:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C bezchmurnie

Budimex wyremontuje odcinek drogi Samorządki-Żelechów

27 listopada w Starostwie Powiatowym w Garwolinie doszło do podpisania umowy na remont odcinka drogi powiatowej Samorządki- Żelechów. Dokument podpisali starosta Marek Chciałowski i dyrektor kontraktu firmy Budimex Jakub Drozdowski.

Inwestycja jest największym projektem realizowanym przez powiat garwoliński w tym roku. Koszt remontu 4 km nawierzchni oszacowano na 2 mln 830 tys. zł, z czego 1 mln 650 tys pokryje dotacja, a pozostałą część zabezpieczył samorząd. 


Firma Budimex jest jedną z największych i najstarszych firm działających na rynku budownictwa drogowego. Jak podkreślał starosta, współpraca z nią jest gwarancją solidności i terminowości prac, a także wykorzystania najnowszych technologii.
Inwestor posiada na terenie powiatu garwolińskiego własną wytwórnię masy bitumicznej, co pozwoli skrócić do minimum czas dostaw. Wykonawca twierdzi, że zadanie może zostać wykonane w tydzień.


Nie jest jeszcze ustalony szczegółowy harmonogram prac. Wiadomo jedynie, że inwestycja musi być zakończona 15 grudnia.
Aby usprawnić prace, droga na remontowanym odcinku będzie całkowicie zamknięta i zostaną zorganizowane objazdy.
Prawdopodobnie prace rozpoczną się już w przyszłym tygodniu.

(garwolin-starostwo.pl, Fot. WJ, oprac. MB)
 

Budimex wyremontuje odcinek drogi Samorządki-Żelechów komentarze opinie

  • gość 2017-11-30 13:04:48

    za te pieniądze można by zrobić prawie 2x większy odcinek, przecież taki sam zakres prac na tej drodze i takiej długości wykonano, za 1 milion mniej, to chyba jest niegospodarność środkami publicznymi? BUDIMEX i tak można, a co tam.

  • gość 2017-11-30 16:19:45

    eup Przetarg wygrała najtańsza firma? Jeśli tak to czego jątrzysz?

  • gość 2017-12-02 18:10:02

    W przetargu brały udział dwie firmy, Budimex zaproponował najniższą kwotę, tyle w temacie. Dochodzi jeszcze fakt, że termin realizacji tego odcinka jest do 15 grudnia co dla mnie już w ogóle jest absurdem, aby o takiej porze roku robić remont tej drogi, ale dostaliśmy promesę i musi ona być wykorzystana w tym roku, bo inaczej przepadnie.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl