:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  3°C pochmurno z przejaśnieniami

Błonianka bezlitośnie wykorzystała błędy Orła

Dziewiątej ligowej porażki doznali piłkarze z Unina. Orzeł przegrał przed własną publicznością z Błonianką Błonie 1:6.

Przyjezdni bezlitośnie wykorzystali błędy beniaminka. W 15. minucie piłkę przed polem karnym stracił Dariusz Osica, czego konsekwencją był pierwszy gol dla Błonianki. Gospodarze mogli natychmiast odpowiedzieć, stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał jednak Mariusz Dróżdż.

W 22. minucie było już 2:0 dla gości. Do zbyt lekko wybitej piłki dopadł Tomasz Sieński i mocnym uderzeniem z woleja posłał ją do siatki. Cztery minuty później po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Tę bramkę należy zapisać na konto Bartłomieja Szczęśniaka, który niepotrzebnie wdał się w drybling na własnej połowie.

Przyjezdni nie zamierzali na tym poprzestać. W 28. minucie długi przerzut dotarł do Dawida Brewczyńskiego, a ten uderzył w długi róg. Marcin Łuczak był bez szans. Pięć minut później składną akcję całego zespołu, skutecznie zakończył Marcin Gregorowicz.

W 39. minucie pierwszą i jak się później okazało ostatnią bramkę dla gospodarzy zdobył Kamil Michalczyk. Skrzydłowy wykorzystał błąd golkipera Błonianki, który "wypluł" piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

Obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę

Po przerwie na boisku pojawił się Krystian Parzyszek. Już przy pierwszym kontakcie z piłką mógł wpisać się na listę strzelców, jednak zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału.

W 62. minucie goście przeprowadzili skuteczny atak prawym skrzydłem. Na krótki słupek zbiegł Marcin Gregorowicz i z najbliższej odległości pokonał Marcina Łuczaka.  Był to ostatni gol w tym spotkaniu.

Obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę. W 69. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Kacper Łoś, który sfaulował przed polem karnym Kacpra Kowalskiego. Sześć minut później siły się wyrównały. Za dyskusje z sędzią drugi żółty kartonik obejrzał Łukasz Piesio.

- Bramki straciliśmy po naszych ewidentnych błędach. Źle wyprowadzaliśmy piłkę. Drużyna gości konsekwentnie nas punktowała - przyznał po meczu trener Orła Janusz Kowalski.

W ostatniej kolejce rundy jesienne piłkarze z Unina zmierzą się w Garwolinie z Wilgą. Derbowy pojedynek zaplanowano na sobotę (godz. 13:00).

Orzeł Unin - Błonianka Błonie 1:6 (1:5)

Bramki: Michalczyk 39' - Jarczak 15', Sieński 22', 26', Brewczyński 28', Gregorowicz 33', 62'

Czerwone kartki:  69' Kacper Łoś (Błonianka), 75' Łukasz Piesio (Orzeł) - obaj za dwie żółte

Orzeł: Łuczak (65' Seroczyński) - Gora (54’ M.Matysiak), Korgul, B.Szczęśniak, Piesio, Dróżdż, Kowalski, Sitarek (60’ D.Szczęśniak), Osica (46' Parzyszek), Michalczyk (84’ P.Wielgosz), Zalewski