:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C rozproszone chmury

"Bezpieczny senior": Spotkanie policjantów z seniorami

 

W minionym tygodniu, seniorzy z Woli Rębkowskiej oraz z Koła Emerytów i Rencistów z Wilgi, w ramach programu „Razem Bezpieczniej”, spotkali się z asp. Danutą Kalinowską z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie oraz z sierż. szt. Pawłem Suszkiem – dzielnicowym z Posterunku Policji w Wildze.

 

Głównym celem spotkania było przede wszystkim uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa, zwiększenie świadomości osób starszych o tego typu zjawiskach i przekazanie informacji, jak postępować w przypadku zagrożenia.

 

W ostatnim czasie w sąsiednich powiatach oszuści wyłudzają od starszych osób pieniądze metodą na tzw. „policjanta”. W większości sytuacji sprawcy tego typu oszustw są zatrzymywani dzięki pomocy osób, które mają świadomość tego, że mogą zostać oszukane. Niestety, wciąż są osoby, które stają się ofiarami tego typu przestępców. Kiedy odbierają telefon od rzekomego „policjanta” z prośbą o pomoc w zatrzymaniu oszustów działających metodą na tzw. "wnuczka", przekazują często oszczędności całego życia.

Policjanci rozmawiali  z seniorami o tym, jak skutecznie poprawić swoje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania – przybliżono im działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz zapoznano z aplikacją „Moja Komenda” – dzielnicowy bliżej nas. Aby seniorzy wiedzieli, jak ustrzec się przed zagrożeniami, funkcjonariusze opowiedzieli m.in. o metodach działania oszustów, którzy często podają się za wnuczka, kuzyna, znajomego lub policjanta CBŚP.

 

Seniorzy otrzymali odblaskowe opaski i wysłuchali też porad dotyczących tego, jak ustrzec się przed włamaniem do mieszkania. Na zakończenie spotkania wszyscy zgodnie stwierdzili, że takie spotkania uświadamiające różne zagrożenia pozwolą im w przyszłości uniknąć przykrych sytuacji.

 

(KPP Garwolin, oprac. ur) 2017-10-10 08:08:42

 

"Bezpieczny senior": Spotkanie policjantów z seniorami komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl