:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  1°C pochmurno z przejaśnieniami

Bogumiła Głaszczka wójtem gminy Wilga – wyniki oficjalne

Oficjalnie, nowym wójtem gminy Wilga zostanie Bogumiła Głaszczka, która z ogromną przewagą pokonała Jacka Piesiewicza.

Gminę Wilga zamieszkuje 5 288 osób, z których 4 269 miało prawo do głosowania w tegorocznych wyborach samorządowych. W drugiej turze wyborów zmierzyli się pochodząca z Nowego Podola sekretarz gminy 51-letnia Bogumiła Głaszczka i 47-letni Jacek Piesiewicz z tej samej miejscowości, który od dwóch lat pełni funkcję przewodniczącego Rady Gminy w Wildze.

 

Z oficjalnych danych wynika, że Bogumiła Głaszczka uzyskała 65.42% poparcia wyborców (1400 głosów). Tylko 34.58% uprawnionych do głosowania mieszkańców gminy Wilga oddało swój głos (740 osób) na Jacka Piesiewicza. To kobieta będzie rządziła gminą Wilga przez najbliższe 5 lat.

Najwyższe poparcie, bo aż  83.87% Bogumiła Głaszczka uzyskała w obwodzie nr 4 (PSP w Żabieńcu), gdzie zdobyła 182 głosy. Tutaj na Jacka Piesiewicza głosowało zaledwie 35 osób. Bardzo wyrównana walka toczyła się w obwodzie nr 3 (PSP w Kępie Celejowskiej), gdzie nowa wójt zwyciężyła 4 głosami (215 do 211).

 

Z danych Państwowej Komisji Wyborczej wynika, że frekwencja końcowa sięgnęła 50.35%

Aktualizacja: 5.11.2018, godz. 9.34

 

Źródło: PKW, oprac. ur

Fot. materiały wyborcze kandydatki, arch, eG, PKW


Bogumiła Głaszczka wójtem gminy Wilga – wyniki oficjalne komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-11-04 23:16:45

    Gratulacje

  • gość 2018-11-04 23:29:05

    gośc - niezalogowany Brawo pani Bogusiu.Trzymam za panią kciuki.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 06:58:02

    To jest porażka całej gminy

  • Jacek L. - niezalogowany 2018-11-05 07:03:21

    Brawo Pani Bogumiło

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 07:46:46

    Gratulacje, trzymamy kciuki za dobrą kadencję

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 07:56:05

    Porażka. Tyle lat nic nie zrobiła więc teraz tym bardziej... Co odrazu wróci stary wujt na zastępcę... Ludzie zaraz będą żałować...

  • gość 2018-11-05 07:59:11

    W mojej ocenie to gmina Wilga jest w zbliżonym, opłakanym stanie jak gmina Maciejowice. życzę przychylności i pozytywnego myślenia Pani Wójt.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 08:34:22

    Katastrofa. Teraz to już nic się nie będzie działo ciekawego. Tylko kawka będzie całe dnie

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 09:37:56

    Porażką to Ty jesteś i Twoja pisownia ...polecam zakupić słownik ortograficzny .

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 10:21:25

    ludzie co wy gadacie Pani Bogusia nie była wójtem więc w zasadzie nie mogła nic zrobić . dla tych którzy nie mogę się pogodzić z wygraną Pani Bogusi radzę udać się do apteki po maść na ból du*y.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 10:55:51

    Warto mieć swoje zdanie. Powtarzanie sloganów w komentarzach jest bardzo płytkie. Gratulacje Pani Bogusiu.

  • gość 2018-11-05 12:00:29

    Pan Piesiewicz jakiś zdziwiony na tym zdjęciu... porażka boli... Gratulacje dla Pani Głaszczki!

  • gość 2018-11-05 12:03:08

    Stare układy musza przetrwać i niewolno ich ruszać porażka bardzo bogatej gminy z dużymi perspektywami ludzka zawiść u Podolaków żabieniec zabłysnoł 4 lata znów wilga będzie w głębokiej dupie wstyd i chańba

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 12:09:59

    Moim skromnym zdaniem to słaby wybór dla gminy.no ale cóż zdecydowała większość więc tak musi być.obym się pomylił i Pani Bogusia nas zaskoczyła.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 14:02:17

    Bardzo słaby wybór,gmina znowu się cofnie.Stare układy przetrwały,teraz czekamy kiedy były wójt W powróci do gminy na jakieś nie zbędne stanowisko.Dalej w gminie nic nie załatwimy bo towarzystwo będzie pracowało jak "te święte krowy"ale skoro gmina Wilga tak wybrała to teraz tak będzie miała

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 14:43:06

    Według mnie też to nie jest najlepsza opcja dla Naszej Gminy, ale P. Bogusia wygrała i miejmy nadzieję, że to ona będzie dla gminy, a nie gmina dla Niej.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 14:53:20

    Ktoś wcześniej napisał, że P. Bogusia nie była Wójtem, ale P. Jacek też nim nie był. U Nas w gminie poprostu ostatnio nie było Wójta. A nie wiem skąd taka fala hejtu na jedną czy drugą osobę, skoro ani jedna ani druga nie miała nic do powiedzenia.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 15:12:38

    Proszę mnie przekonać merytorycznie w czym Pan Jacek jest lepszy od Pani Bogusi? Czym się zasłużył dla gminy przez ostatnie 4 lata?

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 15:22:47

    A w czym jest lepsza P. Bogusia? Czym się zasłużyła dla gminy przez tyle lat? Pan Jacek jak i cała rada nie dali zadłużyć gminy, karetka stacjonuje w Wildze a nie w innej gminie.

  • gość 2018-11-05 15:24:54

    Mamy oddziały przedszkolne we wszystkich szkołach.

  • gość 2018-11-05 17:15:16

    Cieszę się, że tak entuzjastycznie komentujecie wyniki jakichkolwiek wyborów. Mam do Was pytanie: Czy w związku z wyborami coś się dla Was zmieni tak, że od jutra szukacie domu w Bieszczadach? Czy w naszej Polsce, na Mazowszu, w powiecie zajdą takie zmiany że wszyscy wyp******lamy? Bo może w nieświadomce tu żyje a powinienem się pakować. Proszę o odpowiedzi. Przepraszam za słownictwo. Miłego wieczoru Przemo

  • gość 2018-11-05 17:37:29

    To że wrócą stare układy to pewne nie PANI BOGUSIA będzie rządzić tylko BOGUSIĄ pani jest zbyt pokorna i da się zmanipulować

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 18:59:11

    Nie rozumiem dlaczego jest tyle negatywnych komentarzy. Zaczekajcie ze swoimi opiniami aż faktycznie będziecie mieli co/kogo oceniać! Bo na razie to tylko czarnowidztwo. Pani Głaszczka była sekretarzem gminy a nie osobą decyzyjną. Odpowiedzialność za to co było zrobione lub co nie zostało zrobione ponosi wójt/pełniący obowiązki oraz rada z przewodniczącym na czele. Ona była tylko pracownikiem urzędu i zapewne wiele osób tylko dzięki niej mogło cokolwiek załatwić lub dowiedzieć się przez te trudne 4 lata.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 19:08:46

    "Porażka..." Po co to głupie pisanie? Skąd wiesz? Już pierwszego dnia po wyborach możesz to ocenić? Jakim prawem?! Zrób coś sam/sama! Pokaż jak to się robi! Jeśli tylko siedzisz z nosem przed komputerem nie masz prawa oceniać innych! Zastanów się w jaki sposób żyć/pracować z ludźmi wiecznie niezadowolonymi?!?

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 19:24:29

    a czego to nie zalatwiles drogi mieszkancu w gminie Wilga. glupie zaswiadczenie od reki jest wydawane chyba ze sprawa skomplikowana to trzeba poczekac. chyba nigdy w łaskarzewie nie byles cos zalatwic to wtedy mialbys porownanie. to poprzednik musial obstawic sie doradcami. zastepcami i kierownikami referatow i co z tego wyszlo kazdy widzi. posmiewisko na powiat albo i dalej.teraz bedzie tylko lepiej.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 19:31:54

    chyba ktos dobrze analizowal spotkanie z mieszkancami pana piesiewicza przed druga tura ze tak same plusy wypisuje. nie zadlyzyli gminy super ale ze karetka jest dzieki radzie to jestem w szoku. nie wiedzialam ze to dzieki nim. oddzialy przedszkolne we wszystkich szkolach tylko ciekawe dlaczego w niektorych sa dwa oddzialy a w niektorych tylko jeden i to jeszcze bez dodatkowej lazienki. ale to przedszkole w wildze trzeba ozlocic i plac przy przedszkolu za 300 tys zl. gdzie tu logika. wszystkie przedszkolaki z gminy teraz jak chca isc na plac zabaw to najlepiej jakby do wilgi jezdzily. paranoja

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 19:35:26

    Gmina nie była zadłużona, więc wystarczyło niczego nie zepsuć. A gdzie obiecane strumienie środków unijnych?

  • gość 2018-11-05 19:37:39

    Oddziały przedszkolne nie są żadną zasługą pana Piesiewicza! To staranie wójta Szychowskiego i akceptacja całej rady! Halo!

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 21:05:46

    Teraz już za późno na spory kto byłby lepszy. Wybory już za nami... Wybrała zdecydowana większość. Zwolennicy p. Piesiewicza aby pokazać swoją klasę mogliby już zamilknąć. Tu chodzi o dobro całej gminy a nie jednostek. Trzymam kciuki za rozwój naszej gminy i życzę wytrwałości dla PANI WÓJT.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-05 21:11:04

    "To że wrócą stare układy to pewne nie PANI BOGUSIA będzie rządzić tylko BOGUSIĄ pani jest zbyt pokorna i da się zmanipulować" A ja uważam, że pokaże pazura i już niebawem Ci co trzeba przekonają się o tym