:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C bezchmurnie

Dni Garwolina i Powiatu 2017 za nami! Na finał Ewelina Lisowska!

Dwudniowe świętowanie Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego 2017 dobiegło końca. Było sportowo, tanecznie i muzycznie! Tegoroczne święto miasta i powiatu zwieńczył pełny energii koncert Eweliny Lisowskiej i pokaz sztucznych ogni.

 

W części oficjalnej sobotnich Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego odbyła się tradycyjna uroczysta Akademia okolicznościowa, podczas której wręczone zostały statuetki Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego oraz przyznawane przez burmistrza miasta wyróżnienia dla osób i instytucji (Czytaj więcej>>>) . Podczas akademii burmistrz Tadeusz Mikulski przekazał klucze do bram miasta studentom Społecznej Akademii Nauk. Na ręce najlepszych studentów trafiły natomiast nagrody za wyniki w nauce.

 

W sobotę świętowała także szkoła tańca Street Dance Studio, która galą taneczną uczciła 5-lecie działalności. ( Ponad 100 tancerzy z Garwolina i okolic na scenie! Street Dance Studio ma 5 lat! Czytaj więcej>>> ) Tego dnia, sala widowiskowa Centrum Sportu i Kultury pękała w szwach, a na scenie panowało istne taneczne szaleństwo! Właściciele szkoły tańca Street Dance Studio oraz tancerze zadbali o to, by zaserwować uczestnikom wydarzenia widowisko, jakiego jeszcze w tym mieście nie było.

Po południu na Zarzeczu odbył się festyn rodzinny zatytułowany „Zabawa na okrągło”, poprzedzony przez przejazd garwolińskiej masy krytycznej, czyli miłośników rowerów, rolek i deskorolek przez miasto. Wieczorem, miłośnicy szurania nóżką bawili się w Long Beach na dyskotece w rytmach latino. Imprezę poprowadził Ed Szynszyl.

 

Niedzielne obchody Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego 2017 rozpoczęła msza święta, odprawiona w Kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego. Po mszy spod kościoła na garwoliński Kwadrat wyruszył tradycyjny, barwny korowód na czele z księciem Januszem ( transmisję z korowodu można znaleźć na fan page"u eGarwolin ). Oficjalnego otwarcia DGiPG na scenie w Amfiteatrze na garwolińskim Zarzeczu dokonali burmistrz miasta Tadeusz Mikulski,starosta powiatu garwolińskiego Marek Chciałowski, były poseł Marian Piłka oraz przedstawiciele firmy Avon. ( Otwarcie Dni Garwolina i Powiatu Czytaj więcej>>> )

 

Pobiegli po raz ósmy

W południe strzałem z pistoletu rozpoczęła się VIII edycja biegu „Avon kontra przemoc – biegnij w Garwolinie”, którą wygrał Kenijczyk Abel Kibet Rop. (Czytaj więcej>>>) W niedzielę w mieście gościli ambasadorzy biegu – Patricia Kazadi i Przemysła Saleta, który z rodziną wziął udział w biegowej, rodzinnej rywalizacji. Oboje ze sceny amfiteatru podkreślali, że antyprzemowcowa kampania firmy Avon jest bardzo ważna i należy głośno mówić "nie" przemocy, która jest dużym problemem. Patricia Kazadi i Przemysła Saleta chętnie pozowali do zdjęć z fanami.

Na terenach rekreacyjnych Zarzecza tradycyjnie znajdowało się wiele ciekawych stoisk: instytucji, firm, urzędów, szkół, banków i fundacji. Na najmłodszych czekały m.in.: spektakle i zabawy oraz dmuchańce i malowanie twarzy. Na dworcu PKS w Garwolinie można było znaleźć krwiobus PCK, gdzie można było oddać krew.

 

Teatr O!Mamy ma 5 lat!

W sali widowiskowej garwolińskiego Dom Kultury odbyła się prawdziwa uczta dla miłośników teatru. Podczas kilkugodzinnego Święta Teatrów Amatorskich wystąpili: Teatrzyk Czary Mary, Teatr Tymczasem, Teatr Rękawiczka, Teatr Mała Mała Rękawiczka i Teatr O!Mamy, który tego dnia świętował swoje piąte urodziny. Aktorzy wystawili dla swojej publiczności tego popołudnia dwie sztuki: „Wdowy” oraz „Kawałki męski i żeńskie”. Podczas urodzin nie mogło zabraknąć gromkiego „Sto lat”, tortu oraz gratulacji ze strony przedstawicieli miasta Garwolina oraz rady miasta. Kwiaty oraz podziękowania na ręce założycielki teatru Izabeli Rękawek złożyli przewodniczący rady miasta Garwolina Marek Jonczak oraz w imieniu burmistrza sekretarz magistratu Cezary Tudek.

 

Muzycznie i tanecznie

Po południu Zarzecze opanowała muzyka i taniec. Wszystko to za sprawą koncertu orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej z Garwolina, pokazu umiejętności uczniów szkoły tańca Dance Now i Studia Ruchu Kordaszewscy oraz koncertu "Mamma Mia" w wykonaniu Best Vocal Studio. W tym roku jako support gwiazdy wieczoru na scenie wystąpił zespół Discountry. Publiczność Dni Garwolina i Powiatu 2017 rozgrzał także pokaz tańca w wykonaniu tancerzy ze szkoły tańca Street Dance Studio, którzy zaprezentowali się przed publicznością bezpośrednio przed gwiazdą wieczoru.

Po godzinie 21.00 scenę opanowała Eweliną Lisowska – piosenkarka, o której zrobiło się głośno dzięki występowi w programie telewizji TVN "X Factor". Artystka bardzo szybko nawiązała dobry kontakt z fanami, którzy pod sceną śpiewali razem z piosenkarką jej największe przeboje. W mieście nad Wilgą zabrzmiały w niedzielę m.in. takie hity jak: "Nieodporny rozum", "W stronę słońca" i "Prosta sprawa".

 

Obchody dni miasta i powiatu tradycyjnie zakończył pokaz sztucznych ogni.

 

(ur) 2017-06-19 14:35:10

Fot. KK, Tomasz Zaleski, ur, MR


Dni Garwolina i Powiatu 2017 za nami! Na finał Ewelina Lisowska! komentarze opinie

 • A - niezalogowany 2017-06-20 20:37:09

  Pozdro dla typów z przodu sceny, którzy tańczyli pogo, ogólnie jakieś wygibusy :) Wczuli się w atmosferę koncertu :D

 • Anon - niezalogowany 2017-06-20 19:49:42

  https://www.youtube.com/watch?v=Hd4MkQk19HQStrachy na lachy w 2013 to była gwiazda na miarę dni Garwolina a nie jakaś Ewelina.

 • PED - niezalogowany 2017-06-20 19:26:13

  [quote name="senator Marian Piłka"]senator Marian Piłka ??? jakiego senatu Maryjan jest senatorem??? chyba że rzymskiego??[/quote]przeciez On sie nigdzie nie załapał wiec to juz śmiec publiczny!!!!!!

 • Klara - niezalogowany 2017-06-20 18:24:02

  Koncert eweli supcio :D 28 osób bawiących i śpiewających pod sceną :-* . Cala Reszta obczaja. Naprawdę zabawa wyborna. Najlepszy punkt imprezy to pokaz sztucznych ogni- wszyscy oglądali z zapartym tchem

 • senator Marian Piłka - niezalogowany 2017-06-19 20:40:39

  senator Marian Piłka ??? jakiego senatu Maryjan jest senatorem??? chyba że rzymskiego??

 • Mietek - niezalogowany 2017-06-19 18:48:02

  Formacja 08-400 dała czadu! Nie wiedzialem ze tacy tancerze są w Garwolinie.

 • Fermi - niezalogowany 2017-06-19 15:15:51

  08-400 Rulezzz

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl