:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  18°C bezchmurnie

Damian Piętka z ZSP nr 2 z sukcesem w "Kangurze Matematycznym"

Bardzo dobry wynik w XXVII Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny" uzyskał Damian Piętka - uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie. Nagrody wręczono 25 maja w Siedlcach.

"Kangur Matematyczny" to najpopularniejszy konkurs dla miłośników królowej nauk w Polsce. W tym roku wzięło w nim udział ponad 371 tysięcy uczniów z naszego kraju. Zmagają się w nim uczniowie podzieleni na sześć kategorii wiekowych.
W trzeci czwartek marca uczestnicy rozwiązują jednoetapowy test, składający się, w zależności od kategorii, z 21, 24 lub 30 pytań. Na rozwiązanie zadań przeznaczono 75 minut.
W konkursie nie przyznaje się miejsc, a nagrody przyznaje się za wyniki: bardzo dobry, laureat, wynik bezbłędny.
W Regionie Siedleckim, do którego należy powiat garwoliński, do konkursu przystąpiło 4856 uczniów. W kategorii Junior 2 spośród uczniów klas I liceów i techników, I, II, III zasadniczych szkół zawodowych tylko trzech uczniów zostało nagrodzonych za wynik bardzo dobry. Jednym z nich był Damian Piętka z ZSP nr 2 przygotowujący się pod opieką Anny Kurach.

(garwolin-starostwo.pl, oprac. MB)

Damian Piętka z ZSP nr 2 z sukcesem w "Kangurze Matematycznym" komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl