:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C pochmurno z przejaśnieniami

Bezpieczeństwo podczas 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W niedzielę 15 stycznia już po raz dwudziesty piąty policjanci zaangażują się w zapewnienie porządku i bezpieczeństwa podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spokojny i bezpieczny przebieg akcji zależy też od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą.

 

Nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas WOŚP czuwać będzie kilka tysięcy policjantów. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy, kwestujących dzieci a także będą prowadzić działania edukacyjno-informacyjne.

 

Policjanci poinformują zainteresowanych przekazaniem pieniędzy na Wielką Orkiestrę o tym, jak powinien wyglądać wolontariusz WOŚP (identyfikator, prawidłowe banderole na puszce), aby w trakcie zbiórki nie doszło do oszustw bądź wyłudzeń pieniędzy.

 

Do wolontariuszy uczestniczących w akcji policja apeluje o zachowanie rozsądku oraz stosowanie się do kilku zaleceń. Należy:

– unikać miejsc mało uczęszczanych przez ludzi, takich jak podwórka, bramy, parki i skwery (zwłaszcza po zapadnięciu zmierzchu);

– nie chodzić samotnie, najlepiej zbierać datki w towarzystwie innych osób;

– w razie napadu nie starać się za wszelką cenę ratować zawartości skarbonki, pamiętając, że życie i zdrowie jest wartością nadrzędną; jeżeli już do niego dojdzie, postarajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów mogących później pomóc zidentyfikować sprawcę;

– jak najszybciej powiadomić Policję o popełnionym przestępstwie; jeśli napastnik ucieka alarmować otoczenie krzykiem;

– w wypadku podejrzenia zaistnienia niebezpieczeństwa nie wahać się, natychmiast powiadamiać Policję, np. dzwoniąc pod numer 997 lub 112.

 

Prawidłowe oznakowanie wolontariusza i puszki WOŚP:

 

 

 

 


 


(mazowiecka.policja.gov.pl, oprac. ur) 2017-01-12 13:44:31

Bezpieczeństwo podczas 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy komentarze opinie

 • Darek - niezalogowany 2017-01-15 12:44:32

  Garwolin popiera WOŚP

 • głosuję na PIS - niezalogowany 2017-01-13 17:34:47

  [quote name="pan cogito"][quote name="głosuję na PIS"]Ksiądz Kneblewski o WOSP:"Diabeł urządza wielkie akcje pod hasłem miłości bliźniego. Najpierw jest wielka akcja dobroczynna, a potem róbta, co chceta, narkotyzujtą się, taplajta się w błocie, cudzołóżta, a najlepiej się jeszcze pozabijajta. Na to nie wolno dać się nabierać"Mam nadzieję, że po tych słowach już nikt nie ma wątpliwości, czy dawać na orkiestrę.[/quote]nie wiem kim jest ksiądz Kneblewski, ale wiem, kim był Jezus, który mówił o tym, żeby kochać bliźniego jak siebie samego, i że jest tylko jeden sędzia, który wszystkich nas za jakiś czas osądzi. I mnie, i Jurka, i nawet Ciebie. Amen.[/quote]Ksiądz Maciej Sroczyński o WOŚP: "Z pieniędzy, które ofiarujemy do puszki z ohydnym czerwonym serduszkiem, utrzymywana i finansowana jest najbardziej demoralizująca impreza w Polsce" - masz jeszcze jakieś wątpliwości ? Czy ktoś jeszcze ma jakieś wątpliwości ???

 • pan cogito - niezalogowany 2017-01-13 14:20:47

  [quote name="głosuję na PIS"]Ksiądz Kneblewski o WOSP:"Diabeł urządza wielkie akcje pod hasłem miłości bliźniego. Najpierw jest wielka akcja dobroczynna, a potem róbta, co chceta, narkotyzujtą się, taplajta się w błocie, cudzołóżta, a najlepiej się jeszcze pozabijajta. Na to nie wolno dać się nabierać"Mam nadzieję, że po tych słowach już nikt nie ma wątpliwości, czy dawać na orkiestrę.[/quote]nie wiem kim jest ksiądz Kneblewski, ale wiem, kim był Jezus, który mówił o tym, żeby kochać bliźniego jak siebie samego, i że jest tylko jeden sędzia, który wszystkich nas za jakiś czas osądzi. I mnie, i Jurka, i nawet Ciebie. Amen.

 • głosuję na PIS - niezalogowany 2017-01-13 12:30:51

  Ksiądz Kneblewski o WOSP:"Diabeł urządza wielkie akcje pod hasłem miłości bliźniego. Najpierw jest wielka akcja dobroczynna, a potem róbta, co chceta, narkotyzujtą się, taplajta się w błocie, cudzołóżta, a najlepiej się jeszcze pozabijajta. Na to nie wolno dać się nabierać"Mam nadzieję, że po tych słowach już nikt nie ma wątpliwości, czy dawać na orkiestrę.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl