:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C bezchmurnie

Czarne punkty nad wodą – nie ryzykuj życia dla kąpieli!

W ubiegłym roku, na Wiśle, w miejscowości Ostrów, gdzie znajduje się jeden z czarnych punktów, utonął 14-letni chłopiec, który ratował tonącą 9-latkę. Woda niestety coraz częściej pokazuje, że ma ogromną przewagę nad ludźmi. To żywioł, którego nigdy nie wolno lekceważyć! Osobom korzystającym z kąpieli mają o tym przypominać czarne punkty! W tym tygodniu, na terenie powiatu, pojawiły się dwie nowe tablice, które zastąpiły stare punkty.

Czarne punkty nad wodą, to znaki mające pobudzić wyobraźnię i zmusić do refleksji. Woda jest żywiołem, który potrafi pokazać, że często ma przewagę nad ludźmi i nie można go nigdy lekceważyć.

W poniedziałek 9 lipca policjanci z Komisariatu Policji w Maciejowicach asp. szt. Julian Dominiak i pełniąca obowiązki dzielnicowego st. post. Edyta Filipek, wspólnie z zastępcą wójta gminy Maciejowice Ryszardem Brodziakiem i kierownikiem referatu gospodarczego w Urzędzie Gminy w Maciejowicach Hanną Głowienko, wymienili dwa znaki „czarny punkt wodny”. Nowe tablice zostały usytuowane w miejscach dotychczasowych znaków. Znajdują się  w miejscowości Ostrów oraz nad jeziorem Oblin.

 

Utonął ratując dziewczynkę - kąpali się mimo czarnego punktu

W ubiegłym roku, na Wiśle, w miejscowości Ostrów, gdzie znajduje się jeden z czarnych punktów, utonął 14-letni chłopiec, który ratował tonącą 9-latkę.

Uratował tonącą w Wiśle 9-latkę. Sam nie wypłynął. Trwają poszukiwania 14-latka>>>

Wyłowiono zwłoki z Wisły. To ciało 14-letniego chłopca>>>

 

Wspólne działania z służb mają na celu uświadomić ludziom niebezpieczeństwo, jakie czyha na amatorów kąpieli w miejscach niestrzeżonych. Wśród niebezpiecznych miejsc znajduje się także tzw. „ Morskie Oko ‘’ w miejscowości Holendry w gminie Wilga. Pamiętajmy też, że niebezpieczne są również tak zwane „dzikie kąpieliska”. Nie warto ryzykować życia dla kąpieli!

 

KPP Garwolin/ ur

 


Czarne punkty nad wodą – nie ryzykuj życia dla kąpieli! komentarze opinie

 • 112 - niezalogowany 2018-07-12 15:58:27

  Kolejny i nieoficjalny 3 czarny punk w Maciejowicach przy budynku UG.

 • zalogowany - niezalogowany 2018-07-16 13:17:42

  Jaką trzeba mieć lotność umysłu żeby robić sobie sweet-focie przy znakach "czarny punkt"?! No po prostu nie mogę! Wymienili znaki na nowe, pstryk focia i do gazety się lansować. Jeszcze przecinanie wstęgi trzeba było zorganizować i czarnoksiężnika żeby kropidłem pomachał... i jeszcze uroczysty przemarsz oraz okolicznościową akademię. Bareja w niebie pluje sobie w brodę, że na to nie wpadł za życia. Chyba nigdy nie przestanie mnie zadziwiać i onieśmielać inteligencja urzędasów w naszym pięknym kraju.

 • zagrożenie - niezalogowany 2018-07-19 15:09:54

  W gminie Maciejowice jest niebezpiecznie, jedźcie lepiej na Mamuta lub do Mega Wilga a najlepiej na zbiornik w Leszczynach.

 • gość 2018-07-27 16:27:52

  ZBIORNIK W LESZCZYNACH JEST W TRAKCIE BUDOWY, JEDNAK JUZ SIE TAM KAPIA BEZMÓZGOWCY DLACZ EGO TAM NIE MA POLICI. CZYZBY CZEKALI JAK KTOS SIE UTOPI W TYM BAJORZE, CO ROBI SANEPID W TEJ SPRAWIE TAM JUZ SA SINICE

 • gość 2018-07-27 17:51:40

  w leczynach nie utopi się nikt bo tam to chyba nawet leżąc trudno być wodą przykryty .

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl