:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

DK76: Śmiertelny wypadek w Woli Rębkowskiej – motocykl stanął w płomieniach

Dziś po południu, na ul. Przemysłowej w Woli Rębkowskiej, doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z motocyklem. Chwilę po zderzeniu jednoślad stanął w płomieniach. Kierujący nim mężczyzna uległ rozległym poparzeniom. W sobotę 30-latek zmarł w szpitalu.

– Po godzinie 13.00 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Przemysłowej w Woli Rębkowskiej, w którym uczestniczył samochód ciężarowy Berliet Camiva i motocykl marki Kawasaki. W wyniku zderzenia motocykl stanął w płomieniach, a kierujący nim mężczyzna uległ rozległym oparzeniom – informuje st. kpt. Tomasz Biernacki, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie.

– Strażacy zabezpieczyli teren akcji i udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyźnie, którego następnie przekazali przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto podano prąd piany ciężkiej, co doprowadziło do ugaszenia pożaru – dodaje st. kpt. Biernacki.

W akcji uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Garwolin, który pozostaje na miejscu zdarzenia w celu kierowania ruchem drogowym. Bezpośrednio po zdarzeniu droga była całkowicie zablokowana. Obecnie ruch odbywa się wahadłowo. 

 

Aktualizacja: 

– Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że na prostym odcinku drogi krajowej nr 76, w dobrych warunkach atmosferycznych, kierujący motocyklem Kawasaki 30-letni mężczyzna, wykonując manewr wyprzedzania na linii ciągłej kolumny pojazdów uderzył prowadzonym przez siebie pojazdem w tył wykonującego manewr skrętu w lewo na parking samochodu ciężarowego marki Renault Beriet kierowanym przez 38-letniego mężczyznę. Na skutek zderzenia motocykl wraz z kierującym mężczyzną uległ zapaleniu, w następstwie czego kierujący doznał licznych poparzeń ciała oraz innych obrażeń i został przetransportowany z miejsca zdarzenia karetką a następnie śmigłowcem LPR do szpitala. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin – informuje asp. szt. Marek Kapusta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Kierowca pojazdu ciężarowego był trzeźwy. Z uwagi na obrażenia ciała motocyklisty nie było możliwości zbadania jego stanu trzeźwości.

 

Aktualizacja 11.06.2018, godz. 11:36: W sobotę 9 czerwca motocyklista zmarł w szpitalu. 

 

Za zdjęcia dziękujemy Dominikowi i Czytelnikom!

ur

Na prośbę bliskich i współpracowników zmarłego opcja dodawania komentarzy została wyłączona.

 


Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl