:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Bluesowo w GCAK: Niemen akustycznie i Wolf Mail w Sulbinach (video)

Portal eGarwolin.pl 22/09/2017 15:48

 

W czwartek 21 września w Gminnym Centrum Animacji Kultury w Sulbinach odbyła się II Noc bluesowa. W ramach wydarzenia, jednego wieczoru odbyły się dwa koncerty. Po recitalu poświęconym twórczości Czesława Niemena – jednej z największych legend polskiej piosenki na scenie wystąpił kanadyjski blues-rockowy gitarzysta i wokalista Wolf Mail.

 

Uczestników drugiej Nocy bluesowej w Sulbinach powitała dyrektor GCAK Kinga Smak. W wydarzeniu wziął udział m.in.: wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk.

 

Na scenie w Sulbinach wystąpili znany bard, leader grupy Radek Blues Band, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny, gitarzysta i wokalista o charyzmatycznej, ciepłej barwie głosu Radosław Świderski, pianista, kompozytor, aranżer Krzysztof Chromiński oraz Tomasz Rogalski, grający na saksofonie tenorowym i instrumentach perkusyjnych. Publiczność zgromadzona w GCAK usłyszała fenomenalne kompozycje do tekstów najznakomitszych polskich poetów w akustycznych aranżacjach i kameralnym wykonaniu. W Sulbinach rozbrzmiały między innymi takie przeboje jak: Czy mnie jeszcze pamiętasz, Sen o Warszawie, Pod papugami, Dziwny jest ten świat, Wspomnienie, Jednego serca, Czas jak rzeka, Obok nas i inne.

 

Gwiazdą bluesowej nocy był kanadyjski blues-rockowy gitarzysta i wokalista Wolf Mail. Artysta nagrał 6 autorskich albumów autorskich dystrybuowanych w 26 krajach i na wszystkich kontynentach. Urodził się w Montrealu, dorastał w Kalifornii i na Południu Francji. Na gitarze zaczął grać w wieku lat 10, zainspirowany twórczością Elmore"a Jamesa i John Lee Hookera.
Jego koncerty cieszą się popularnością nie tylko w Ameryce ale i w Japonii, Rosji i na Bliskim Wschodzie. Po raz pierwszy w Polsce, właśnie w Sulbinach, wystąpił z zespołem w składzie: Łukasz Gorczyca – gitara basowa i Tomek Dominik – perkusja.

Podczas wydarzenia nie zabrakło podpisywania płyt oraz pamiątkowych zdjęć.

Wstęp na oba koncerty był wolny.

 

 

(ur) 2017-09-22 17:58:57

Fot. 1-33: ur/ 34-51: GCAK

 

Reklama

Bluesowo w GCAK: Niemen akustycznie i Wolf Mail w Sulbinach (video) komentarze opinie

  • pióro - niezalogowany 2017-10-05 21:05:26

    [quote name="słoma"][quote name="głosuję na PIS"]W niedzielę 15 października o godz. 18.00 w parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej podlaskiej odbędzie się Koncert Maryjny. Proszę bardzo. Można? Można. a nie tylko jakieś szarpidruty, długowłose wyjce co Boga w sercu nie mają[/quote]To jedź śpiewać te maryjne pieśni i na festyn z ulubionym Zenkiem w co drugiej wsi, zamiast osądzać kto co nosi w sercu i trolować pod wydarzeniami, które Cię nie interesują.[/quote][quote name="głosuję na PIS"]W niedzielę 15 października o godz. 18.00 w parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej podlaskiej odbędzie się Koncert Maryjny. Proszę bardzo. Można? Można. a nie tylko jakieś szarpidruty, długowłose wyjce co Boga w sercu nie mają[/quote]Szarpidrut to cię zrobił i kuźwa mu nie wyszło.

  • słoma - niezalogowany 2017-10-05 16:28:30

    [quote name="głosuję na PIS"]W niedzielę 15 października o godz. 18.00 w parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej podlaskiej odbędzie się Koncert Maryjny. Proszę bardzo. Można? Można. a nie tylko jakieś szarpidruty, długowłose wyjce co Boga w sercu nie mają[/quote]To jedź śpiewać te maryjne pieśni i na festyn z ulubionym Zenkiem w co drugiej wsi, zamiast osądzać kto co nosi w sercu i trolować pod wydarzeniami, które Cię nie interesują.

  • głosuję na PIS - niezalogowany 2017-10-05 09:08:49

    W niedzielę 15 października o godz. 18.00 w parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej podlaskiej odbędzie się Koncert Maryjny. Proszę bardzo. Można? Można. a nie tylko jakieś szarpidruty, długowłose wyjce co Boga w sercu nie mają

  • głosuję na PIS - niezalogowany 2017-10-05 08:26:05

    [quote name="słoma z buta"]Aż przykro czytać... Oto do malutkiej miejscowości, prawdopodobnie dzięki inwencji jakichś miejscowych pasjonatów przyjeżdża artysta światowej klasy i daje wspaniały koncert. W internecie widzę, że podczas polskiej trasy entuzjastycznie przyjmowany był w największych miastach przy nabitych salach, choć bilety kosztowały wszędzie po kilkadziesiąt złotych. A w Sulbinach za darmo! + drugi koncert pięknych piosenek Niemena, na którym fruwały marynary. Zamiast dziękować że w GCAK takie rzeczy, to jakichś dwóch frustratów leczy kompleksy i wylewa pomyje kryjąc się pod anonimowymi wpisami bo im się wójt nie podoba, bo dyrektorka nie tak ubrana, a to że pis, a to że kupa bo disco polo najlepsze, a to coś o urzędnikach.., itd. Wniosek na przyszłość i apel do organizatorów: zabiletować choćby symbolicznie i nie dawać za darmo, bo zamiast uszanować jeszcze oplują. Ja i moi znajomi na pewno przyjdą na TAKIE koncerty. Kultura jest dla tych, którzy jej potrzebują, nie dla wszystkich, jak widać.[/quote]nie napinaj się bo żyłka ci pęknie, wiadomo od dawna, że zenek martyniak z pisu jest najlepszym muzykiem w Polsce i uwielbiany jest w garwo, pilawie i okolicach, reszta nie jest warta uwagi

  • słoma z buta - niezalogowany 2017-10-04 22:50:16

    Aż przykro czytać... Oto do malutkiej miejscowości, prawdopodobnie dzięki inwencji jakichś miejscowych pasjonatów przyjeżdża artysta światowej klasy i daje wspaniały koncert. W internecie widzę, że podczas polskiej trasy entuzjastycznie przyjmowany był w największych miastach przy nabitych salach, choć bilety kosztowały wszędzie po kilkadziesiąt złotych. A w Sulbinach za darmo! + drugi koncert pięknych piosenek Niemena, na którym fruwały marynary. Zamiast dziękować że w GCAK takie rzeczy, to jakichś dwóch frustratów leczy kompleksy i wylewa pomyje kryjąc się pod anonimowymi wpisami bo im się wójt nie podoba, bo dyrektorka nie tak ubrana, a to że pis, a to że kupa bo disco polo najlepsze, a to coś o urzędnikach.., itd. Wniosek na przyszłość i apel do organizatorów: zabiletować choćby symbolicznie i nie dawać za darmo, bo zamiast uszanować jeszcze oplują. Ja i moi znajomi na pewno przyjdą na TAKIE koncerty. Kultura jest dla tych, którzy jej potrzebują, nie dla wszystkich, jak widać.

  • głosuję na PIS - niezalogowany 2017-09-26 15:28:04

    co to było? kupa jakaś a nie koncert. gdyby zenek martyniak z PISu występował to by było coś. a tak szit, rozrywka dla lewaków i tęczowych.

