:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Czekoladowy autobus w przedszkolu w Reducinie

Edukacja i zabawa w jednym – czy to możliwe? Tak! Najlepszym dowodem na to były umazane czekoladą, uśmiechnięte buźki dzieci, które uczestniczyły w czekoladowych warsztatach w Reducinie. Wszystko to za sprawą czekoladowego autobusu, który w minionym tygodniu zaparkował przy Przedszkolu „Zielony Gaik”.

Czekoladowy autobus parkował przy Przedszkolu „Zielony Gaik” w Reducinie we wtorek 21 listopada. W wyjątkowym autobusie przez 5 godzin trwały czekoladowe warsztaty, w których wzięła udział setka przedszkolaków. Każda z pięciu przedszkolnych grup uczestniczyła w godzinnych zajęciach.

 

Nic nas nie ogranicza”

– Bylo bardzo wesoło i smacznie. Uśmiechy dzieci, które wychodzily z autobusu świadczyły o wszystkim. Gdy dzieci wychodziły z zajęć, przypomniał mi się cytat ,, kiedy dziecko się śmieje, śmieje się cały świat” – mówi Magdalena Gertruda, nauczycielka z „Zielonego Gaiku”, która zaprosiła wyjątkowy autobus do Reducina. – Kiedyś, oczywiście śledząc różne strony w internecie, napotkałam stronę czekoladowego autobusu i pomyslalam dlaczego nie. Może warto spróbować. Choć jesteśmy małą miejscowością, to przecież nic nas nie ogranicza – podkreśla wychowawca „Krasnoludków” – najmłodszej grupy 3-latków w przedszkolu. To właśnie z myślą o tych najmlodszych w głowie nauczycielki zrodził się pomysł zaproszenia autobusu, ponieważ „Krasnoludki” w pierwszym semestrze nie biorą udziału w żadnych, dalszych wycieczkach.

 

Zabawa, edukacja i czekoladowa integracja

– Czekoladowy autobus to jedyny autobus który jeździ po Polsce odwiedzając na warsztaty małe i duże miejscowości. Mamy ten zaszczyt, że zawitał pierwszy raz do naszego powiatu i właśnie do naszego przedszkola. Dzieci przenoszą się w nim się do krainy płynącej i pachnacej czekoladą. Warsztaty czekoladowe to sposób na wspaniałą zabawę, edukację i czekoladową integrację. Dzieci uczą się jak odróżniać prawdziwą czekoladę od wyrobów czekoladopodobnych, degustują różnych smaków czekolad i tworzą własne czekolady i ozdabiaja je. W międzyczasie poznają historię czekolady. Na koniec warsztatów każdy uczestnik otrzymał dyplom mistrza czekolady. Zajęcia upłynęły w bardzo przyjemnej atmosferze. Dopelniem wszystkiego był piekny fartuch i czepek na głowie młodych, jakże zacnych mistrzów cukierników – relacjonuje Magdalena Gertruda, która dodaje, że w „Zielonym Gaiku” wszystkie panie bardzo starają się, aby zorganizować dla swoich podopiecznych coś, co byłoby dla nich przyjemne i radosne, a jednocześnie dzieki czemu mogliby poszerzyć i udoskonalić swoją wiedzę czy sprawności manualne. –Mamy jeszcze w głowie bardzo dużo ciekawych pomysłów – zapewniają nauczycielki z przedszkola w Reducinie.

 

Dzieciaki były zafascynowane. Mogły wszystkiego dotknąć

– Cieszymy się z każdych inności, które są w przedszkolu. Dla dzieci to jest fajna zabawa, a jednocześnie nauka. Dowiedziały się z czego robi się czekoladę, jak odróżnić od niej wyroby czekoladopodobne. To było coś innego jak zawsze. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że ten wyjątkowy autobus przyjechał na nasze zaproszenie, bo wiem, że nie na wszystkie zaproszenia organizatorzy warsztatów odpowiadają. Dzieciaki były zafascynowane. Aktywnie uczestniczyły w warsztatach. Każde z nich miało okazję spróbować różnych smaków czekolad. Dzieci miały także możliwość zrobić sobie czekoladową pamiątkę, którą w ładnym opakowaniu zabierały do domu pokazać rodzicom. Wszystko odbywało się w formie zabawy. Prowadzący warsztaty potrafili przekazać wiedzę i zainteresować nią dzieci, które mogły wszystkiego dotknąć, a to dla nich bardzo ważne. Mogły dotknąć czekolady płynnej i w stanie stałym. Zobaczyły, ile czasu potrzeba, aby czekolada zmieniła swój stan. Polecamy te warsztaty wszystkim innym paniom z każdego innego przedszkola. Umazane czekoladą buźki i uśmiechy dzieci są najlepszym dowodem na to, że warto – podkreśla Zuzanna Chrzanowska, kierownik placówki w Reducinie.

 

Aby zaprosić czekoladowy autobus do swojej placówki, kliknij tutaj i skontaktuj się z organizatorami czekoladowych warsztatów. Warsztaty są płatne.

 

ur

Fot. Warsztaty Czekoladowe

Czekoladowy autobus w przedszkolu w Reducinie komentarze opinie

  • Anna - niezalogowany 2017-11-28 15:47:25

    Świętną alternatywą są też czekoladowe warsztaty z Manufaktury Czekolady. Moja Zuzia była z klasą i była zachwycona. Też się chcemy przejść całą rodziną :)

  • gość 2017-11-29 13:33:15

    super sprawa, ja też zapraszam do sobie jezior.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl