:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C pochmurno z przejaśnieniami

Chce zwrócić Kartę Pracy z 1941r. Poszukiwani potomkowie Jana Krawczyka z Garwolina

Napisał do nas pan Mateusz. W swojej wiadomości pisze że jest w posiadaniu dokumentu należącego do Jana Krawczyka urodzonego w Garwolinie 1 stycznia 1914 roku. Pan Jan był kierowcą zawodowym i zameldowany był w Garwolinie w budynku przy ul. Spacerowej 10.

– Dokument ten dostałem od koleżanki z okolic Kielc, która robiła porządki na strychu. Okazało się, że jej tata kolekcjonował takie starocie. Z racji moich zainteresowań "starociami" w ogólnym tego słowa rozumieniu, przekazała mi to nieodpłatnie, gdyż jej z jakichś powodów źle się to kojarzyło. Wiedziała, że  ja się tym zajmę w odpowiedni sposób – napisał w swojej wiadomości pan Mateusz, który przesłał nam również zdjęcia dokumentu.

Z dokumentu dowiadujemy się że należał do Jana Krawczyka urodzonego 1 stycznia 1914 roku. Jako adres zameldowania podana jest ulica Spacerowa 10. Z dalszych stron dokumentu dowiadujemy się że pan Jan w latach 1930-1938 ukończył szkołę kierowców samochodowych w Lublinie w firmie „Warsztaty samochodowe Zambelli”. Szkołę ta ukończył z tytułem „Kierowcy Zawodowego I Klasy”. A w latach 1938-1939 był kierowcą w Przedsiębiorstwie Transportu Samochodowego w miejscowości Równe.

Pan Mateusz sprawdził informacje w Internecie i potwierdził że w Lublinie istniała szkoła samochodowa  której właścicielem był Ludwik Zambelli [link].

Co się działo z Janem Krawczykiem po wrześniu 1939 roku – to chcemy ustalić. Losy wojenne mogły go sprowadzić do Mińska Mazowieckiego, gdzie 24 lipca 1941 roku  wystawiono kartę pracy na jego nazwisko  przez tamtejszy Arbeitsamt –  niemiecki odpowiednik urzędu pracy.

Apel do mieszkańców

– Mógłbym to wystawić na sprzedaż, ale jeśli jest rodzina, to z pewnością będzie to dla nich ważna rzecz. Nie można wszystkiego sprowadzać do pieniędzy, będzie to dla mnie ogromna przyjemność móc przekazać ten dokument rodzinie – przekazał nam pan Mateusz.

Jeśli ktoś posiada jakieś informacje o Janie Krawczyku urodzonym w Garwolinie w 1914 roku i zamieszkałym przy ul. Spacerowej 10, jego rodzinie, lub ma kontakt z potomkami – proszony jest o kontakt z redakcją eGarwolin.pl

 

KK

 

 

 

 

 

 

 

 

Chce zwrócić Kartę Pracy z 1941r. Poszukiwani potomkowie Jana Krawczyka z Garwolina komentarze opinie

  • Luli - niezalogowany 2018-06-21 10:22:02

    Czy przedwojenna ulica Spacerowa = obecna ulica Spacerowa? Może trzeba ustalić jak się nazywa obecnie przedwojenna Spacerowa i wtedy podpytać w pobliżu nr 10 czy ktoś coś wie?

  • Gość - niezalogowany 2018-06-21 23:29:48

    Już wszystko ustalone. To ta sama lokalizacja.

  • Luli - niezalogowany 2018-06-23 07:58:34

    Lokalizacja ustalona, ale czy coś więcej wiadomo o rodzinie Pana Jana Krawczyka?

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl