:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  3°C pochmurno z przejaśnieniami

Budowa kanalizacji w gm. Borowie

Archiwum Aktualności, Budowa kanalizacji Borowie - zdjęcie, fotografia

W gminie Borowie trwa budowa sieci kanalizacji, realizowana w ramach środków własnych gminy. Inwestycja w Głoskowie, Chrominie i Łopaciance wyniesie ponad 4 mln zł. Przy okazji budowy kanalizacji w Głoskowie zostanie wykonane przyłącze dla trzech gospodarstw w Starym Puznowie, za które zapłaci gmina Garwolin.

 

Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Głosków – Chromin – Łopacianka będzie miała długość 12,511 km, długość przyłączy wyniesie 6,753 km. Siecią kanalizacyjną zostanie objętych 248 gospodarstw. Prace potrwają do końca października 2014 roku.

 

Sieć kanalizacyjna za ponad 4 mln zł

Koszt całej inwestycji, która jest etapem projektu pt. „Poprawa wyposażenia w infrastrukturę techniczną gminy Borowie poprzez budowę sieci kanalizacyjnej oraz rozbudowę oczyszczalni ścieków w Borowiu”, wyniesie 4 385 261,89 zł. Wójt gminy Borowie Wiesław Gąska informuje, że właśnie zakończyły się prace w miejscowości Głosków, a od poniedziałku firma wykonująca przyłącza rozpocznie prace w Chrominie. – Firma otrzymała już zgodę na wejście w pas drogowy od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – mówi włodarz Borowia.

 

Gmina Garwolin przekazała zadanie sąsiadom z Borowia

W porozumieniu z wójtem gminy Borowie, przy okazji budowy kanalizacji w Głoskowie, dla trzech gospodarstw ze Starego Puznowa zostanie wykonane przyłącze, za które zapłaci gmina Garwolin. W ramach projektu gmina Garwolin przekazała swoim sąsiadom z Borowia zadanie własne w zakresie jego budowy. – Tuż przy granicy Głoskowa znajduje się Stary Puznów. Przy wykonywaniu kanalizacji w tej miejscowości trzy gospodarstwa nie były nią objęte, ponieważ była zbyt duża odległość od sieci i zbyt duże koszty wykonania dla nich przyłącza – mówi wójt gminy Garwolin Tomasz Łysiak. Koszt przyłączenia gospodarstw domowych wyniesie 45 tys. zł.


(EB) 2014-03-14 14:38:02

Fot. Archiwum eGarwolin.pl


Budowa kanalizacji w gm. Borowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl