:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C rozproszone chmury

Biskup Siedlecki w wizytą w Żelechowie

 

9 października z wizytą kanoniczną do Żelechowa przyjechał biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Piotr Sawczuk. Biskup spotkał się też w ratuszu z burmistrz Żelechowa Mirosławą Miszkurką oraz przedstawicielami samorządu.

 


W spotkaniu wzięli też udział proboszcz i dziekan dekanatu żelechowskiego ks. prałat Eugeniusz Filipiuk, wicedziekan dekanatu żelechow skiego ks. kanonik Adam Turemka, ks. prałat Kazimierz Stańczuk oraz sekretarz biskupa. ks. Jarosław Ruciński.
Z ramienia samorządu w spotkaniu uczestniczyli przewodniczący Rady Miasta Jacek Bogusz oraz miejscy radni, sekretarz Krystyna Koryś, skarbnik Beata Kosyra, dyrektorzy szkół i przedszkola, kierownik ZGK Daniel Staniszewski, dyrektor MGOK Michał Sztelmach, kierownik MGOPS Ewa Jaśkiewicz, sołtysi oraz pracownicy Urzędu Miasta.
W swoim przemówieniu ksiądz biskup przypomniał wydarzenia sprzed kilku miesięcy, kiedy dokonał poświęcenia odnowionego gmachu ratusza, a także życzył wszystkim aby decyzje podejmowane w urzędzie spotykały się ze zrozumieniem i zadowoleniem lokalnej społeczności. Uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe obrazki z pasterskim błogosławieństwem. Burmistrz Żelechowa i przewodniczący Rady Miasta wręczyli księdzu biskupowi pamiątkową książkę z oddania do użytku ratusza i płyty rynku.

(zelechow.pl, oprac. MB) 2017-10-13 13:20:59

 

 

Biskup Siedlecki w wizytą w Żelechowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl