:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE
Archiwum Aktualności, Garwolina Powiatu Garwolińskiego - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 2
  • Fotka nr 1 z 2
Portal eGarwolin.pl 04/06/2014 14:18

Sobota i niedziela pełne atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych – koncerty, turnieje, pokazy, gry, zabawy i spektakle. A to tylko główna część obchodów Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego. W sumie będziemy świętować kilka dni.

 

Koncerty – to właśnie na nie najbardziej czekają mieszkańcy. W tym roku na scenie wystąpi Myslovitz, Plastic, City of Mirrors, Cegła, Alien, orkiestra dęta OSP Garwolina i Martina Collins – młoda artystka tuż przez koncertem Myslovitz wykona między innymi dwie autorskie piosenki – „Mam to wszystko gdzieś” i „Dam sobie radę”. Ci, którzy chcą zaszaleć na „parkiecie” w rytmie lat 70., powinni koniecznie przyjść w sobotni wieczór na Zarzecze – dyskotekę pod gwiazdami poprowadzi DJ Blonde.

 

Sportowo – mistrzowski Garwolin

W trakcie Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego nie zabranie też propozycji dla miłośników sportów – wszelakich. Wciąż można zapisać się na V bieg „AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie” – zarówno w biegu głównym na 10 km i Biegu Rodzinnym na dystansie 2 km są wolne miejsca. Amatorzy pływania mogą spróbować swoich sił w III Otwartych Zawodach Pływackich, które odbędą się w sobotni poranek na Pływalni Miejskiej „Garwolanka”. Chłopcy z rocznika 1999 i młodsi mogą wziąć udział w Mistrzostwach Garwolina w Piłce Ręcznej. Odbędą się także Mistrzostwa Garwolina w Kick Boxingu, Otwarte Mistrzostwa Garwolina w Tenisie Ziemnym, zawody kolarskie i Turniej Rodzinny w Badmintonie. Kibiców zapraszamy w niedzielne popołudnie na halę sportową, gdzie odbędzie się finał Otwartych Mistrzostw Garwolina w Koszykówce Mężczyzn. Zwycięzcy wszystkich turniejów zostaną uhonorowani w niedzielę podczas wieczornych imprez na Zarzeczu.

 

Rodzinnie – kreatywnie i aktywnie

Sobotnie popołudnie bez wątpienia należeć będzie do dzieci i ich rodziców. O 16:00 na Terenach Rekreacyjnych „Zarzecze” wystartuje rodzinny ekopiknik z mnóstwem atrakcji – zabawy z chustą Klanzy, animacje taneczne, konkursy sprawnościowe: slalom z przeszkodami, rzuty do celu, skoki w workach i wiele innych. Będzie można zbudować ekobudowle, stworzyć biżuterię z ekologicznych elementów, zagrać w ekogry XXL albo spróbować swoich sił w dojeniu krowy. Dla małych miłośników dwóch kółek bank BGŻ przygotował turniej rowerkowy. Konkurencji będzie wiele, do wygrania – kaski rowerowe. Warunek udziału tylko jeden – trzeba przyjechać na Zarzecze własnym rowerem.

 

Koncertowo z muzyczną

Dużą dawkę dobrej muzyki przygotowała także Szkoła Muzyczna I stopnia w Garwolinie. Zainaugurują swoje występy w czwartek – koncertem „Pierwotny żywioł – taniec” w wykonaniu uczniów i nauczycieli. W piątek na swój recital „Pod skórą” zaprasza Weronika Wardak, a we wtorek 17 czerwca z zespołem na żywo zaśpiewają uczniowie wydziału wokalnego. Wszystkie koncerty odbędą się w Domu Kultury.

 

Teatralnie i filmowo

Sporo będzie się także działo na deskach garwolińskiej sceny. W niedzielne popołudnie dwie premiery – „Kawałki męskie i żeńskie” w wykonaniu Teatru Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz „Damy i huzary” według Teatru O!Mamy. W sobotni wieczór w ramach akcji PaT Ogólnopolski GłosProfilaktyki wystąpi Garwoliński Teatr Muzyczny „Od Czapy”, a przed południem będzie można obejrzeć „Królewnę Śnieżkę” w wykonaniu dzieci ze szkoły językowej Helen Doron. To wszystko w sali widowiskowej Domu Kultury. A w Starej Siłowni w sobotnie popołudnie „Poszukiwanie” – spektakl w wykonaniu dzieci ze świetlicy „Przystań” i Teatru Tymczasem.

 

Centrum Sportu i Kultury zaprasza kinomaniaków w sobotę wieczorem na pierwszy w tym roku seans pod gołym niebem. Co będzie grane? Klasyka amerykańskiego kina. Nawet jak pogoda uraczy chłodem, to atmosfera w filmie jest bardzo gorąca. To alternatywna propozycja, dla tych, którzy w sobotę nie będą chcieli tańczyć, ale chętnie popatrzą jak tańczą inni. Ten film to inauguracja tegorocznej edycji letniego „Kina pod chmurką”.

 

I to wciąż nie koniec

Lista tego, co będzie można zobaczyć i usłyszeć jest jeszcze bardzo długa. Tradycyjnie w niedzielę ulicami miasta przejdzie barwny korowód, w którym zaprezentują się nie tylko szkoły, przedszkola, ale także stowarzyszenia, organizacje i różni garwolińscy pasjonaci. Na Zarzeczu nie zabraknie również ich stoisk pełnych ciekawostek. Na piknik literacki i wymianę książek zaprasza Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna, a na akcję honorowego krwiodawstwa – Polski Czerwony Krzyż.

 

Materiały prasowe

(oprac. EB) 2014-06-04 16:30:56

Kliknij na plakat aby go powiększyć.

Reklama

Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego komentarze opinie

  • ona - niezalogowany 2014-06-14 13:20:45

    Garwolin powinien wziąć przykład z Kołbieli, czy z Kątów i zaprosić zespoły DISCO. Wiadomo, że przy muzyce tanecznej(dance, disco polo) ludzie najlepiej się bawią i nich nikt nie mówi, że tak nie jest!

  • mhm - niezalogowany 2014-06-10 13:43:24

    ja tylko sie zastanawiam czemu nie ma jakiegos turnieju w siatkowke plazowa

  • Muzyka - niezalogowany 2014-06-10 13:06:22

    Co roku to gorsze zespoły.... Ruszcie w końcu głową i pomyślcie, że Garwolin zamieszkują zwolennicy różnych gatunków muzycznych. Miasto co roku zadowala punków i zwolenników muzyki biesiadnej, popowej. Oprócz tych gatunków istnieje coś takiego jak Rap, Hip Hop. O tym gatunku muzyki i jego zwolennikach zapominacie cały czas. Proszę się nie usprawiedliwiać tym, że jest wulgaryzm, bo w muzyce takiej Cegły też jest tego pełno. Zapraszając muzyka na takie uroczystości i płacąc mu za to można poprosić o cenzurę.

  • ultras - niezalogowany 2014-06-10 10:33:11

    [quote name="też"]też jestem zdziwiony pamiętam taki mecz i III ligę w dni garwolina z Kosovia ze 2tysiące ludzi było ... a teraz ani słowa o meczu cos tu nie tak ...[/quote]Lepiej PIKNIKOWAĆ :P zamiast wspierać UKOCHANY KLUB! WILGA TO MY! WILGA TO MY! WILGA, WILGA, WILGA TO MY!

  • też - niezalogowany 2014-06-10 10:15:49

    też jestem zdziwiony pamiętam taki mecz i III ligę w dni garwolina z Kosovia ze 2tysiące ludzi było ... a teraz ani słowa o meczu cos tu nie tak ...

  • ultras - niezalogowany 2014-06-10 07:37:45

    a o meczu Wilgi GGarwolin ani słowa, WALCZYMY DO KOŃCA tylko Wilga GKS!!!

  • ultras - niezalogowany 2014-06-10 07:35:14

    No a o meczu Wilgi Garwolin ani słowa!!! WALCZYMY DO KOŃCA! Tylko Wilga GKS!

  • N. - niezalogowany 2014-06-09 13:07:00

    Nie przesadzajcie, jeśli nie lubicie kogoś to nie musicie przychodzić na jego czy tam jej koncert. Dni Garwolina są przygotowane dla wszystkich - trzeba wszystkim dogodzić, jednemu będzie podobać się to a drugiemu tamto.Napewno każdy znajdzie coś dla siebie, więc nie hejtujcie się nawzajem tylko cieszcie się, że można miło spędzić czas w tej naszej mieścinie ;-)

  • jaaaa - niezalogowany 2014-06-08 15:27:15

    Co rok to gorzej bez kitu... :-?

  • Garwolinianka - niezalogowany 2014-06-07 11:51:25

    Ta Martyna (Srollis?) juz tu nie mieszka wyprowadziła się do Warszawki, więc po jakiego ciągle się tu promuje, dlaczego nie tam gdzie mieszka (można się domyślić :oops: )

  • Garwolinianka - niezalogowany 2014-06-07 11:32:06

    ta Martyna Srollins wyprowadziła się do Warszawki, więc dlaczego dalej tylko tu się tak promuje/ :oops:

  • R2D2 - niezalogowany 2014-06-06 13:51:33

    [quote name="Do encyklopedii"]Nadal wiesz, że to jest pseudonim od Phila Collinsa co czyni Cię nadal chodzącą encyklopedią. Może kiedyś zostanie to wyjaśnione od czego się wziął pseudonim i Ci będzie głupio jeśli się okaże że jest inaczej - przeprosisz?Nic nie wiesz - więc nie bulgotaj i nie nakręcaj atmosfery[/quote]Nie twierdzę,że wiem, tylko cały czas mówię o skojarzeniu - pierwszej rzeczy, która przychodzi na myśl, kiedy słyszę pseudonim artystyczny. Będziecie chodzić i wszystkim tłumaczyć, że to nie od Phila? Można i tak... I wypraszam sobie, administracja strony może mi odmówić prawa wypowiedzi, a nie ktoś, komu wydaje się, że chamskimi odzywkami uciszy osoby o innym zdaniu.

  • Do encyklopedii - niezalogowany 2014-06-06 07:13:47

    Nadal wiesz, że to jest pseudonim od Phila Collinsa co czyni Cię nadal chodzącą encyklopedią. Może kiedyś zostanie to wyjaśnione od czego się wziął pseudonim i Ci będzie głupio jeśli się okaże że jest inaczej - przeprosisz?Nic nie wiesz - więc nie bulgotaj i nie nakręcaj atmosfery[quote name="R2D2"][quote name="Skro"]Skoro wiesz wszystko lepiej co skąd pochodzi - to jesteś chodzącą encyklopedią :D.Decyzja rodziców o robieniu takich chodzących encyklopedii jest żenująca :DNikt nie odmawia nikomu talentu[quote name="R2D2"][/quote]Przepraszam, ale jeśli młoda wokalistka, która śpiewa sporo rocka przyjmuje pseudonim "Collins", to skojarzenie jest nieuniknione. Naraża się w ten sposób na śmieszność, jakby chciała skorzystać ze sławy TEGO Collinsa. Inny pseudonim byłby po prostu bardziej na miejscu. Cóż, jej sprawa... A idiotyczne przytyki osobiste, które do dyskusji wnoszą tylko złą atmosferę, proszę sobie wsadzić do kieszeni.[/quote]

  • R2D2 - niezalogowany 2014-06-05 20:00:53

    [quote name="Skro"]Skoro wiesz wszystko lepiej co skąd pochodzi - to jesteś chodzącą encyklopedią :D.Decyzja rodziców o robieniu takich chodzących encyklopedii jest żenująca :DNikt nie odmawia nikomu talentu[quote name="R2D2"][quote name="ktosik"]I bardzo dobrze Martyna śpiewa. Jest naturalna. Przynajmniej nie bedzie "wielkiej gwiazdy" M. Szostak. Za to wielki plus. 8)[/quote]A pretensjonalny psudonim to nie gwiazdorzenie? I jeszcze wybór nazwiska Collins... Jak się domyślam, chodzi o inspirację Philem Collinsem, ale mimo wszystko "Martina" nie jest na tyle dobra, żeby jej wybór nie wywoływał zażenowania.Rozumiem, że Monikę można lubić albo nie, ale nie można odmówić jej talentu i niesamowitego głosu. Nie rozumiem, co można mieć przeciwko jej występowi.[/quote][/quote]Przepraszam, ale jeśli młoda wokalistka, która śpiewa sporo rocka przyjmuje pseudonim "Collins", to skojarzenie jest nieuniknione. Naraża się w ten sposób na śmieszność, jakby chciała skorzystać ze sławy TEGO Collinsa. Inny pseudonim byłby po prostu bardziej na miejscu. Cóż, jej sprawa... A idiotyczne przytyki osobiste, które do dyskusji wnoszą tylko złą atmosferę, proszę sobie wsadzić do kieszeni.

  • do wszystkich - niezalogowany 2014-06-05 14:03:05

    Obie są dobre, obie mają talent. Jedna jedyna rada dla nich - wypierd**** z Garwolina z występami, bo tutaj jakiekolwiek wychylenie się z czymkolwiek powoduje ból zadka.Nic nikomu nie pasuje, to to, to sramto - że Myslowitz, że nie Coma, że nie Dżem, Budka Suflera, Doda, Nergal, Boys - cokolwiek.Ale mądrzy są wszyscy anonimowo - te same artykuły zostały udostępnione na FB - gdzie możemy również podyskutować - pod własnym imieniem i nazwiskiem. Jak jesteście tacy mądrzy w hejtowaniu to piszcie tam. Pokazujecie mocną słabość będąc anonimowymi osobami. Życzę wszystkim wszystkiego najlepszego w pokazywaniu swoich talentów i odradzam Garwolin jako pierwszy etap jego pokazywania - nawet tym osobom, które jeszcze nie zaczęły go ujawniać. Chcesz być zjedzony - zacznij od Garwolina. Od Garwolina wszystko się przecież zaczyna...

  • Skro - niezalogowany 2014-06-05 13:53:21

    Skoro wiesz wszystko lepiej co skąd pochodzi - to jesteś chodzącą encyklopedią :D.Decyzja rodziców o robieniu takich chodzących encyklopedii jest żenująca :DNikt nie odmawia nikomu talentu[quote name="R2D2"][quote name="ktosik"]I bardzo dobrze Martyna śpiewa. Jest naturalna. Przynajmniej nie bedzie "wielkiej gwiazdy" M. Szostak. Za to wielki plus. 8)[/quote]A pretensjonalny psudonim to nie gwiazdorzenie? I jeszcze wybór nazwiska Collins... Jak się domyślam, chodzi o inspirację Philem Collinsem, ale mimo wszystko "Martina" nie jest na tyle dobra, żeby jej wybór nie wywoływał zażenowania.Rozumiem, że Monikę można lubić albo nie, ale nie można odmówić jej talentu i niesamowitego głosu. Nie rozumiem, co można mieć przeciwko jej występowi.[/quote]

  • Do Bolka - niezalogowany 2014-06-05 13:40:19

    A Ty jesteś bolek - cienki bolek :D

  • R2D2 - niezalogowany 2014-06-05 13:36:12

    [quote name="ktosik"]I bardzo dobrze Martyna śpiewa. Jest naturalna. Przynajmniej nie bedzie "wielkiej gwiazdy" M. Szostak. Za to wielki plus. 8)[/quote]A pretensjonalny psudonim to nie gwiazdorzenie? I jeszcze wybór nazwiska Collins... Jak się domyślam, chodzi o inspirację Philem Collinsem, ale mimo wszystko "Martina" nie jest na tyle dobra, żeby jej wybór nie wywoływał zażenowania.Rozumiem, że Monikę można lubić albo nie, ale nie można odmówić jej talentu i niesamowitego głosu. Nie rozumiem, co można mieć przeciwko jej występowi.

  • bolek - niezalogowany 2014-06-05 13:25:46

    [quote name="ktosik"]I bardzo dobrze Martyna śpiewa. Jest naturalna. Przynajmniej nie bedzie "wielkiej gwiazdy" M. Szostak. Za to wielki plus. 8)[/quote]Większą "gwiazdą" jest Martyna. :D znaczy udaje, że nią jest :D

  • ktosik - niezalogowany 2014-06-05 06:18:12

    I bardzo dobrze Martyna śpiewa. Jest naturalna. Przynajmniej nie bedzie "wielkiej gwiazdy" M. Szostak. Za to wielki plus. 8)

  • szkoda że... - niezalogowany 2014-06-04 23:31:45

    nikt nie zapytał mieszkańców o zdanie, jaki zespół by chcieli. a kilka innych, tak samo znanych było chętnych na występ...

  • ree - niezalogowany 2014-06-04 19:55:00

    jeśli w jakimś stopniu sponsoruje tę imprezę avon to ja dziękuje za tą imprezę

  • guczirusz - niezalogowany 2014-06-04 19:19:44

    a Monika Szostak o której wystąpi? :lol:

  • ... - niezalogowany 2014-06-04 17:03:39

    Mam coś na Twój ból dupy. promocja@csik.garwolin.pl - napisz o Tych cichych osobach do dyrekcji- moze za rok beda zaprezentowane na Dniach Garwolina 2015 jesli sie spodobaja. I po Twoim problemie

  • 1234 - niezalogowany 2014-06-04 15:42:18

    #1 jakbyś śpiewał/a lepiej od niej to mógłbyś/mogłabyś się wypowiadać, a zapewne jesteś zazdrosnym beztalenciem... Potrafi dobrze śpiewać to niech pokazuje się na takich imprezach :)

  • . - niezalogowany 2014-06-04 14:40:33

    Martyna Colins, ahahahahaha :D dobra, rozumiem śpiewa nawet fajnie ale bez przesady. Ile jest ludzi duzo bardziej utalentowanych od niej a jest o nich cicho. Na wszystkich imprezach w powiecie śpiewa, nie wiadomo z jakiej paki. najwieksza atrakcja całych dni garwolina :D