:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C bezchmurnie

Bawili się z ułanami podczas festynu rodzinnego

W niedzielę 26 czerwca w Antoniówce Świerżowskiej odbył się festyn rodzinny z ułanami, podczas którego nie zabrakło pokazu konnego, zabaw i gier dla najmłodszych oraz występów dziecięcego zespołu. Jak co roku festyn połączony był z obrzędami nocy kupały, czyli puszczaniem wianków.

 

Piknik, który odbył się w minioną niedzielę był już V edycją tego wydarzenia. Szczególną atrakcją była obecność ułanów Pułku 4 Ułanów Zaniemeńskich. Przybyłych na piknik powitali: zastępca wójta gminy Maciejowice Ryszard Brodziak, rotmistrz kawalerii ochotniczej Zygmunt Kandora, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Antoniówce Danuta Tobiasz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Maciejowicach Krystian Milewski oraz przewodniczący Rady Gminy w Maciejowicach Paweł Jaworski.

 

Wiła wianki i wrzucała je do falującej wody”

Pierwszym punktem pikniku był wspaniały pokaz konny, podczas którego ułani zaprezentowali różne szyki konne. W dalszej części pikniku rodzinnego swoje talenty zaprezentowały dzieci z zespołu „Obereczek” oraz z kółka tanecznego. Ułani zachwycili wszystkich także drugim pokazem kawaleryjskim, podczas którego zaprezentowali jak posługiwano się szablą, zaprezentowali różne cięcia, nie zabrakło petard oraz strzałów z karabinu, które tworzyły klimat prawdziwego pola boju. Jak co roku festyn połączony był z obrzędami nocy kupały. Zespół „Obereczek” przybliżył wszystkim uczestnikom pikniku tradycję i znaczenie tych obrzędów. Następnie korowód na czele, którego były dziewczynki z ułanami na koniach podążył nad Wisłę, aby puścić do wody uwite wianki. Na zakończenie festynu pomimo trudnych warunków atmosferycznych z koniecznymi przerwami zespół „Rodos” zagrał dla uczestników, by mogli bawić się na parkiecie.

 

Imprezie towarzyszyły również inne atrakcje takie jak: „Losowiada”, konkurs na najładniejszy wianek, dmuchane zamki dla dzieci, stoiska z ciastami oraz regionalnymi smakołykami, wśród których nie zabrakło tradycyjnego smalcu i ogórków. Festyn rodzinny z ułanami zorganizowany został przez Gminny Ośrodek Kultury w Maciejowicach, Publiczną Szkołę Podstawową w Antoniówce oraz sołectwo Antoniówka, sołectwo Przewóz oraz radę rodziców, fundację Oddziału Kawalerii Ochotniczej im. Pułku 4-go Ułanów Zaniemeńskich.

 

(maciejowice.pl, oprac. dw) 2016-06-28 14:28:47

Bawili się z ułanami podczas festynu rodzinnego komentarze opinie

  • DK - niezalogowany 2016-07-01 18:31:01

    Super pomysł, tematyczny piknik, warto było pojechać

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl