:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C rozproszone chmury

Czwarta karetka dla powiatu garwolińskiego już w październiku

Zwiększy się liczba zespołów ratownictwa medycznego w powiecie garwolińskim. Zgodnie z decyzją Ministerstwa Zdrowia, już od 1 października, czwarta karetka będzie stacjonowała w Wildze przy drodze nr 801. Dobre nowiny dla powiatu przekazuje poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak.

 

Samorządowcy z terenu powiatu garwolińskiego od lat zabiegali o zwiększenie liczby zespołów ratownictwa medycznego obsługujących teren powiatu z trzech do czterech. Działania rady powiatu wspierali m.in.: wieloletnia posłanka ziemi garwolińskiej Stanisława Prządka i poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak oraz radny sejmiku wojewódzkiego Krzysztof Żochowski.

 

Zapowiedź była już w marcu

O planie działania systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne dla województwa mazowieckiego, w którym przewidziano utworzenie nowego podstawowego dziennego Zespołu Ratownictwa Medycznego z miejscem wyczekiwania w miejscowości Wilga, pisaliśmy w marcu tego roku (kliknij tutaj). Dzisiaj to już pewne! Czwarta karetka na terenie powiatu garwolińskiego będzie, ale jej działanie ograniczy się do 12 godzin na dobę.

– Garwolin, jest decyzja ministerstwa zdrowia zwiększająca liczbę karetek pogotowia na terenie powiatu garwolińskiego. Od 1 października br. nowa karetka będzie stacjonowała w Wildze przy drodze nr 801. Wiele zabiegów, ale podziękowania dla Wojewody Mazowieckiego, że uwzględnił w nowym planie dla Mazowsza nowy zespół ratownictwa na naszym terenie. Podziękowania kieruję również do Przewodniczącego Rady Gminy Wilga Jacka Piesiewicza, który mnie wspierał w tym działaniu – napisał w jednym z portali społecznościowych poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak.


Możliwości niesienia pomocy wzrosną

– To bardzo dobra wiadomość. Ja jestem związany z problematyką ratownictwa medycznego od dzieciństwa. Pamiętam opowieści taty o tym, co się wydarzyło. W jakich akcjach brał udział. Potem stało się to moim udziałem, zarówno jako lekarza praktyka, czy też obecnie jako osoby współodpowiedzialnej za organizację ochrony zdrowia. Według mojego najgłębszego przekonania, brak właściwego zabezpieczenia poprzez zespoły ratownictwa medycznego drogi numer 801 był największą bolączką naszego powiatu. Teraz ten defekt zostanie usunięty. Dyskutowaliśmy o tym od chwili, od kiedy zostałem dyrektorem, czyli prawie od 10 lat. Niestety do tej pory nie było dla tych argumentów zrozumienia, nie było pieniędzy, nie było woli. Na szczęście w końcu nastąpiła "dobra zmiana". Decydenci w ministerstwie i w Urzędzie wojewody zaczęli wysłuchiwać i odpowiadać na bolączki Polski powiatowej. To jest właśnie przykład odpowiedzi na te wieloletnie i powtarzane prośby. Wielka radość. Jeżeli się coś robi, to chciałoby się to robić, w miarę możliwości jak najlepiej. Obecnie nasze możliwości niesienia pomocy osobom w stanach nagłego zagrożenia zdrowia i życia u mieszkańców tej części powiatu, która jest położona w pobliżu Wisły, jak również dla nadwiślańskich gmin powiatu otwockiego istotnie wzrosną i jest to szalenie ważna, szalenie radosna wiadomość. "Kto jedno życie ratuje cały świat ratuje" – mówi dyrektor SPZOZ w Garwolinie i radny sejmiku wojewódzkiego Krzysztof Żochowski.


Większych pieniędzy nie będzie

Ministerstwo Zdrowia zaznacza, że zmiany w planie dla Mazowsza i zwiększenie liczby ZRM nie będzie skutkowało zwiększeniem dotychczasowych nakładów finansowych na działalność zespołów ratownictwa medycznego w województwie.

 

(ur) 2017-08-08 21:31:24

Fot. archiwum eG

Fot. poniżej: dyrektor SPZOZ w Garwolinie i jednocześnie radny sejmiku wojewódzkiego Krzysztof Żochowski


Czwarta karetka dla powiatu garwolińskiego już w październiku komentarze opinie

 • Egon - niezalogowany 2017-08-09 11:44:20

  Ooo dawno nie widziana głupia ci... się objawiła naród woli PiS jakim jest niż po myje i kodziarzy a że doktor z PiS to trzeba głosować na innych ale nie na po i Rysia maderowego

 • aa - niezalogowany 2017-08-09 09:48:49

  Chłopaki karetke kupili. Narody klękajcie. Chyba za swoje, że się tak chwalą. Doktorek roluje system jak może opirnicza się w robocie. Wprowadził wieloetatowy system pracy w tych samych godzinach:) a teraz Nam keretke kupił. Dobry doktorek Oj dobry:) Społeczeństwo lokalne jest dozgonnie wdzięczne. DZIĘKUJEMy DOKTORKU!! aaaa jeszcze, kto będzie ją prowadził jak doświadczonych ratowników pozwalniał doktorek.:(

 • Zielony - niezalogowany 2017-08-09 08:54:42

  Jak dobrze widzę długopis pana Żochowskiego wskazuje las, czyżby kolejna wycinka? Kolejny tysiącletni las nie przetrwa 4 lat PIS?

 • marisz - niezalogowany 2017-08-09 07:52:26

  co z tego ze dostaną nastepną karetke, jak ostatnio wzywalem słuzby do wypadku w ktorym byla osoba nieprzytomna to straz pierwsza przyjechała zeby oleje z drogi sprzatnac jak karetka która miala blizej. Dla mnie to jest dziwne troche panie żochowski

 • Marcyś - niezalogowany 2017-08-09 07:42:36

  [quote name="brrrrrr"]Błagamy, nie puszczajcie tych żałosnych wypowiedzi Woźniaka, że to jego zasługa te wszystkie promesy, karetki, S17, kolej itp. itd. Robi z siebie tylko pośmiewisko, że jednym telefonem załatwia miliony. Poza tym w jakim świetle stawia on urzędników państwowych, że nie liczy się potrzeba tylko partyjne znajomości.[/quote]Spokojnie to informacja do twardogłowych wyborców PIS, którzy prędzej głowę sobie odgryzą niż przyznają do błędu wyborczego. Brafo zatem PIS, krai mlekjem i mjodem płynoncy, Francuzy i Angole bedo do nas na lekcie polskjego przyierzdrzali!

 • atom - niezalogowany 2017-08-09 05:17:21

  Karetka powinna stacjonować przy DK801 w Samoczyszczący lub w Maciejowicach. Wybrali lokalizacje bez analizy odległości oraz statystyk wypadków. Każdy sobie rzepkę skrobie..... :oops:

 • ... - niezalogowany 2017-08-08 23:48:06

  Derektor będzie miał nowe możliwości zarobkowe. Najpierw pozwalniał ratowników, którym płacił grosze. Teraz chwali się nową karetką jakby za swoje kupił:). Derektor jest na etacie w szpitalu, dorabia w KRUsie, Otwocku, w Sejmiku Mazowieckim i jeszcze dyżury bierze w pogotowiu a ratownikom grosze płaci.

 • brrrrrr - niezalogowany 2017-08-08 21:02:43

  Błagamy, nie puszczajcie tych żałosnych wypowiedzi Woźniaka, że to jego zasługa te wszystkie promesy, karetki, S17, kolej itp. itd. Robi z siebie tylko pośmiewisko, że jednym telefonem załatwia miliony. Poza tym w jakim świetle stawia on urzędników państwowych, że nie liczy się potrzeba tylko partyjne znajomości.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl