:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C bezchmurnie

Burza sieje zniszczenie w powiecie

Silny wiatr i intensywne opady deszczu przyniosły w powiecie niemało zniszczeń. Powalone drzewa i połamane gałęzie blokujące drogi, uszkodzone linie energetyczne, dachy i bramy – to część obrazu, jaki zostawia po sobie burza, która przechodzi nad powiatem. Wiele osób pozostaje bez prądu.

Czytelnicy eGarwolin zgłaszają między innymi utrudnienia na drodze krajowej nr 17, w rejonie miejscowości Sulbiny, gdzie drogę blokują połamane drzewa i gałęzie.

Podobny widok można zobaczyć w Garwolinie, przy pasażu Netto i na Alei Legionów. Zdjęcia wysłał Szymon.

– Na ulicy Lubelskiej, niedaleko szpitala drzewo na drodze i strażacy są na miejscu. Już jest czysto – informuje Czytelnik Patryk, któremu dziękujemy za zdjęcie.

– Trzcianka ... słońce, za chwile 10 minut wody z nieba i taki efekt! Szok!!! Miałem nieprzyjemność obserwować wszystko z auta – napisał w mediach społecznościowych Czytelnik Radosław, którego zdjęcia również znajdziecie w galerii.

 

Informujecie także o zerwanych dachach w Mierżączce i Miastkowie Kościelnym oraz o uszkodzonych liniach energetycznych. Wiele osób na terenie powiatu pozostaje bez prądu.

 

We wszystkich miejscach, w których doszło do podobnych zdarzeń, działają strażacy.

 

Aktualizacja

– Na terenie całego powiatu do godziny 8 rano odnotowaliśmy ponad 80 interwencji związanych z usuwaniem skutków gwałtownych burz. Uszkodzonych zostało pięć dachów, w tym dwa na budynkach mieszkalnych, które zostały zabezpieczone. Ponadto strażacy usuwali drzewa i konary z dróg oraz z uszkodzonych linii energetycznych. Największa ilość zdarzeń miała miejsce na terenie gmin Garwolin, Wilga, Miastków Kościelny oraz miasta Garwolin. Od rana nadal prowadzone są działania związane głównie z usuwaniem połamanych drzew – informuje st. kpt. Tomasz Biernacki, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie.

 

Red.

Fot. Czytelnicy Radosław, Szymon, Marta, Patryk, Tomek, OSP Samorządki – Dziękujemy!


Burza sieje zniszczenie w powiecie komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-06-21 21:24:19

  Wody i prądu nie ma pół miasta. Awaria potrwa minimum 2 godziny-tak służy podają

 • Gość - niezalogowany 2018-06-22 06:37:01

  Już 6 a prądu nadel nie ma

 • gość 2018-06-22 13:33:23

  Dziś byłem w Centrum Narzędziowym to mają dziś dzień Agregatów prądotwórczych. Przy mnie kupowały trzy osoby agregaty na gospodarstwa. Dopiero kaskę dziś sklepy na agregatach zbiją

 • gość 2018-06-28 22:44:32

  jeszcze więcej drzew przy drogach sadzić.. a później płacz bo drogi zablokowane i nieszczęścia

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl