęcie, fotografia

Nie udało się odłowić agresywnego owczarka, który w poniedziałek przez kilkanaście godzin grasował po Garwolinie i rano zagryzł innego spacerującego psa. Gdy do miasta przyjechała firma odławiająca, ślad po psie zaginął. Czy agresywny owczarek wrócił do właściciela?

W poniedziałek rano mieszkaniec Garwolina wyszedł na spacer z psem. Jego zwierzak został zagryziony przez agresywnego owczarka. Właściciele zagryzionego psa zgłosili sprawę na policję, a mundurowi o zdarzeniu poinformowali Urząd Miasta w Garwolinie. (Czytaj więcej>>>)

 

Ślad po psie zaginął

Tego samego dnia pracownicy urzędu sami próbowali znaleźć i złapać psa. Zwierzęcia nie udało się jednak zlokalizować. We wtorek do Garwolina przyjechał hycel z firmy Perro z Mińska Mazowieckiego, z którą miasto ma podpisaną umowę na odławianie bezdomnych zwierząt. – Niestety, psa nie udało się odłowić. Od rana osoby z firmy Perro jeździły z naszymi pracownikami po całym terenie miasta włącznie z ogródkami działkowymi przez około trzy godziny. Nigdzie nie mogli natrafić na psa. Ślad po nim zginął. Najprawdopodobniej, trafił do domu, na swoje podwórko – mówi Albert Baran, kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w garwolińskim magistracie. Urzędnik dodaje, że bardzo często bywa tak, że pies wyrywa się z podwórka lub kojca, biega przez jakiś czas po mieście, a później wraca na swoją posesję. Niektóre z nich były odławiane przez pracowników urzędu z policjantami. Właściciciele, którzy później zgłaszali się, aby odebrać swoje psy, byli karani mandatami.

Albert Baran podkreśla, że jedynym organem, który może w tej chwili interweniować w sprawie jest Komenda Policji.

 

Zwierzę jest agresywne

Jeśli rzeczywiście agresywny pies wrócił do właściciela, pozostaje mieć nadzieję, że tym razem będzie lepiej przez niego pilnowany. Z Waszych komentarzy wynika, że zwierzak jest naprawdę groźny.

Jak informuje asp. szt. Marek Kapusta z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, kobieta, pracująca w kwiaciarni przy ul. Polskiej i uczestnicząca w opisywanym zdarzeniu, zgłosiła na policję, że została zaatakowana i skaleczona przez agresywnego psa. – Pies, którego właściciel nie został jeszcze ustalony był widziany w poniedziałek między innymi na Al. Legionów, Romanówce i ul. Polskiej – dodaje oficer prasowy KPP w Garwolinie.

 

ur

 

Fot. poglądowe: freeimages.com

Agresywny pies nie został odłowiony. Jest niebezpieczny! komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2017-12-06 13:15:34

    "Przyjechal hycel z ktorym miasto ma podpisana umowe"? Super, ze przyjechal dopiero teraz jak powstalo niebezpieczenstwo, a gdy sa jakies inne bezdomne psiaki to miasto ma je gleboko w... i umieraja z glodu i zimna. Nie raz chodzilam wiele godzin wiecej niz 3h po Garwolinie zeby zlapac i uratowac jakiegos bezdomniaka. Brawo dla miasta.

  • gość 2017-12-06 15:04:11

    A może bezdomne pieski powinny odławiać te wspaniałe fundacje. Przecież tak się bardzo troszczą o dobro zwierząt. Czyżby nie widziały w tym pieniążków?

  • Gość - niezalogowany 2017-12-06 17:06:47

    A co z psem w prowizorycznym ogrodzeniem za cmentarzem jak idzie się na obwodnicę tam też jest owczarek niemiecki ogrodzenie jest prowizoryczne

  • gość 2017-12-06 22:31:28

    Złapać go!!

  • tlaloc - niezalogowany 2017-12-06 22:56:13

    To w mieście nie ma monitoringu? To na jakieś dupne imprezy, na poczęstunki albo na inne pierduły można kasę wydawać a na monitoring, który poprawi bezpieczeństwo to już ciężko grosz znaleźć?

  • Gość - niezalogowany 2017-12-06 23:10:13

    W gminie Maciejowice też błąkaj się i błąkają jak się błąkały bezpańskie psy.

  • Gość Robert - niezalogowany 2017-12-07 08:25:44

    A moze zaczniemy odlawiaç agresywnych ludzi....jest ich duzo wiecej I hycel mialby zajecie.??????

  • Kama - niezalogowany 2017-12-07 08:28:27

    Należy odstrzelic takie bydle

  • Gość - niezalogowany 2017-12-07 09:15:58

    Biedny pies. Od początku nie był socjalizowany jak należy, aż doszło do nieszczęścia. Po odnalezieniu właściciela, powinni przywalić mandat aż się do końca życia nie wypłaci, a psa zabrać i oddać ludziom którzy będą umieli się nim zająć i wyprowadzić na prostą.

  • Gość - niezalogowany 2017-12-07 13:08:15

    Pies widziany 07.12.2017 ok godz 11 w Garwolinie koło ulicy rataja

  • Gość - niezalogowany 2017-12-07 14:05:02

    Czytam i nie wierzę,wyszczelic bydle!!!! Glupota głupota i jeszcze raz debilizm.Moze pies był przestraszony bał sie??? Znacie sie tak na.zwierzętach??? Nie wiadomo czemu psa zagryzl.To jak.cZłowiek zabije cZłowiek np w.efekcie tez go trzeba Zabić??? Tak jak to ujela jedna.tu osoba!!!! I.dobrze.ze.go nie znaleŹliście.I obyscie go.nie złapali,biedne zwierzę

  • Gość - niezalogowany 2017-12-07 15:12:57

    Wesołych wtorek bestia dopadła małego pieska i jego kilkunastoletnia opiekunkę przepraszam ul.Stacyjnej. Trzeba było pomocy aż 5 osób (i kija) żeby odgonic agresora

  • gość 2017-12-07 18:37:27

    Do chol...!!!!!!gdzie jest władza -policja, służby porządkowe.....co musi się jeszcze wydarzyć ,żeby była reakcja????????od tygodnia pies terroryzuje część miasta i brak pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • gość 2017-12-08 12:32:33

    Tak go szukali żeby go nie znaleźć,a pies chodzi codziennie rano przy ogródkach działkowych na osiedlu stzcyjna

  • Gość - niezalogowany 2017-12-08 15:01:49

    Jeśli ten pies się blaka koło ogródków działkowych przy osiedlu stscyjna to jest być morze pies Pana ktury ma działkę obok ogródków działkowych a zakładem Avon jest tam kilka wilczuruw i jeden bardzo agresywny pilnują posesji z golebiami pies często się zuca na ogrodzenie gdy ktoś tamtędy przechodzi morzliwe że właśnie stamtąd uciekł lub się wydostal groźny jest i lepiej go nie spotkać na swojej drodze

  • Gość - niezalogowany 2017-12-08 22:30:29

    Skoro codziennie rano przy ogródkach na stacyjnej chodzi to na policję trzeba zadzwonić i ich powiadomić

  • gość 2017-12-09 07:49:11

    Chyba trzeba zadzwonić po telewizje- wtedy Urząd miasta szybko zareaguje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • gość 2017-12-09 10:15:00

    Zastrzelić psa - czyli śmierć za śmierć , oko za oko , ząb za ząb . ...to dlaczego d..a za pieniądze ?

  • Gośćbonzo - niezalogowany 2017-12-09 12:17:21

    Krzycza wypisuja gadają i na tym koniec. ..... czy wy ludzie nie potraficie sami zakonczyc tej sprawy jak widzicie agresywnego psa gdy atakuje?

  • 111 - niezalogowany 2017-12-09 21:34:30

    Ten pies miał swojego człowieka. To on nauczył go agresji i walki może o życie. Zwierzę nie jest winne. To człowiek powinien ponieść konsekwencje. Dlatego każde zwierzę powinno osiadać chip. Bez wyjątku. Nie byłoby przepełnionych schronisk itd. To głupota człowieka a nie psa.

  • gość 2017-12-11 09:47:14

    Prawda jest taka że agresji oduczy do kabel gumowy ,kojec i silny operator kabla , tak codziennie 5 razy przez jakiś miesiąc . Na widok człowieka czy innego psa będzie się trząsł ze strachu a nie atakował .