:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C rozproszone chmury

Blisko 2 mln zł na remonty i odbudowy dróg i mostu

Łącznie, na odbudowę i remonty dróg na Mazowszu, zostanie przeznaczone 24,5 mln zł. Z tego blisko 2 mln zł trafią do powiatu garwolińskiego. Środki na usuwanie skutków klęsk żywiołowych pozwolą na remont dróg powiatowych w Mrokowie i Zgórzu oraz dróg w gminie Trojanów i mostu w Kozicach.

– 24,5 mln zł zostanie przeznaczonych na odbudowę i remonty dróg na Mazowszu, najwięcej – w regionie siedleckim. Tutaj środki wysokości 16,3 mln złotych trafią do sześciu gmin i trzech powiatów. Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera wspólnie z Jarosławem Zielińskim sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji przekazali promesy samorządowcom podczas spotkania w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim – informuje Ewa Filipowicz, rzecznik prasowy wojewody mazowieckiego.

 

Powiat garwoliński otrzymał łącznie promesy w wysokości 1,01 mln zł na remont drogi powiatowej nr 1363W do drogi nr 17 Mroków – Stare Zadybie w miejscowości Mroków na odcinku o długości 0,725 km oraz remont drogi powiatowej nr 1340W Przykory – Miastków Kościelny w miejscowości Zgórze na odcinku o długości 1,137 km;

Na usuwanie skutków klęsk żywiołowych promesy otrzymała także gmina Trojanów. Tutaj na odbudowe 3 dróg gminnych i mostu trafi łącznie 880 tys. zł. Środki te wesprą odbudowę drogi gminnej w miejscowości Żabianka o długości 1,33 km; drogi gminnej w miejscowościach Elżbietów i Ochodne na odcinku o łącznej długości 1,032 km; odbudowę mostu na rzece Okrzejce w miejscowości Kozice na odcinku o  długości 0,013 km oraz odbudowę drogi gminnej w miejscowości Kozice na odcinku o długości 0,671 km.

 

Promesy odebrali starosta garwoliński Marek Chciałowski i wójt gminy Trojanów Stanisław Kostyra.

Dofinansowanie pochodzi z rezerwy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, a środki zostały przyznane na wniosek wojewody mazowieckiego.

 

Inf. Pras., oprac. ur


Blisko 2 mln zł na remonty i odbudowy dróg i mostu komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-04-04 19:50:51

  A na Sobieskiego w Garwolinie kiedy w końcu zrobicie chodnik żeby można było bezpiecznie się poruszać?

 • kolonista - niezalogowany 2018-04-05 06:43:34

  No to na reście kol kozice doczekają sie drogi gratulacje panie wòjcie dziekujemy

 • gość 2018-04-05 08:57:07

  Objazd do Łaskarzewa przez Kobylą Wolę - Rowy drogą powiatową to tragedia. Krótki odcinek bez asfaltu dziurawy jak ser. Czy nikt tą drogą z powiatu nie jeździ, że całkiem została zapomniana. Może czas sobie przypomnieć Panie Chciałowski . Wybory tuż tuż .

 • Gość - niezalogowany 2018-04-08 09:56:59

  Z tego co wiem objazd do Łaskarzewa jest przez Gąsów.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl