:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C bezchmurnie

Bezpłatna mammografia w Trąbkach

Grupa LUX MED zaprasza wszystkie Panie w wieku od 40 do 75 lat do wykonania bezpłatnej mammografii. Badanie będzie można wykonać w poniedziałek 11 lipca w mammobusie, który zaparkuje na placu przy Ośrodku Zdrowia w Trąbkach (gm. Pilawa).

 

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich, dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia. – Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy Panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek – zachęca dr Małgorzata Cymerman. Oprócz badań wykonywanych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi (badania w ramach NFZ dla pań w wieku od 50 do 69 lat), grupa LUX MED wykona bezpłatne badania dla kobiet wieku 40 – 49 oraz 70 – 75lat!

 

Bezpłatna mammografia dla Pań w wieku 50 – 69 lat

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi skierowany jest do kobiet zdrowych, które nie chorowały wcześniej na raka piersi. Otrzymywany wynik badania przesiewowego to ocenione przez dwóch lekarzy specjalistów zdjęcia rentgenowskie piersi, z krótką adnotacją czy w piersiach występują nieprawidłowości wymagające dalszej diagnostyki, czy też nie. W razie konieczności dalszej diagnostyki list zawiera wytyczne względem sposobu postępowania.

 

Bezpłatna mammografia dla Pań w wieku 40 – 49 oraz 70 – 75 lat

Badania wykonywane są w ramach Projektu „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego. W zakresie realizowanego Projektu i zwiększenia dostępności do badań grupa LUX MED zapewnia paniom niekwalifikującym się jeszcze bądź już wiekowo do Programu finansowanego przez NFZ bezpłatną mammografię. Wymagane jest jednak skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji.

 

Rejestracja i zapisy na badanie

Na badania w ramach obu programów należy dokonać wcześniejszej rejestracji pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty. Wcześniejsza rejestracja pozwala uniknąć zbędnego oczekiwania na badanie i spiętrzenia badań w godzinach pracy mammobusu.

 

Zachęcamy Panie w wieku od 40 do 75 lat do skorzystania z bezpłatnego badania. Mammobus zaparkuje 11 lipca na placu przy Ośrodku Zdrowia w Trąbkach (ul. Osadnicza 6).

 

(inf. pras., oprac. dw) 2016-06-29 10:58:16


Bezpłatna mammografia w Trąbkach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl