:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Dni Garwolina z Bednarkiem, ale bez Zenka i zespołu Akcent

Archiwum Rozrywka, Garwolina Bednarkiem Zenka zespołu Akcent - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 4
  • Fotka nr 1 z 4
  • Fotka nr 2 z 4
  • Fotka nr 3 z 4
Portal eGarwolin.pl 25/02/2016 11:20

Mimo, że gwiazda tegorocznych Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego jest znana już od listopada 2015 roku i jest nią Kamil Bednarek, oni chcieli koncertu Zenka Martyniuka i zespołu Akcent. Pomysłodawca facebookowego wydarzenia, które zgromadziło setki fanów gwiazdy disco polo informuje, że otrzymał negatywną odpowiedź od dyrektora CSiK w Garwolinie.

 

Wydarzenie „Chcemy koncertu Zenka Martyniuka i zespołu Akcent na Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego 2016!” zgromadziło blisko tysiąc osób zainteresowanych koncertem gwiazdy disco polo i niemal 800 fanów Zenka Martyniuka, którzy zadeklarowali udział w wydarzeniu.

– Jako pomysłodawca wydarzenia kilka dni temu wysłałem mailem pismo do dyrektora CSiK Pana Jarosława Kargola w sprawie zaproszenia Zenka i Akcentu na Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego 2016. Niestety otrzymałem negatywną odpowiedź i kilka argumentów, moim zdaniem słabych – informuje Łukasz Makulec, twórca facebookowego wydarzenia.


Dlaczego nie Zenek?

Wśród argumentów przedstawianych przez dyrektora CSiK pojawiła się między innymi informacja o tym, że gwiazda na tegoroczną imprezę jest już znana od listopada ubiegłego roku. Centrum wówczas podpisało umowę z Kamilem Bednarkiem. Po drugie, CSiK przyjął założenie, że gwiazda Dni Garwolina musi grać muzykę na żywo. Akcent zaś gra z pół playbecku. Zespół korzysta z podkładu muzycznego. Po trzecie, CSiK zauważył, że Akcent grał ostatnio w Pilawie, a zespoły disco polo grają w sąsiednich gminach, więc nie chcą im robić zbędnej konkurencji.

Łukasz Makulec w swoim piśmie zwrócił uwagę na fakt, że bilety na marcowy koncert zespołu Akcent, mimo wysokiej ceny ( 65 zł – przyp. Red.), rozeszły się w błyskawicznym tempie. Na ten argument fan Zenka uzyskał odpowiedź, że wysoka cena biletów na koncert Zenka w GOKu w marcu jest wypadkową kosztów organizacji tego koncertu i składającej się na nie wysokiej gaży artysty. Makulcowi nie chodziło jednak o sam fakt, że cena biletów była wysoka, ale o to, że mimo tego fani zespołu bardzo szybko je wykupili.

– W kolejnym mailu zaproponowałem, że jednego dnia mógłby wystąpić Bednarek, a drugiego Akcent (kilka lat temu jednego dnia grał zespół Enej, a drugiego Video), ale zostało to pominięte w odpowiedzi. Tak więc Zenka i Akcentu na Dni Garwolina nie będzie! – stwierdza z żalem Łukasz Makulec.

 

Kamil Bednarek występował w Garwolinie w styczniu 2011 roku. Wówczas zaprezentował się na scenie lokalu Cafe Klimaty z zespołem StarGuardMuffin. Były to początki kariery artysty, który był finalistą III edycji programu „Mam Talent”. Wokalista zajął wówczas drugie miejsce. StarGuardMuffin w Klimatach Czytaj dalej>>>

 

Poniżej publikujemy pismo Łukasza Makulca, skierowane do dyrektora CSiK.

 

 

(ur) 2016-02-25 12:28:06

Fot. archiwum eGarwolin, fan page Kamila Bednarka


Reklama

Dni Garwolina z Bednarkiem, ale bez Zenka i zespołu Akcent komentarze opinie

  • turysta - niezalogowany 2016-03-02 10:58:58

    Akcent grał w Maciejowicach i niestety tylko - playbeck

  • Ł - niezalogowany 2016-02-27 11:52:25

    Jaki koniec roku bo nie za bardzo wiem o co chodzi? Z tego co wiem, człowiek całe życie się uczy. Dlaczego mam nie angażować się w organizowanie imprez publicznych? Mam siedzieć tak jak Ty przed monitorem i narzekać? NIE, dziękuję![quote name="."]ŁUKASZU MAKULEC WEŻ SIĘ LEPIEJ ZA NAUKĘ BO NIEDŁUGO KONIEC ROKU A NIE ZA ORGANIZACJĘ IMPREZ .....[/quote]

  • elmore - niezalogowany 2016-02-26 19:26:13

    Popieram decyzję dyr.Kargula.Jednak Zenek+Akcent to nie ten numer kapelusza.A Garwolin to nie Pilawa czy Górzno.Popularność (myślę,że bardziej w powiecie niż w mieście) to nie wszystko i jeszcze ten półplayback.A gdyby wzięto Zenka to zaraz drugie tyle by mogło zagłosować,że Zenek nie tylko Weekend.A jak faki popularny to aż dziw bierze,że nie zaproszono go Galę polskiej muzyki na Wembley. myślę,że z powodów - jak wyżej.A fani disco polo (nic nie mam do ich gustów) mają maraton tej muzyki w Kętach.

  • wp - niezalogowany 2016-02-25 21:58:02

    Popieram zdanie Pana Kargola. Zespół musi grać na żywo. Dni Garwolina to nie jakiś występ szkolny gdzie gwiazda śpiewa z podkładami. Ja osobiście cieszę się z poprzednich dni Garwolina jak i z tego rocznych fajne zespoły wybiera CSiK na obchody naszego miasta aby tak dalej :)

  • . - niezalogowany 2016-02-25 18:33:09

    ŁUKASZU MAKULEC WEŻ SIĘ LEPIEJ ZA NAUKĘ BO NIEDŁUGO KONIEC ROKU A NIE ZA ORGANIZACJĘ IMPREZ .....

  • mada - niezalogowany 2016-02-25 18:07:53

    [quote name="Misza"]Akcent (Zenon i ten koleś z organkami) grają z półplaybacku. Obciachem jest zapraszanie takich "muzyków" na największy koncert w mieście. Poza tym ludzie jeśli lubicie disco-polo, to macie okazję co weekend w okolicznych wioskach posłuchać tej muzyki. Mało wam? Odczepcie się od Dni Garwolina![/quote]Spokojnie lepszy taki Zenek a fala tłumów bo każdy chce zobaczyc usłyszeć. Niż zapraszać zespół lub kogoś kto zagra dla 10 osób.

  • AW - niezalogowany 2016-02-25 14:26:40

    Dlaczego nie robią rozeznania wśród ludzi? To że w wydarzeniu tyle osób kliknęło WEZMĘ UDZIAŁ lub wyraziło zainteresowanie to coś znaczy. Ktoś może powie że to tylko facebook ale przynajmniej Łukasz zrobił jakiś sposób rozeznania. To jest impreza publiczna za publiczne pieniądze więc powinno się zapytać ludzi kogo chcą a nie zapraszać byle kogo! Bednarek już był w Garwolinie!

  • obserwator - niezalogowany 2016-02-25 14:02:16

    Znowu bryndza, jak co roku nie ma co liczyć na dobrą zabawę. Najpewniej będą puszczać reklamy operatorów sieci komórkowych, super.........

  • Misza - niezalogowany 2016-02-25 13:22:55

    Akcent (Zenon i ten koleś z organkami) grają z półplaybacku. Obciachem jest zapraszanie takich "muzyków" na największy koncert w mieście. Poza tym ludzie jeśli lubicie disco-polo, to macie okazję co weekend w okolicznych wioskach posłuchać tej muzyki. Mało wam? Odczepcie się od Dni Garwolina!

  • k. - niezalogowany 2016-02-25 12:41:20

    sam dyrektor csik powiedział, że dopóki on rządzi disco polo w Garwolinie nie będzie, i tak oto możemy wspomnieć występ zespołu JORRGUS który zgromadził taką rzeszę ludzi jakich nigdy na dniach Garwolina nie było, a do tego wydarzenia csik ręki nie przyłożyło

  • z - niezalogowany 2016-02-25 12:39:28

    spoko ludzie Zenek i tak wystąpi w lato w naszym powiecie tylko w innej gminie :-) 8)

  • Ula .p - niezalogowany 2016-02-25 12:30:45

    Juz nie podniecajcie się tym zenkiem...i dobrze że go nie będzie.

  • s. - niezalogowany 2016-02-25 11:46:50

    O matko bendarek. Juz bym wolal braci Golec.