  • Michozol - niezalogowany 2017-09-26 14:41:56

    Ludzie, ogarnięcie się.Jechać na taki koncert do Wawy czy gdziekolwiek to kasa za wyjazd i bilet niemała, a tu za darmo i w kapciach prawie można przyjść na kawał porządnej muzyki. To jeszcze źle niektórym, bo artysta za dobry!?!?!Szok!

  • wyborca 2018 - niezalogowany 2017-09-26 12:05:43

    [quote name="Melo"]Koncert spoko. Fajnie że się odbył i guzik mnie obchodzą miejscowi celebryci. Niech się tam wyginają do zdjęć - ja na to patrzeć nie muszę ;-) Muzyka się liczy, ludzie którzy ją wykonują i ci co chcą jej słuchać. Swoją drogą zastanawiało mnie dlaczego taki gitarzysta jak Wolf (moim zdaniem to dobry gitarzysta)zdecydował się zagrać w Sulbinach. Tak jakoś mi tu nie pasował :sad:[/quote]Celebryci wiejscy - Niech się lansują, ale za swoją kasiutę, a nie kasę samorządową.

  • bodziomroz - niezalogowany 2017-09-26 12:02:52

    Fajnie się siedzi przy komputerku i jeszcze fajniej smarować a celebryci a to a tamto .A przyjść na koncert zabrać znajomych dzieci to już problem.Sam namawiam i wiem jak to jest ,jak wiele osób szuka wytłumaczenia aby tylko sobie posiedzieć.Jak ktoś pracuje jako animator kultury i organizuje koncert to piszecie ,że ma parcie na szkło??? ,że był wójt to też ,że się promuje??? a może osobiście chciał być i posłuchać muzyki to nikt tego nie rozumie ?Byłem tam ,taki koncert na terenie powiatu to wyjątkowa sprawa a poziom wykonawców może wyprzedza oczekiwania krytykujących o kilka ładnych lat?Jest takie powiedzenie ,,Jak nie pomagasz ,to nie przeszkadzaj ,, i prosiłbym o to osoby piszące cokolwiek na temat aby było to w temacie .A więc DO ZOBACZENIA w Sulbinach.

  • Melo - niezalogowany 2017-09-26 08:27:39

    Koncert spoko. Fajnie że się odbył i guzik mnie obchodzą miejscowi celebryci. Niech się tam wyginają do zdjęć - ja na to patrzeć nie muszę ;-) Muzyka się liczy, ludzie którzy ją wykonują i ci co chcą jej słuchać. Swoją drogą zastanawiało mnie dlaczego taki gitarzysta jak Wolf (moim zdaniem to dobry gitarzysta)zdecydował się zagrać w Sulbinach. Tak jakoś mi tu nie pasował :sad:

  • gwiazdor - niezalogowany 2017-09-24 14:48:10

    Oglądając tą foto galerię śmiem twierdzić, że jednym z artystów jest wójt gminy. bo Jest na 5 fociach, lekka przesada. Po drugie tłumów wielkich na koncercie nie widziałem, byłem osobiscie. Koncert jak koncert, ale reklama przed i po koncercie - och i ach. Nie widziałem za kierowników gminnych instytucji i pracowników urzędu gminy i gminnych instytucji - czyżby nie było obowiązkowe (a powinno). Sala bez problemu pomieściłaby jeszcze ze setkę przybyszów.

  • viola z przedszkola - niezalogowany 2017-09-24 14:40:31

    zdjęcie nr 50 mówi samo za siebie. Smak(ówna) podobnie jak wójt gminny to lokalni gminno-wiejscy - sołeccy celebryci, od dawna mają na pierwsze strony portali, gazet itp. Ale pamiętać trzeba muszą o ubiorze, a tu taka chała. Brak smaku w ubiorze, brak stylu, brak klasy.

  • pietrzykówna - niezalogowany 2017-09-24 11:14:24

    te sulbiny to już myślą, że cała kultura w powiecie do sulbiny? a to jest parcie smak na szkło, ha, ha, ha