:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C pochmurno z przejaśnieniami

Będzie nowa karetka – powiat dostał 500 tys. zł

Dziś w Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera podpisał umowę z władzami powiatu garwolińskiego o udzieleniu dotacji w wysokości 500 tys. zł na zakup nowoczesnego ambulansu sanitarnego z zabudową medyczną i wyposażeniem. Dotacja pokrywa cały koszt zakupu karetki.

Dziś w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera podpisał umowy z przedstawicielami samorządów, które otrzymały dotacje z budżetu państwa. Łączna kwota dotacji na sześć zadań inwestycyjnych wynosi 3 mln 880 tys. zł.

– Środki z budżetu państwa objęte ustawą budżetową na rok 2018 w części dotyczącej województwa mazowieckiego pozwoliły na wygospodarowanie środków na realizację projektów społecznie ważnych, dla codziennego funkcjonowania mieszkańców Mazowsza – podsumował wojewoda Zdzisław Sipiera.

 

Powiat garwoliński otrzymał 500 tys. zł na dostawę ambulansu sanitarnego (ambulansu ratunkowego typu C do intensywnej opieki ratunkowej) z zabudową medyczną oraz wyposażeniem w sprzęt medyczny na potrzeby zespołu ratownictwa medycznego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Garwolinie. Kwota dotacji, czyli pół miliona zł, stanowi wsparcie pokrywające 100 procent wartości sprzętu.

 

O podpisaniu ważnej umowy w mediach społecznościowych informowała m.in. wicestarosta powiatu Urszula Zadrożna i poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak.

 

Mazowieckie.pl, oprac. ur

Fot. główne – poglądowe: arch. eG, fot. w galerii – mazowieckie.pl


Będzie nowa karetka – powiat dostał 500 tys. zł komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-07-05 18:40:21

    I co z tego... jak korytarza życia zrobić nie potrafimy :(

  • Gość - niezalogowany 2018-07-05 18:44:27

    Może jakaś kampania edukacyjna dla kierowców lepiej by się sprawdziła plus ostrożna jazda, zwracanie uwagi na pieszych i innych użytkowników drogi A nie gaz do dechy, muza, wiatr we włosach i hej do przodu. Mniej wyjazdów do wypadków by było. Re

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl