:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  26°C lekkie zachmurzenie

Chcą pomagać i pomagają hospicjom

Dla hospicjów, dla potrzebujących i dla wolontariuszy – wczoraj w sali widowiskowej CSiK w Garwolinie odbył się niezwykły koncert w wykonaniu klasy śpiewu rozrywkowego Szkoły Muzycznej I stopnia. Swoim śpiewem artyści udowadniali, ze cuda się zdarzają. Wystarczy tylko chcieć.

Przybywających na koncert "Jeśli tylko chcesz" do garwolińskiego Centrum Sportu i Kultury już w progu witali wolontariusze, którzy kwestowali na rzecz hospicjów. W sali widowiskowej licznie zebraną publiczność powitała Angelika Wojtasiewicz, koordynatorka wolontariatu Otwockiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej. Chwilę później na scenie pojawiła się Aurelia Luśnia, która podjęła się poprowadzenia koncertu w wykonaniu swoich uczniów z klasy śpiewu rozrywkowego Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie. Występy młodych artystów poprzedził teledysk „Każda chwila” promujący akcję „Hospicjum to też życie”.


Koncert pełen emocji i wzruszeń

Na scenie w wyjątkowych wykonaniach pojawiły się Ola Łapacz, Klaudia Kępka, Ola Mitek, Paulina Mikulska, Katarzyna Zadrożna, Weronika Wardak, Martyna Szczęch, Magdalena Paciorek i Tomasz Michalik. W żywiołowej i pełnej emocji interpretacji utworu Jasmin Levi „La Alegria” wystąpiła Aurelia Luśnia. Koncert zakończył występ Elizy Michalczyk, która zaprezentowała piosenkę, do której sama stworzyła muzykę i słowa. – Cuda się zdarzają, musisz tylko chcieć – śpiewała młoda kompozytorka. Podczas pełnego wzruszeń koncertu w sali widowiskowej zabrzmiały utwory angielskie, hiszpańskie i jeden polski, w tym między innymi: „I hate myself for loving you” Joan Jett, „Intentalo Encontrar” Jasmin Levi i „Małe tęsknoty” Krystyny Prońko. W oczach wielu osób pojawiły się łzy wzruszenia.

 

Podziękowanie za serce i pomoc

– Cieszę się, że jest nas coraz więcej – mówiła po koncercie wzruszona prezes OTOP Małgorzata Szwed. – Przy tak wzniosłej okazji pragniemy także podziękować naszym wspaniałym wolontariuszom, za to, że są i angażują się w pomoc pacjentom naszych hospicjów – dodała Angelika Wojtasiewicz. Podziękowania za wielkie serce i nieustanną chęć niesienia pomocy otrzymały reprezentacje wolontariuszy z Zespołu Szkół Rolniczych w Miętnem, Publicznego Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum w ZS nr 5 w Garwolinie, Szkoły Podstawowej w Wildze, Publicznego Gimnazjum w Woli Rębkowskiej, Szkoły Podstawowej w Woli Władysławowskiej i Szkoły Podstawowej w Trąbkach. Wyróżnieni za nieustanną chęć niesienia pomocy zostali: Iza Lipińska, Ola Rękawek, Urszula Sińczuk oraz nieobecni na koncercie z powodu pracy Piotr Moleń, Przemek Tylman i Wojciech Kowalczyk. Podziękowania trafiły także na ręce dyrektora Szkoły Muzycznej Radosława Mitury, przedstawicieli mediów, osób wspierających OTOP oraz zaangażowanych w przygotowanie koncertu. Gorące podziękowania trafiły również do Mateusza Rękawka, który swoją energią i dobrymi radami wspiera działania OTOP-u.

 

(ur, fot. KK) 2012-11-07 12:41:40


Chcą pomagać i pomagają hospicjom komentarze opinie

  • MILKA - niezalogowany 2012-11-07 16:18:13

    BARDZO PIĘKNY KONCERT!!! DUŻO EMOCJI I PIĘKNY ŚPIEW MŁODYCH I UTALENTOWANYCH DZIEWCZYN.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl