:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C bezchmurnie

Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego 2017 oficjalnie otwarte!

Koncert Eweliny Lisowskiej, zespołu Discountry, orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej z Garwolina i Best Vocal Studio, pokazy tańca szkół Dance Now i Street Dance Studio, wielkie święto teatru, mnóstwo zabawy dla najmłodszych oraz wiele ciekawych stoisk – to i wiele więcej czeka na wszystkich, którzy dziś odwiedzą Garwolin! Ruszyły Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego 2017!

 

Niedzielne obchody Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego 2017 rozpoczęła msza święta, odprawiona w Kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego. Po mszy spod kościoła na garwoliński Kwadrat wyruszył tradycyjny, barwny korowód na czele z księciem Januszem (transmisję z korowodu można znaleźć na fan page"u eGarwolin). Oficjalnego otwarcia DGiPG na scenie w Amfiteatrze na garwolińskim Zarzeczu dokonali burmistrz miasta Tadeusz Mikulski,starosta powiatu garwolińskiego Marek Chciałowski, były poseł Marian Piłka oraz przedstawiciele firmy Avon.

W południe strzałem z pistoletu rozpoczęła się VIII edycja biegu „Avon kontra przemoc – biegnij w Garwolinie”. Dziś w mieście gościli ambasadorzy biegu – Patricia Kazadi i Przemysła Saleta, który z rodziną wział udział w biegowej, rodzinnej rywalizacji. Oboje ze sceny amfiteatru podkreślali, że antyprzemowcową kampania firmy Avon jest bardzo ważna i należy głośno mówić "nie" przemocy, która jest dużym problemem. Patricia Kazadi i Przemysła Saleta chętnie pozowali do zdjęć z fanami.

Na terenach rekreacyjnych Zarzecza tradycyjnie znajduje się wiele ciekawych stoisk: instytucji, firm, urzędów, szkół, banków i fundacji. Na dworcu PKS w Garwolinie można znaleźć krwiobus PCK, gdzie można oddać krew.

 

Od godziny 17.00 na scenie amfiteatru rozpoczną się koncerty. Najpierw ze sceny popłynie muzyka w wykonaniu orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej z Garwolina. Godzinę później miłośnicy tańca będą mogli podziwiać umiejętności uczniów szkoły tańca Dance Now. Kwadrans później publiczność usłyszy koncert "Mamma Mia" w wykonaniu Best Vocal Studio. Po godzinie 19.00 swoje taneczne umiejętności zaprezentują tancerze ze Studia Ruchu Kordaszewscy. Następnie odbędzie się dekoracja laureatów turniejów sportowych.

 

W tym roku jako support gwiazdy wieczoru na scenie wystąpi zespół Discountry. Publiczność Dni Garwolina i Powiatu 2017 rozgrzeje także pokaz tańca w wykonaniu Street Dance Studio, które w tym roku świętuje 5-lecie działalności. ( Ponad 100 tancerzy z Garwolina i okolic na scenie! Street Dance Studio ma 5 lat! Czytaj więcej>>>)

O godzinie 21.00 scenę opanuje Eweliną Lisowska – piosenkarka, o której zrobiło się głośno dzięki występowi w programie telewizji TVN "X Factor". Artystka bardzo szybko zdobyła popularność i serca słuchaczy, między innymi dzięki takim przebojom jak: "Nieodporny rozum", "W stronę słońca" i "Prosta sprawa".

Świętowanie zwieńczy pokaz sztucznych ogni.

 

Ponadto dzisiaj:

Tereny rekreacyjne Zarzecze – mała scena: od 12:00 – wystawy tematyczne i stoiska promocyjne

15.00 – 17.00 Zielona wyspa pirata Pifpafa – interaktywny spektakl teatralny i zabawy dla dzieci.

Dom Kultury, sala widowiskowa:
14.00 – 21.00 - -Święto Teatrów Amatorskich

Wystąpią: Teatrzyk Czary Mary, Teatr Tymczasem, Teatr Rękawiczka, Teatr Mała Mała Rękawiczka i Teatr O!Mamy.

 

(ur) 2017-06-18 15:12:59

Fot. MR, KK, urDni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego 2017 oficjalnie otwarte! komentarze opinie

 • garwolanka - niezalogowany 2017-06-19 11:47:29

  [quote name="Janusz /książe/"]Fajny ten książe, ...nawet trampki pod kolor....[/quote]na to samo zwróciłam uwagę! wstyd!

 • Janusz /książe/ - niezalogowany 2017-06-19 07:06:38

  Fajny ten książe, ...nawet trampki pod kolor....

 • Mieszkanka - niezalogowany 2017-06-18 19:36:26

  Wstyd za takich mieszkańców i ich życzliwość wobec przybywających gości. "Mateusz K.... : parek jajek dostaniesz ale na siebie " Facebook egarwolin Facet z jajami, nie ma co!

 • Garwolak - niezalogowany 2017-06-18 18:28:45

  Zdecydowanie lepszym Księciem Januszem był poprzedni aktor. Ten to nadałby się do roli drwala albo kowala.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl