:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  18°C bezchmurnie

Artur Kern wygrywa 5. edycję biegu Avon kontra przemoc

Zwycięzcą piątej edycji biegu „Avon kontra przemoc – biegnij w Garwolinie” został Artur Kern z Lublina. Wśród pań najszybsza okazała się reprezentantka Mołdawii – Lilia Fiskowicz.

 

Po wcześniejszych edycjach garwolińskiego biegu, w których rywalizującym zawodnikom towarzyszył żar lejący się z nieba, w tym mieli oni doskonałe warunki do walczenia o rekordowe rezultaty. Jak co roku organizatorzy przygotowali dwa biegi – bieg główny na dystansie 10 kilometrów oraz bieg rodzinny, w którym uczestnicy mieli do pokonania 2 kilometry. Łącznie w imprezie wzięło udział blisko 800 zawodników.

 

Do trzech razy sztuka

W niedzielę do Garwolina ściągnęli zawodnicy z całej Polski, a także z zagranicy, m.in. z: Ukrainy, Białorusi i Mołdawii. Już na pierwszych kilometrach biegu głównego utworzyła się kilkunastoosobowa grupa, która systematycznie powiększała swoją przewagę nad resztą stawki. Z upływem czasu kolejni zawodnicy nie wytrzymywali wysokiego tempa narzuconego przez Artura Kerna z Lublina i Białorusina Henadza Verkhavodkina. To właśnie między nimi rozegrała się walka o zwycięstwo. Na ostatnim kilometrze na atak zdecydował się Polak, który jako pierwszy przeciął linię mety. Czas zwycięzcy to 30 minut i 56 sekund. – To mój trzeci start w Garwolinie. Z każdą kolejną edycją, pnę się coraz wyżej. Dzisiaj była rewelacyjna pogoda do biegania. Trochę wiało, ale mimo to były zdecydowanie korzystniejsze warunki, niż rok temu. Za rok chciałbym tu powrócić, by bronić tytuł zwycięzcy – mówi zawodnik z Lublina.

Najlepszym biegaczem z powiatu garwolińskiego był Robert Głowala (31:46), który zajął piąte miejsce. – Chciałem zejść poniżej granicy 31 minut. Przez pierwsze cztery kilometry, trzymałem się w ścisłej czołówce. Później nieco zabrakło sił – informuje podopieczny Stanisława Buszty.

 

Mołdawianka najszybsza wśród kobiet

Najszybszą kobietą była Mołdawianka Lilia Fiskovicz, która na pokonanie 10-kilometrowego dystansu potrzebowała 35 minut i 11 sekund. – Bieg stał na wysokim poziomie, miałam silne konkurentki. Organizacja na bardzo dobrym poziomie. Na trasie było dużo punktów z wodą – ocenia zwyciężczyni biegu. Trzynaste miejsce wśród pań, zajęła najszybsza mieszkanka powiatu garwolińskiego, Sylwia Głowala (44:11).

Ciekawie zapowiadała się także walka o zwycięstwo w Biegu Rodzinnym. Dwukilometrową trasę prowadzącą po ulicach Garwolina, najszybciej pokonał Krzysztof Wasiewicz z Piaseczna (5:24). Drugie miejsce zajął Sylwester Kuśmierz z Tomaszowa Lubelskiego, a trzecie Bartosz Przybysz z Garwolina. Jako pierwsza z kobiet, na mecie pojawiła się Katarzyna Szczegot z Woli Rębkowskiej.

 

Szczegółowe wyniki znajdziecie TUTAJ

(ŁS) 2014-06-16 11:14:30

Pierwsza galeria zdjęć – bieg główny
Druga galeria zdjęć – bieg rodzinny

{gallery}2014/arts/dg_bieg_rodzinny{/gallery}

Artur Kern wygrywa 5. edycję biegu Avon kontra przemoc komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl